poniedziałek, 28 maj 2018

Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej „Drogi do niepodległości”

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/48-smilowice/4779-gminny-konkurs-wiedzy-historycznej-drogi-do-niepodleglosci.html
W Szkole Podstawowej w Śmiłowicach odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych Gminnych Konkursów [...]
W Szkole Podstawowej w Śmiłowicach odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych Gminnych Konkursów Wiedzy Historycznej „Drogi do niepodległości”. W konkursie wiedzy z zakresu historii Polski od roku 1772 do 1918 wzięło udział 25 uczniów wszystkich choceńskich szkół w 3 kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i licealnych. Konkurs został zorganizowany z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości. Organizatorami konkursu byli nauczyciele historii pani Sylwia Łącka i dyrektor SP Śmiłowice pan Sławomir Gwardecki. Po półgodzinnym teście wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni przez ks. Krystiana Michalaka do kościoła św. Bartłomieja. W którym znajduje się pamiątkowa tablica poświęcona powstaniu kościuszkowskiemu na Kujawach, które rozpoczęła szlachta kujawska 20 sierpnia 1794 roku w Śmiłowicach. Pod pamiątkową tablicą z historią tamtych czasów zapoznał uczestników konkursu dyrektor Sławomir Gwardecki.
W kat. szkół podstawowych zwycięzcą został uczeń klasy VII SP Śmiłowice Kacper Skrzydliński przed Karoliną Pawłowską, Natalią Muszyńską, Natalią Ulewicz, Mariką Andrzejewską i Marią Piłatowską. W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Patrycja Jasińska przed Zuzanną Glonek i Przemysławem Gralakiem. W klasach ponadgimnazjalnych I miejsce zajął Bartosz Kacperski przed Karoliną Nowodworska i Martyna Rucińską.
Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom oraz dziękują ks. Krystianowi Michalakowi za udział w jury i pomoc w organizacji konkursu. Dziękują również Wójtowi Gminy Choceń panu Romanowi Nowakowskiemu za ufundowanie nagród w konkursie.

Powrót

Polecane artykuły:


Informacja o złożonych wnioskach w programie Czyste Powietrze

Zgodnie z §2 ust. 1 pkt 19 i 20 aneksu do porozumienia w sprawie realizacji Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, Gmina Choceń informuje o liczbie złożonych oraz zrealizowanych wniosków dotyc [...]