Budowa dróg w toku mimo niesprzyjającej aury

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/550-budowa-drog-w-toku-mimo-niesprzyjajcej-aury.html
Na ten rok zaplanowano utwardzenie wielu gruntowych dróg na terenie gminy Choceń. Drogowcom [...]

Na ten rok zaplanowano utwardzenie wielu gruntowych dróg na terenie gminy Choceń. Drogowcom pracującym przy układaniu asfaltu i wykonywaniu podbudowy szyki przez całą wiosnę i lato psuły ulewne deszcze. Obecnie na ukończeniu jest zadanie polegające na położeniu warstwy ścieralnej na drodze Choceń - Wilkowice - Zakrzewek. Na budowę tej drogi władzom gminy udało się pozyskać dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. "schetynówek".

 - Gdyby pogoda bardziej nam sprzyjała, tempo prac byłoby znacznie szybsze, jednak robimy, co możemy, żeby zrealizować wszystkie zaplanowane na ten rok inwestycje- zapewnia Krzysztof Wojtalik, pracownik Urzędu Gminy w Choceniu.

Dziś ukończono układanie masy bitumicznej na drodze prowadzącej nad Jezioro Choceńskie. Kilka dni temu położono również masę na drodze Śmiłowice - Wola Nakonowska. Drogowcy do zimy chcą również utwardzić dwa publiczne place parkingowe - przy boisku wielofunkcyjnym w Czerniewicach i kościele w Choceniu.

Ukończono już podbudowę drogi w Woli Nakonowskiej, niebawem rozpocznie się utwardzanie drogi w Wilkowicach. W sumie, jak informuje K. Wojtalik do października wykonanie zostanie podbudowa 12,8 km dróg, a masa bitumiczna położona zostanie na odcinku o długości blisko 4 km.

Powrót

Polecane artykuły:


Badania w kierunku osteoporozy dla mieszkańców Gminy Choceń.

Zapraszamy mieszkańców Gminy Choceń na kolejne bezpłatne badanie w kierunku osteoporozy dnia 6 sierpnia w godzinach od 10:00 do 17:00 przy hali sportowej ul. Sikorskiego 12. Obowiązują zapisy p [...]

UWAGA

Zjawisko przebarwienia wody ustąpiło na całej naszej sieci. Miało ono miejsce tylko wycinkowo w miejscowości Niemojewo. Cały czas wodociągi są monitorowane. Pod względem organo – leptyczmym [...]