Olganowo zostanie skanalizowane

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/525-olganowo-zostanie-skanalizowane.html
We wrześniu rozpocznie się budowa kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków w O [...]

We wrześniu rozpocznie się budowa kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków w Olganowie. Mieszkańcy tej części gminy jeszcze w tym roku będą mogli pożegnać się z szambiarkami, bo koniec prac przewidziano na listopad.

Firma, która wygrała przetarg na realizację tej inwestycji już rozpoczęła zwożenie materiałów na miejsce budowy. Wykonawcą zadania jest Wielobranżowy Zakład Usługowy A. Z. Sieradzki z Włocławka. Budowa kanalizacji pochłonie ponad 394 tys. zł. Wkład mieszkańców w tę inwestycję wynosi 1 tys. zł. Olganowo nie jest jedyną miejscowością w gminie, w której zupełnie zmieni się sposób gospodarowania ściekami. Obecnie trwają prace nad budową kanalizacji w Jarantowicach, Borzymiu, Czerniewicach i w Zakrzewku oraz na ul. Parkowej w Choceniu. Roboty wykonuje firma PREMZ. Oddano już do użytku sieć przy ulicy Polnej. - Realizacja tej inwestycji wiąże się z wieloma problemami i utrudnieniami- mówi Tomasz Sikorski, pracownik Urzędu Gminy w Choceniu. - Jednak warta podkreślenia jest postawa tych rolników, którzy godzili się na zniszczenie upraw, by nie przedłużać wykonania robót. W każdej miejscowości, w której trwa budowa kanalizacji działają komitety społeczne, których członkowie zajmują się zbieraniem pieniędzy i zawieraniem umów.

 

Powrót

Polecane artykuły:


Plaża Choceń widziana z drona.

Ostatnie badania jakości wody potwierdzają, że woda jest przydatna do kąpieli. Zdjęcia Szymon Bełkowski. [...]

Informacja

Dnia 6 lipca br. odbędzie się Święto Powiatu Włocławskiego w Kruszynie, na którym odbędzie się Festiwal Smaku. Udział w nim brać będą nasze Koła Gospodyń Wiejskich: KGW „Kujawianki w [...]