poniedziałek, 27 marzec 2017

I Konkurs Piosenki Wiosennej.

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/ck-b-chocen/3970-i-konkurs-piosenki-wiosennej.html
25 marca w Choceńskim Centrum Kultury – Biblioteka odbył się I Konkurs Piosenki Wiosennej, któ [...] 25 marca w Choceńskim Centrum Kultury – Biblioteka odbył się I Konkurs Piosenki Wiosennej, którego współorganizatorem było Przedszkole Niepubliczne w Choceniu. Do konkursu zgłosiło się ponad 30 uczestników z miejscowości: Choceń, Śmiłowice, Kowal, Boniewo, Lubraniec, Kruszyn. Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności wokalne w swobodny i urzekający sposób dodając do treści piosenki wymowny strój. Po zakończonej prezentacji utworów, w czasie obrad jury dzieci wraz z opiekunami i rodzicami udali się na słodki poczęstunek.

W składzie komisji oceniającej występy małych artystów znaleźli się: Katarzyna Marciszewska, Justyna Bocheńska oraz Miłosz Kierzkowski.

Poziom konkursu komisja oceniła jako bardzo wysoki biorąc pod uwagę następujące kryteria: walory głosowe, muzykalność, interpretacja utworu, osobowość sceniczna oraz kostium.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu jury wyłoniło zwycięzców:

Grupa wiekowa 4-latki:
I miejsce: Anna Łukaszewicz
II miejsce: Zofia Dolatowska
III miejsce: Lena Wilińska

Grupa wiekowa 5-latki:
I miejsce: Lena Ćwiklińska
II miejsce: Julia Janikowska
III miejsce: Wiktoria Sroka

Wyróżnienie: Julia Kierzkowska

I miejsce: Gabriela Mierzejewska
II miejsce: Julia Górecka
III miejsce: Marysia Leśniewska

Wyróżnienia: Michalina Filipiak i Amelia Karska.

Grand Prix: Aurelia Klass.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom, nagrodę i okolicznościową statuetkę. Konkurs jest adresowany do przedszkolaków. W swojej koncepcji opiera się o utwory napisane z myślą o dzieciach – ich możliwościach wykonawczych, zainteresowaniach i chęci do zabawy. Zabawie nie towarzyszy więc żadna promocja laureatów, nie kreujemy kariery wokalnej dzieci, ale rozdajemy nagrody, oczekujemy radości ze strony wszystkich uczestników, czy to śpiewających czy to rodziców i opiekunów, bądź zupełnie przypadkowej publiczności. Mamy nadzieję, że dla większości uczestników nie będzie to ostatnia przygoda z muzyką, a odkryty talent zostanie otoczony odpowiednią opieką.

Dyrektor CCKB
Ariel Malinowski

Galeria zdjęć:
https://www.facebook.com/pg/Choce%C5%84skie-Centrum-Kultury-561773123850422/photos/?tab=album&album_id=1589184887775902

Powrót

Polecane artykuły:


VI Międzygminny Konkurs Piosenki Wiosennej w Choceniu

W piątek 10 maja 2024r. odbył się już VI Międzygminny Konkurs Piosenki Wiosennej w Choceniu, którego organizatorem było nasze przedszkole. Fundatorem nagród było nasze przedszkole oraz Urzą [...]

Michał Bagiński przewodniczącym Rady Gminy Choceń

W dniu dzisiejszym, podczas inauguracyjnej sesji rady gminy Choceń wybrano przewodniczącego rady. W wyniku  głosowania tajnego, przewodniczącym został wybrany radny Pan Michał Bagiński. Pa [...]