poniedziałek, 26 luty 2024

Kolejne sale lekcyjne w Szkole Podstawowej w Wilkowicach zmieniły swój wygląd.

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/47-wilkowice/8293-kolejne-sale-lekcyjne-w-szkole-podstawowej-w-wilkowicach-zmienily-swoj-wyglad.html
Ferie zimowe dobiegły końca a uczniowie kolejnych trzech klas Szkoły Podstawowej w Wilkowicach wr [...]

Ferie zimowe dobiegły końca a uczniowie kolejnych trzech klas Szkoły Podstawowej w Wilkowicach wrócą do odmienionych sal lekcyjnych. Dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Gminy Choceń, w trakcie ferii zimowych, tak jak było to zaplanowane, odświeżono wygląd pomieszczeń, w których prowadzone są zajęcia z klasami 5, 7 i 8. Dzięki przychylności Organu Prowadzącego Szkołę w ciągu ostatniego roku wymieniliśmy wszystkie wysłużone ławki i stoliki, zakupiliśmy szafki skrytki indywidualne dla wszystkich uczniów klas I-III oraz odświeżyliśmy prawie wszystkie sale lekcyjne.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wkład pracy i zaangażowanie p. Tomasza Wojtaszewskiego  oraz pozostałych pracowników obsługi, którzy dbają o to, aby w szkole było czysto i bezpiecznie. Dzięki pracy tych osób, nie było potrzebne zatrudnienie firmy zewnętrznej do przeprowadzenia remontu.

Stonowane kolory ścian, pozwolą uczniom lepiej koncentrować się na działaniu oraz przeciwdziałają nadmiernemu rozproszeniu.

Mamy nadzieję, że zmiany spodobają się naszym uczniom a już wkrótce zostanie oddane do użytku pomieszczenie dla dzieci, które potrzebują wyciszenia, zgodnie z założeniami edukacji włączającej.

W okresie ferii letnich, planowane jest zakończenie prac związanych z malowaniem wnętrza szkoły, w tym odświeżenie sali klasy 6b, sali komputerowej, pokoju nauczycielskiego i korytarza szkolnego.

Autor: Monika Leśniewska

Powrót

Polecane artykuły:


Egzekucja zaległości za wodę i ścieki

W ciągu ostatnich tygodni wysłaliśmy kilkadziesiąt zawiadomień o wysokości zaległości w opłatach za wodę i ścieki oraz wezwań do spłaty zadłużenia. Większość osób, które otrzymały [...]

Wycieczka do Warszawy

Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Choceń i Szkoła Podstawowa im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach zaprasza społeczność naszej gminy do udziału w wycieczce do Warszawy w 80 - rocznicę wybuchu powst [...]