Możliwe, ale czy konieczne?

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/95-moliwe-ale-czy-konieczne.html
W ostatnim czasie wpłynęło do Urzędu pismo Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, które wy [...] W ostatnim czasie wpłynęło do Urzędu pismo Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, które wywołało niemałe poruszenie. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej zwrócił się z apelem o podjęcie niezwłocznych działań ukierunkowanych na jak najszybsze dokonanie zmiany nazw ulic w Choceniu.

 

Poinformował, że na terenie gminy Choceń wciąż znajduje się ulica, której patronem jest Karol Świerczewski, a także ulica 19 stycznia (1945) upamiętniająca moment wkroczenia Armii Czerwonej. Zwrócono uwagę, że nazwy nie harmonizują z szacunkiem dla pamięci o ludziach walczących o Niepodległość oraz ofiarach komunizmu, a także utrwalają zafałszowany w poprzedniej opoce obraz najnowszych dziejów Polski.

W związku apelem Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej o zmianę nazw ulic prosimy o opinie i uwagi w tym zakresie. Szczególnie zależy nam na opiniach mieszkańców, których problem dotyczy oraz tych, którym to co dzieje się w gminie nie jest obojętne. Administracyjna zmiana nazwy ulicy jest możliwa, ale czy niezbędna i konieczna. Niesie za sobą niestety liczne konsekwencje, przede wszystkim finansowe. Niezbędna będzie wymiana dowodów osobistych, praw jazdy, tabliczek z numerem domu i nazwą ulicy. Konieczne będzie także dokonanie wielu innych czynności jak np. poinformowanie banku czy urzędu skarbowego. Nie chcemy robić nic bez konsultacji z mieszkańcami. W związku z powyższym czekamy na opinie w tym zakresie. 

Powrót

Polecane artykuły:


Kostka brukowa na sprzedaż

Budując nowe ulice demontujemy starą kostkę brukową. Obecnie taka sytuacja ma miejsce na ulicy Św. Antoniego w Czerniewicach. Planujemy odzyskać około 700 m2 kostki. Niniejszym wystawiamy ją n [...]