poniedziałek, 27 luty 2017

Przy Choceńskim Centrum Kultury – Biblioteka działa Dyskusyjny Klub Książki.

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/ck-b-chocen/3899-przy-chocenskim-centrum-kultury-biblioteka-dziala-dyskusyjny-klub-ksiazki.html
Co to jest Dyskusyjny Klub Książki? Grupa osób, które spotykają się, aby porozmawiać o wybran [...] Co to jest Dyskusyjny Klub Książki?
Grupa osób, które spotykają się, aby porozmawiać o wybranych książkach .

Dla kogo?
Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Każde spotkanie z nową książką jest jak podróż w nieznane. Za każdym razem jest to inna wyprawa. Załoga pozostaje tą samą, ale z każdą kolejną książką podążamy inną drogą. Każda kolejna lektura to nowe przeżycia, inny nastrój, odmienne emocje. Nasz klub liczy 10 osób, są to same Panie. Bardzo bym chciała żeby do DKK zapisali się także Panowie. Klubowiczki spotykają się raz w miesiącu o wcześniej ustalonym dniu i godzinie. Kolejne już spotkanie odbyło się 23 lutego. Omawiana była książka Alicji Hoffman pt.” Gołębiarki”. Fabuła powieści oparta jest na wydarzeniach z 70 roku p.n.e, kiedy to duża grupa Żydów, zamknięta za murami twierdzy górskiej Masada, przeciwstawiała czoło długotrwałym atakom Rzymian. Żydzi przez trzy lata nieodparcie walczyli o utrzymanie swojej pozycji, jednak kulminacją ich walk było zbiorowe samobójstwo. Ostatecznie z tej licznej grupy ocalały dwie kobiety i kilkoro dzieci. Autorka przybliża nam w swojej powieści losy czterech kobiet, które połączył los i walka o przetrwanie. Ich łącznikiem ze światem zewnętrznym były gołębie pocztowe, które przenosiły wiadomości i którymi się opiekowały – stąd też tytuł. Następne spotkanie DKK odbędzie się 23 marca o godzinie 16:00. Tematem rozmów będzie książka pt. ”Złote okulary” Giorgio Bassani.

Powrót

Polecane artykuły:


VI Międzygminny Konkurs Piosenki Wiosennej w Choceniu

W piątek 10 maja 2024r. odbył się już VI Międzygminny Konkurs Piosenki Wiosennej w Choceniu, którego organizatorem było nasze przedszkole. Fundatorem nagród było nasze przedszkole oraz Urzą [...]

Inwestujemy na Giełdzie Energii

Za pośrednictwem firmy 4EDU spółka z o.o. z Gliwic wystąpiliśmy do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki o wydanie „Białych Certyfikatów”,  dla inwestycji Kompleksowa modernizacja budyn [...]