piątek, 10 czerwiec 2016

Mammobus w Twojej miejscowości!

https://www.chocen.pl/informator/kalendarz-wydarzen/3511-mammobus-w-twojej-miejscowosci.html
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch [...] Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

 „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:

·         Lubień Kujawski – 20 czerwca przy Domu Kultury, Wojska Polskiego 22
·         Lubraniec – 20 czerwca przy sklepie Paradex, ul. Brzeska
·         Boniewo – 21 czerwca przy Urzędzie Gminy, ul. Szkolna 28
·         Chodecz – 21 czerwca przy Przedsiębiorstwie Wielobranżowym Apis, ul. Kaliska 11
·         Kowal – 21 czerwca przy Ochotniczej Straży Pożarnej, Zamkowa
·         Baruchowo – 22 czerwca przy Hali Sportowej, Baruchowo 19
·         Brześć Kujawski – 22 czerwca naprzeciwko Urzędu Miejskiego, Plac Łokietka 1
·         Choceń – 22 czerwca przy Banku Spółdzielczym, Sikorskiego
·         Fabianki – 23 czerwca przy Urzędzie Gminy, Fabianki 4

 

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:
  • 50 – 69 lat
Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

  • 40 – 49 oraz 70 – 75 lat
Badania wykonywane są w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.  Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Powrót

Polecane artykuły:


Kolejny przetarg na przebudowę dróg gminnych na terenie gminy Choceń – etap I

Ogłoszony został drugi przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji pn Przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Choceń – etap I. W poprzednim postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty przekr [...]