czwartek, 08 listopad 2018

Świętymi bądźcie!

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/47-wilkowice/5103-swietymi-badzcie.html
Dzięki uczniom naszej szkoły w dniu 30.10.2018r. mogliśmy poczuć bliskość i obecność wielu [...] Dzięki uczniom naszej szkoły w dniu 30.10.2018r. mogliśmy poczuć bliskość i obecność wielu świętych. Uczniowie zachęcani przez św. Piotra przekraczali "bramę nieba" prezentując stroje i przypominając, że każdy może świętym być. Jury w składzie ks. proboszcz Tomasz Król, pan Łukasz Jankowski oraz przewodnicząca Samorządu Szkolnego Daria Rosiak przyznali następujące nagrody;
I miejsce - Alicja Czerwińska kl. III jako św. Agata
II miejsce – Weronika Delekta kl. Vb jako Maria Goretti
III miejsce – Oliwier Bona kl. Va jako Jan Paweł II        

Wśród osób wyróżnionych znaleźli się uczniowie:
Kacper Adamski OP jako pasterz
Dominik Pawlak kl. Ib jako Jan Paweł II
Oliwia Tarczyńska kl. IV jako św. Joanna

Po pełnej wdzięku prezentacji strojów dzieci wzięły udział w ,, potyczkach świętych’’, w trakcie których rozdawały dobre uczynki, tworzyły ,, święty zaprzęg’’, kozłowały,, kulę dobroci’’, zakładały ,, święte szaty’’ i wcielały się        w rolę ,, świętego drwala’’. Podczas tych zmagań najwięcej punktów zdobyły:

w kategorii klas młodszych;
I miejsce – klasa II
II miejsce – klasa III
III miejsce – klasa Ib

W kategorii klas starszych:
I miejsce – klasa VIII
II miejsce – klasa VII
III miejsce – klasa VI

Uczniowie, tak jak przystało na zwycięzców, otrzymali z rąk pana dyrektora Marka Romana Zapiec i ks. proboszcza Tomasza Króla medale, dyplomy oraz słodkie poczęstunki. Po trudnej i zaciętej rywalizacji wszyscy zgodnie stwierdzili, że święci to ludzie otwarci na Boga i w ich towarzystwie na pewno zawsze będzie nam do twarzy. Uroczystość przygotowały i przeprowadziły panie: Kinga Gawłowska i Jolanta Szydłowska.

Powrót

Polecane artykuły:


Informacja o złożonych wnioskach w programie Czyste Powietrze

Zgodnie z §2 ust. 1 pkt 19 i 20 aneksu do porozumienia w sprawie realizacji Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, Gmina Choceń informuje o liczbie złożonych oraz zrealizowanych wniosków dotyc [...]

UWAGA

W związku z pojawieniem się wody w kolorze niebieskim w Niemojewie, próbki wody przekazano do badania. Sprawdzamy czy woda jest zdatna do spożycia. Prosimy o nie spożywanie wody. Wyniki będą zn [...]