wtorek, 06 grudzień 2016

Szlachetna paczka.

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/gosir-chocen/3737-szlachetna-paczka.html
100%auto
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji bierze udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Przedsi [...] Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji bierze udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Przedsięwzięcie polega na wybraniu potrzebującej rodziny i zorganizowanie dla niej paczki z rzeczami, których najbardziej im brak. GOSiR wybrał 3 osobową rodzinę z okolic Lipna: Pani Maria (47l.) wraz z synem Bartoszem (23l.) i córką Natalią (13l.) prowadzą wspólne gospodarstwo domowe. Pani Maria choruje na Stwardnienie Rozsiane od 2007r., choroba postępuje mimo podjętego leczenia. Sytuacja jest ciężka, bo wraz z chorobą odszedł mąż, który pracował. Pani Maria również pracowała zawodowo. Po odliczeniu wszystkich kosztów utrzymania na jednego członka rodziny przypada 186,67 zł. Natalia to mądra i sympatyczna nastolatka z talentem plastycznym, lubi też tańczyć. Jest to rodzina wspierająca się, ale również zmęczona sytuacją w której się znaleźli. Bartosz musiał zrezygnować z pracy, ale nie narzeka i otacza troskliwą opieką swoją mamę, pomaga również w wychowaniu młodszej siostry.

W akcję pomocy rodzinie włączyły się inne instytucje z Chocenia: Gmina, Gimnazjum im. Jana Pawła II, Hufiec ZHP Włocławek – Powiat, Choceńskie Centrum Kultury, Gminne Towarzystwo Sportowe „Unia Choceń”. Lista potrzeb jest bardzo długa ale mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się zebrać całą szlachetną paczkę. Zachęcamy bardzo serdecznie do pomocy.

Wszelkie potrzebne artykuły zbierane będą do 10 grudnia na hali sportowej w Choceniu przy ul. Sikorskiego 12:

- od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 21.00

- 4 grudnia od 8.00 do 17.00

- 10 grudnia od 9.00 do 18.00

Koordynatorem akcji jest Radosław Chełminiak – tel. 606 465 670, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniżej zamieszczamy wykaz potrzebnych rzeczy dla wybranej rodziny:

Żywność trwała: podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach. Inne: miód, płatki, krem czekoladowy, słodycze

Środki czystości i artykuły higieniczne: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów.

Odzież i obuwie: Maria – piżamy, dresy, sweter, kurta zimowa (rozmiar S/M, 176 cm); buty sportowe, kapcie, skarpety (rozm. 38/39). Natalia – bluzki, spodnie (rozmiar S); obuwie sportowe, skarpety (rozm. 38). Bartosz – kurta zimowa, koszulki, sweter, dresy (rozm. XL, 190 cm), obuwie sportowe, skarpety (rozm. 46).

Materiały szkolne: Zeszyty, Plecak, Bloki, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Piórnik

Wyposażenie mieszkania: Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka, prześcieradła 160x200,ścierki.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Pralka- stara przecieka, szafka narożna wisząca do łazienki 35/60-80, szafka pod umywalkę, wanna 160-165cm, w-c ze spłuczką, umywalka, bateria do umywalki i wanny, zlewozmywak dwukomorowy na szafkę 80/60.

INNE POTRZEBY: Laptop dla Bartosza - jest informatykiem, mógłby podjąć pracę w domu i pogodzić opiekę nad mamą

Szczególne upominki: Natalia i Bartek - kosmetyki, p. Maria- toster

Najważniejsze potrzeby: art. Chemiczne – potrzebne na co dzień na które rodzinę często nie stać, opał na zimę – węgiel ok. 3 ton, zlewozmywak – stary przecieka. 

Powrót

Polecane artykuły:


WODA ZDATNA DO PICIA

Szanowni mieszkańcy. Odwołujemy wczorajszy zakaz spożywania wody z sieci wodociągowej. Po przeprowadzeniu badań woda jest zdatna do spożycia. [...]

Konsultacje społeczne projektu aktualizacji Strategii Terytorialnej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Włocławka w ramach realizacji Polityki Terytorialnej Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2021-2027

Stowarzyszenie WŁOF – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Włocławka zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu aktualizacji Strategii Terytorial [...]