Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/spchocen/tydzien-zdrowia-11-2016.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/spchocen/tydzien-zdrowia-11-2016
środa, 02 listopad 2016

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. J. KORCZAKA W CHOCENIU

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/3680-tydzien-promocji-zdrowia-w-szkole-podstawowej-im-j-korczaka-w-choceniu.html
W dniach 24.10 - 28.10.2016 r. w odbył się w Szkole Podstawowej w Choceniu Tydzień Promocji Zdrow [...] W dniach 24.10 - 28.10.2016 r. w odbył się w Szkole Podstawowej w Choceniu Tydzień Promocji Zdrowia, którego celem było : propagowanie wśród uczniów wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków, poznanie technik udzielania pierwszej pomocy. Każdego dnia uczniowie przychodzili do szkoły w innym kolorze. Kolory ubrań miały symbolizować znane wszystkim owoce i warzywa. W poniedziałek wszyscy uczniowie ubrani byli w kolorze zielonym. Hasło tego dnia: ZDROWE ODŻYWIANIE.W klasach odbyły się pogadanki na temat zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania. Uczniowie wraz z nauczycielem wykonali plakat promujący zdrowy tryb życia i wywiesili go na drzwiach swojej klasy.
We wtorek królował kolor żółty . Hasło tego dnia : ŻYCIE - NAJWIĘKSZY DAR. W tym dniu pan Marcin Kędzierski wraz ze swoimi uczennicami z klasy ratownictwa medycznego, Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu , przeprowadzili profesjonalny pokaz udzielania pierwszej pomocy, pamiętając, że słuchaczami są uczniowie klas O –VI. A zatem pokaz odbył się językiem dopasowanym do obiorców.

Środa dodała nam energii kolorem czerwonym. Hasło dnia : ODŻYWIAM SIĘ ZDROWO. Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły zajadali się jabłkami, gruszkami , marchewką. Bardzo dziękujemy naszym kochanym mamom. To właśnie one dzielnie myły, kroiły, obierały i częstowały naszych uczniów pysznymi owocami i warzywami.
W czwartek wszyscy uczniowie ubrani byli na niebiesko. Hasło dnia : WIEM, CO JEM. W tym dniu każda klasa przygotowywała zdrowe kanapki, sałatki, a nawet soki własnej produkcji z czarnego bzu. Uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią i inwencją twórczą w czasie tworzenia swoich dzieł kanapkowych. Ponadto, w ramach zajęć świetlicowych oraz zajęć wychowania fizycznego odbyła się lekcja aerobiku pod kierunkiem pani Katarzyny Kurkiewicz-Błaszczyk.

Ostatniego dnia , w piątek , uczniowie ubrani byli na pomarańczowo. Hasło dnia: UWAGA NADWAGA. W tym dniu odbyło się spotkanie z paniami dietetyczkami z Naturhouse. Panie dokonały pomiarów, prezentacji i bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Ustaliły również termin następnej wizyty.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA NASZYCH SPONSORÓW I PRZYJACIÓŁ, BEZ KTÓRYCH TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA NIE MÓGŁBY SIĘ ODBYĆ, W SZCZEGÓLNOŚCI DZIĘKUJEMY:
Elżbiecie, Antoniemu Gęsickim z Bodzanówka
Wandzie, Wojciechowi Garlickim z Krukowa
Społecznemu Liceum Ogólnokształcącemu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu, w szczególności pani dyrektor Tamarze Mikołajczak, panu Marcinowi Kędzierskiemu oraz uczennicom klasy ratownictwa medycznego
Kochanym rodzicom naszych uczniów, którzy poświęcili swój czas, aby pomóc zorganizować przekąski
Pracownikom Naturhouse, pani Barbarze Gralewskiej i pani Monice Leniec.
Monika Dengusiak
i Renata Pułanecka

{gallery}spchocen/tydzien-zdrowia-11-2016{/gallery}

Powrót

Polecane artykuły:


Naprawiamy szkody po ulewnych deszczach

W ostatnią sobotę ulewne deszcze spowodowały szkody także w infrastrukturze gminnej. Niestety pobocza z uwagi na płynącą wodę zostały wymyte, a przepusty podmyte. Prowadzimy dziś prace poleg [...]

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej

Podczas trwania turnieju można zakupić: - watę cukrową, - kiełbaski, - deserki, - gadżety, - świece sojowe, - ciasta, - napoje. Całą kwotę, którą uda się zebrać, zostanie przek [...]