wtorek, 07 luty 2023

„Zimowisko” w Szkole Podstawowej w Wilkowicach.

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/47-wilkowice/7601-zimowisko-w-szkole-podstawowej-w-wilkowicach.html
Pierwsze trzy dni lutego w naszej szkole były gwarne, wesołe i pełne atrakcji. W „Zimowisku” [...]

Pierwsze trzy dni lutego w naszej szkole były gwarne, wesołe i pełne atrakcji. W „Zimowisku” wzięło udział ponad 80 dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Nauczyciele, Pracownicy szkoły i Harcerze dzięki wsparciu finansowemu Gminy Choceń zorganizowali dzieciakom wspaniałe zajęcia i wycieczki. Pan Bartosz Delewski Radny Rady Gminy w Choceniu zadbał o to, aby najmłodsi uczestnicy zimowiska byli widoczni i bezpieczni podczas wycieczki. Ufundowane przez Pana Bartosza kamizelki odblaskowe zostaną wykorzystane również podczas wyjść szkolnych.

Pani Agnieszka i Pani Marlena z pomocą Pani Izy i Pani Karoliny przygotowały śniadaniowy bufet, w którym dzieciaki mogły samodzielnie wykonać kanapki i napić się ciepłej herbaty.
W bufecie nie zabrakło zdrowych warzyw. Na stole oprócz wędlin i żółtego sera pojawiły się sałata, pomidory, rzodkiewki, ogórki i papryka a dla miłośników mleka dostępne były płatki śniadaniowe.

Po takim zdrowym posiłku można było kontynuować zajęcia. W ofercie przygotowano zajęcia sportowe prowadzone przez Panią Agnieszkę Całkiewicz i Pana Łukasza Jankowskiego, artystyczne – prowadzone Przez Panią Iwonę Terpińską, Panią Kingę Gawłowską i Panią Martę Lińczak, z programowania oraz druku 3D z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoriaprzyszłości prowadzone przez Panią Monikę Komorowską a także rozgrywki w e-sporcie zorganizowane przez Pana Miłosza Połujańskiego.

W trakcie zimowisk, zorganizowano wycieczki, dla grupy od 4 do 10 lat do Sali zabaw RIO,
a dla grupy 11 – 14 lat do Kręgielni. W opiekę nad dziećmi podczas Wycieczek włączyli się również Pani Magdalena Chmiel, Pani Beata Jandy Koślińska oraz Pan Miłosz Kierzkowski.

Ostatni dzień „Zimowisk” upłynął w towarzystwie harcerzy z Hufca ZHP Powiatu Włocławskiego oraz Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Echo”. Dzieciaki uczyły się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, radzenia sobie z ustawianiem namiotu i wielu innych przydatnych czynności a potem tańczyły w rytmie harcerskich pląsów.

Pod koniec dnia ze słodką niespodzianką przybył Ks. Piotr Stolecki, Proboszcz parafii
w Czerniewicach.

Podczas podsumowania „Zimowiska” uczestnicy otrzymali Podziękowania za udział, soki podarowane przez firmy „Bracia Sadownicy” oraz „Sadco Grupa Spółka z.o.o.” czekoladowe batoniki ufundowane przez Księdza Proboszcza.

Mamy nadzieję, że te „Zimowiska” na długo pozostaną w naszej pamięci wzbudzając uśmiech i miłe wspomnienia.Monika Leśniewska

Dyrektor

Szkoły Podstawowej

w Wilkowicach

Powrót

Polecane artykuły:


Egzekucja zaległości za wodę i ścieki

W ciągu ostatnich tygodni wysłaliśmy kilkadziesiąt zawiadomień o wysokości zaległości w opłatach za wodę i ścieki oraz wezwań do spłaty zadłużenia. Większość osób, które otrzymały [...]

Wczasorekolekcje w Dursztynie.

Dzięki wsparciu Wójta Gminy Choceń w dniach 4-11 lipca grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii uczestniczyła we wczasorekolekcjach w Dursztynie. Organizatorem i jednym z opiekunów był ks. Ma [...]