poniedziałek, 13 marzec 2017

Dni Bezpiecznego Internetu

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/48-smilowice/3930-dni-bezpiecznego-internetu.html
W Szkole Podstawowej w Śmiłowicach odbyły się Dni Bezpiecznego Internetu. Jest to inicjatywa Kom [...] W Szkole Podstawowej w Śmiłowicach odbyły się Dni Bezpiecznego Internetu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Najpierw zostały przeprowadzone lekcje, podczas których uczniowie poznawali zagrożenia wynikające z faktu korzystania z sieci internetowej; zaznajamiali się z zasadami netykiety; uczyli się jak uchronić się przed niebezpieczeństwem, jakich sytuacji należy unikać. Drugim etapem był udział wszystkich uczniów w teście sprawdzającym wiedzę komputerową, w szczególności związaną z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Wyłoniono najlepszych znawców tematu, a zostali nimi: Miłosz Daroszewski z klasy IV, Marika Andrzejewska z klasy V oraz Kacper Skonieczny z klasy VI.  

Następnie pod okiem Jury – pana dyrektora Sławomira Gwardeckiego oraz pani Jadwigi Bińkowskiej – odbył się szkolny turniej klasowy pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Potyczki okazały się bardzo emocjonujące i – co najważniejsze – dały możliwość poznania wielu istotnych faktów związanych z bezpieczeństwem w sieci.

Najlepsza w tej rywalizacji okazała się klasa V i w nagrodę pojechała na wycieczkę do KPCCEN we Włocławku. Tam uczniowie mieli możliwość obejrzenia „od kuchni” pracy w Bibliotece Pedagogicznej, wzięli również udział w warsztatach multimedialnych związanych z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu.

Powrót

Polecane artykuły:


Dzień Strażaka w Choceniu

W piątek gościliśmy w Choceniu druhny i druhów strażaków ochotników z całego powiatu włocławskiego. W obchodach wzięli udział m.in. Pan Poseł Zbigniew Sosnowski, Pani Marszałek Aneta Ję [...]