Poczekalnia na dworcu w Czerniewicach już otwarta

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/546-poczekalnia-na-dworcu-w-czerniewicach-ju-otwarta.html
Władze gminy Choceń obiecywały, że gdy tylko uda im się przejąć od PKP dworzec w Czerniewicac [...] Władze gminy Choceń obiecywały, że gdy tylko uda im się przejąć od PKP dworzec w Czerniewicach, otworzą poczekalnię, tak, by pasażerowie nie musieli czekać na pociąg pod gołym niebem. Słowa dotrzymano. Od dziś obiekt został otwarty dla pasażerów.

Kolejnym krokiem ku nowemu zagospodarowaniu budynku dworca jest utworzenie tam mieszkań. W jednym z nich dom znajdzie rodzina repatriantów. Jej przyjęcie na teren gminy wiąże się z wieloma korzyściami finansowymi, bo gminie zgodnie z ustawą o repatriacji przysługuje pomoc z budżetu państwa, która może być przeznaczona na dofinansowanie zadań własnych. W tym przypadku dotacja będzie wydana na remont budynku i przystosowanie go do funkcji mieszkalnych.


Dworzec kolejowy w Czerniewicach został wybudowany w latach sześćdziesiątych XIX wieku. Przez lata stanowił reprezentacyjny obiekt kolejowy leżący przy uczęszczanej trasie Kutno-Toruń. Ale nieremontowany stopniowo zaczął popadać w ruinę. W części budynku na piętrze Polskie Koleje Państwowe swego czasu urządziły mieszkania. Ale cały parter był niewykorzystany, bo kasy i poczekalnia dworcowa wraz z przyległościami dawno zostały zamknięte na cztery spusty. Władze gminy Choceń trzy lata zabiegały o przejęcie budynku od PKP. W tym czasie poczekalnia dworcowa była zamknięta, a pasażerowie musieli marznąć czekając na pociągi pod chmurką.

Powrót

Polecane artykuły:


Wyniki egzaminów 8 klas w roku szkolnym 2023/2024

Przedmiot SP im. Janusza Korczaka w Choceniu SP im. Ziemi Kujawskiej w Wilkowicach SP im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach Gmina Powiat Woj. Kraj jęz [...]

Autobusem na wybory - informacja o organizacji przewozu pasażerskiego w dniu wyborów 21 lipca 2024 r.

Z myślą o osobach, które nie mogą samodzielnie dojechać na głosowanie, zorganizowano bezpłatny transport do lokali wyborczych. Udostępniamy rozkład jazdy obowiązujący w niedzielę 21 lipca [...]