Porozumienie na rzecz inwestycji proekologicznych

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/531-porozumienie-na-rzecz-inwestycji-proekologicznych.html
Wójt Chocenia Roman Nowakowski oraz wójtowie i burmistrzowie ośmiu innych gmin podpis [...] Wójt Chocenia Roman Nowakowski oraz wójtowie i burmistrzowie ośmiu innych gmin podpisali dziś (20 sierpnia) z marszałkiem Piotrem Całbeckim i wicemarszałkiem Edwardem Hartwichem porozumienie, dzięki któremu na terenie tych gmin zostaną zrealizowane inwestycje proekologiczne. Przedsięwzięcia te mają zrekompensować straty przyrodnicze i środowiskowe, powstałe w związku z budową autostrady A-1.  - Autostrada jest wielkim dobrodziejstwem, ale jest też wielką uciążliwością. Samo przecięcie przez nią gminy na pół rodzi określone problemy komunikacyjne dla mieszkańców. Nie mówiąc już o oczywistym obciążeniu dla środowiska, które powoduje każda tego typu inwestycja- mówił podczas ceremonii składania podpisów marszałek Całbecki. Do porozumienia oprócz Chocenia przystąpiły gminy Aleksandrów Kujawski, Raciążek, Waganiec, Lubanie, wiejska gmina Włocławek, Brześć Kujawski, Kowal, Lubień Kujawski.
Na mocy porozumienia te samorządy oraz samorząd województwa będą współdziałać na rzecz realizacji projektu pod nazwą „Rekompensata strat przyrodniczych i środowiskowych powstałych w wyniku realizacji inwestycji autostrady A-1”.

 Dla mieszkańców gminy Choceń oznacza to budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Wartość tej inwestycji to 80 tys. zł. Inwestycja dostanie wsparcie finansowe w wysokości 60 tys. z. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Powrót

Polecane artykuły:


Wyróżnienia za najlepsze kampanie profrekwencyjne

W Urzędzie Marszałkowskim rozstrzygnięto konkurs za najlepsze kampanie profrekwencyjne. Nagrody za najciekawsze, najbardziej oryginalne i najbardziej nośne kampanie na rzecz szerokiego udziału w [...]

Choceńska Socjalna Spółdzielnia Budowlana zakupiła koparko-ładowarkę

W ostatnich dniach Choceńska Socjalna Spółdzielnia Budowlana z powodzeniem zakończyła pierwszą inwestycję w ramach otrzymanych środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Spółdzielnia zakupi [...]