Harcerze wracają do domu

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/534-harcerze-wracaj-do-domu.html
Jutro (26 sierpnia) mieszkańcy naszej gminy należący do hufca ZHP Włocławek - Powiat wró [...]

Jutro (26 sierpnia) mieszkańcy naszej gminy należący do hufca ZHP Włocławek - Powiat wrócą z obozu, na który pojechali w ramach obchodów 100 - lecia  Harcerstwa Polskiego.

Do Krakowa, gdzie przez kilkanaście dni gościło ponad 9 tys. harcerzy z całej Polski wyjechała 20 - osobowa grupa harcerzy z Chocenia i Lubienia Kujawskiego. Podróżowali pociągiem wynajętym specjalnie dla nich przez kujawsko-pomorską chorągiew. Biwakowali w namiotach na krakowskich błoniach. Jubileuszowy zlot dostarczył harcerzom wielu emocji.

- Bawiliśmy się doskonale - zapewnia Katarzyna Lińczak, komendantka hufca ZHP Włocławek - Powiat. W programie obozu znalazły się edukacyjne wycieczki po krakowskich muzeach, zwiedzanie Wawelu, kościoła Mariackiego i Kopca Kościuszki. - Wracamy pełni pozytywnych emocji - mówi Katarzyna Lińczak. - Na pewno ta wyprawa doda nam energii dalszej, efektywnej pracy, mamy sporo nowych pomysłów. Niezapomnianą atrakcją dla harcerzy była wizyta premiera Donalda Tuska, który pojawił się na obozowisku. Komendantka hufca ZHP Włocławek - Powiat zapewnia, że wieczorne ogniska, koncerty i wszystkie towarzyszące takim biwakowym zlotom atrakcje na długo pozostaną w pamięci młodych harcerzy.

Powrót

Polecane artykuły:


Konsultacje społeczne projektu aktualizacji Strategii Terytorialnej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Włocławka w ramach realizacji Polityki Terytorialnej Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2021-2027

Stowarzyszenie WŁOF – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Włocławka zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu aktualizacji Strategii Terytorial [...]

Kostka brukowa na sprzedaż

Budując nowe ulice demontujemy starą kostkę brukową. Obecnie taka sytuacja ma miejsce na ulicy Św. Antoniego w Czerniewicach. Planujemy odzyskać około 700 m2 kostki. Niniejszym wystawiamy ją n [...]