wtorek, 21 marzec 2017

Niecodzienna wystawa i warsztaty graficzne w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/48-smilowice/3943-niecodzienna-wystawa-i-warsztaty-graficzne-w-szkole-podstawowej-w-smilowicach.html
W piątek 17 marca dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników Galerii Sztuki Współczesnej we Wł [...] W piątek 17 marca dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku w szkole w Śmiłowicach została zorganizowana wystawa i warsztaty plastyczne.                                

„Dzisiejszy dzień przejdzie do historii naszej szkoły. Dzięki nawiązaniu współpracy z GSW we Włocławku w naszej szkole została po raz pierwszy zaprezentowana profesjonalna wystawa grafik pt. "Człowiek" ze zbiorów Galerii Sztuki Współczesnej. Nasi uczniowie mieli możliwość kontaktu ze sztuka przez wielkie S, nie w jakimś wielkim mieście, ale w swoim środowisku”. - powiedział dyrektor szkoły Sławomir Gwardecki.


W trakcie wizyty gości z GSW uczniowie klas starszych wzięli udział w prelekcji Pana Jerzego Jabczyńskiego na temat historii i technik wytwarzania grafik. Uczestniczyli również w niecodziennym wydarzeniu kulturalnym przygotowanym prze GSW we Włocławku - w wyjazdowej wystawie grafik pt. „Człowiek” ze zbiorów własnych GSW we Włocławku. Na miejscu w swojej szkole mogli podziwiać cenne grafiki zaprezentowane w profesjonalny sposób.

Zainspirowani wystawą uczniowie wzięli również udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez artystów plastyków z GSW. Z przygotowanych przez GSW materiałów mieli możliwość wytworzenia pierwszych swoich profesjonalnych grafik. Wizyta gości z GSW zakończyła mini wystawa uczniowskich prac plastycznych.

Uczniowie i dyrekcja Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach składają na ręce Pani dyrektor GSW we Włocławku Małgorzaty Jabłońskiej i jej pracowników serdeczne podziękowania za zorganizowanie wystawy i warsztatów plastycznych w naszej szkole. 

Powrót

Polecane artykuły:


Uczymy się z pasją!

Dnia 20.05.2024 r., w ramach projektu  unijnego "Uczymy się z pasją", uczniowie szkoły z Chocenia uczestniczyli wwycieczce do Torunia. Ten wyjazd to pierwszy z 42 wycieczek zaplanowanych w pro [...]

Termomodernizacja i modernizacja kompleksu szkolnego w Choceniu

Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe DAWBUD Adam Iwański z Włocławka realizuje prace budowlane przy zadaniu inwestycyjnym pn: „ Termomodernizacja i modernizacja kompleksu szkolnego w Choceniu [...]