piątek, 16 październik 2015

Tereny inwestycyjne

https://www.chocen.pl/dla-inwestora/tereny-inwestycyjne/3124-tereny-inwestycyjne.html
Rok rocznie gminny samorząd prowadzi wiele zadań inwestycyjnych. Są wśród nich kluczowe przedsi [...] Rok rocznie gminny samorząd prowadzi wiele zadań inwestycyjnych. Są wśród nich kluczowe przedsięwzięcia obejmujące:
 • rozbudowę sieci kanalizacyjnej,
 • budowę przydomowych oczyszczalni ścieków,
 • rozbudowę infrastruktury,
 • modernizacje obiektów użyteczności publicznej,
 • budowę boisk sportowych,
 • placów zabaw,
 • wyposażania świetlic wiejskich,
 • rewitalizację obszarów bioróżnorodności przyrodniczej
 • w najbliższych latach planujemy podciągnąć sieć gazowniczą

Priorytetowym zadaniem inwestycyjnym dla Gminy Choceń będzie w najbliższym latach poprawa efektywności energetycznej i budowa instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Gmina Choceń stawia na kolektory słoneczne i fotowoltaikę.

Jesteśmy bardzo elastyczni jeśli chodzi o zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Przyjmiemy też obowiązki i poniesiemy koszty związane z doprowadzeniem na teren inwestycji infrastruktury komunalnej. Gmina każdego inwestora traktuje bardzo poważnie. Nikt kto potrzebuje jakiejkolwiek pomocy nie zostanie pozostawiony samemu sobie.

Jesteśmy otwarci i pomocni w załatwianiu wszystkich formalności związanych z powstawaniem nowych firm. Jesteśmy właścicielem terenów, jak również współpracujemy z prywatnymi właścicielami gruntów, którzy chcieliby przeznaczyć je pod przyszły biznes.

W naszej ofercie posiadamy:

 • Kompleks terenów w miejscowości Jarantowice. Grunty o powierzchni ok. 100 ha. Teren stanowi własność Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są pod  usługi i przemysł. Deklarujemy pełną elastyczność gminy w celu zmian w planie zagospodarowania i pełną współpracę z potencjalnym inwestorem. W pełni dostęp do infrastruktury technicznej. W 2012 roku grunty zdobyły nagrodę w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal”. Teren okazał się najlepszym miejscem w województwie kujawsko-pomorskim pod przyszłe inwestycje.

 • Kompleks terenów w miejscowości Czerniewice w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej. Gmina pozostaje właścicielem bocznicy na 40 wagonów z urządzeniami do załadunku i wyładunku towarów. Wokół znajduje się teren o powierzchni 8 ha, stanowiący własność prywatną, teren jest nie zagospodarowany i czeka na inwestora. Do terenów przy bocznicy przyległa jest działka o powierzchni 3 ha. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są pod zabudowę techniczno-produkcyjno-usługową, częściowo strefa produkcyjno-składowa, a częściowo jako tereny komunikacyjne.

 • Kompleks terenów w miejscowości Czerniewice z budynkami o powierzchni 1,4  ha, część niezabudowana stanowi 2,8 ha. Kompleks budynków o charakterze produkcyjno-magazynowym. Teren posiada własną oczyszczalnię ścieków. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego jest to strefa zabudowy przemysłowej. Całość terenu zlokalizowana jest w bliskim kontakcie bocznicy kolejowej z urządzeniami do załadunku i wyładunku towarów i może stanowić integralną cześć całości terenu inwestycyjnego.

Gmina Choceń w swych działaniach dąży do tego, aby stworzyć jak najlepsze warunki dla swoich mieszkańców jak również obecnych i przyszłych inwestorów.

Naszym inwestorom proponujemy zwolnienia z podatku od nieruchomości. W pierwszych 3 latach działalności nawet do 80% wysokości naliczonego podatku. A w kolejnych dwóch 70 i 50%.

Więcej informacji na temat terenów inwestycyjnych można uzyskać:

Urząd Gminy
ul. Sikorskiego 4
87-850 Choceń
54 284 66 17

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powrót

Polecane artykuły:


UWAGA

W związku z pojawieniem się wody w kolorze niebieskim w Niemojewie, próbki wody przekazano do badania. Sprawdzamy czy woda jest zdatna do spożycia. Prosimy o nie spożywanie wody. Wyniki będą zn [...]

Badania w kierunku osteoporozy dla mieszkańców Gminy Choceń.

Zapraszamy mieszkańców Gminy Choceń na kolejne bezpłatne badanie w kierunku osteoporozy dnia 6 sierpnia w godzinach od 10:00 do 17:00 przy hali sportowej ul. Sikorskiego 12. Obowiązują zapisy p [...]