poniedziałek, 08 lipiec 2024

Wakacje w Szkole Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Wilkowicach

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/47-wilkowice/8548-wakacje-w-szkole-podstawowej-im-ziemi-kujawskiej-w-wilkowicach.html
Koniec czerwca, lipiec i sierpień to długo wyczekiwany czas odpoczynku dla naszych uczniów. W szk [...]

Koniec czerwca, lipiec i sierpień to długo wyczekiwany czas odpoczynku dla naszych uczniów. W szkole, w tym okresie trwają prace remontowe, malowanie klas lekcyjnych i gruntowne porządki. Od 24 czerwca rozpoczął się długo wyczekiwany remont nawierzchni schodów prowadzących do głównego wejścia budynku szkoły. Schody od nowości pokryte były płytkami, które po dwudziestu latach pod wpływem warunków atmosferycznych i zużycia zaczęły pękać i odpadać a stopnie uległy skruszeniu. W okresie zimowym nawierzchnia była bardzo śliska i niebezpieczna, brakowało też podjazdu dla osób z niepełnosprawnością bądź odwiedzających nas dorosłych z małymi jeżdżącymi w wózkach dziećmi.

Obecnie płytki zostały usunięte, a powierzchnia betonowa została skuta. Schody zostaną wykonane z żółtej i grafitowej kostki brukowej otoczonej  palisadą.  Po prawej stronie zostanie wykonany podjazd dla wózków. Zakończenie prac remontowych przy wejściu przewidywane jest na koniec lipca. Nad wejściem do szkoły zawiśnie nowy szyld z imieniem. W dwóch salach lekcyjnych oraz pokoju nauczycielskim i sekretariacie szkoły trwa naprawianie pęknięć ścian i malowanie. Do wyremontowanie pozostanie jeszcze na przyszłe wakacje korytarz szkolny oraz pomieszczenia, z których korzystają  dla pracownicy obsługi. Od ubiegłorocznych wakacji udało nam się odświeżyć wszystkie sale lekcyjne, mamy więc nadzieję, że uczniowie z przyjemnością wrócą do szkoły.

Warto jest poświęcić wakacyjny czas na to, aby przestrzeń nauki była przyjazna dla wszystkich, zarówno uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Zwłaszcza, że sami uczniowie doceniają to, co się dla nich robi i szanują pracę innych, co tym bardziej cieszy.

Monika Leśniewska
Dyrektor Szkoły Podstawowej
Im. Ziemi Kujawskiej w Wilkowicach

Powrót

Polecane artykuły:


Konsultacje społeczne projektu aktualizacji Strategii Terytorialnej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Włocławka w ramach realizacji Polityki Terytorialnej Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2021-2027

Stowarzyszenie WŁOF – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Włocławka zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu aktualizacji Strategii Terytorial [...]

Cymerman zdobywa srebrny medal w Pucharze Świata!

W dniach 13-17.06 w Budapeszcie(Węgry ) rozegrany został Puchar Świata w Kickboxingu, rywalizacja toczyła się na 12 matach i 6 ringach, w zawodach wzięło udział 3280 zawodników z  381 kl [...]