poniedziałek, 22 maj 2017

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Choceniu

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/4068-dzien-patrona-w-szkole-podstawowej-w-choceniu.html
Dnia 15.05.2017 r.  w Szkole Podstawowej w Choceniu po raz dwunasty uroczyście  obchodzil [...] Dnia 15.05.2017 r.  w Szkole Podstawowej w Choceniu po raz dwunasty uroczyście  obchodziliśmy Dzień Patrona  Szkoły.  „Pozwólmy dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy” – takie hasło towarzyszyło wszystkim zebranym na tej uroczystości. Rozpoczęliśmy częścią oficjalną, podczas której odśpiewany został hymn szkolny, a następnie Pani Dyrektor Szkoły – Anna Pawłowska dokonała otwarcia uroczystości. Uczniowie klas starszych zaprezentowali krótki  program przypominający postać Janusza Korczaka – autora takich  książek jak „Król Maciuś Pierwszy” czy „Kajtuś Czarodziej”.


Kolejnym punktem był przemarsz ulicami Chocenia do kościoła na mszę świętą w intencji społeczności szkolnej. Jak co roku towarzyszyła Nam Orkiestra OSP ze Śmiłowic. Gościliśmy również poczty sztandarowe z sąsiednich szkół.

Po powrocie do szkoły zaproszeni goście i społeczność szkolna udała się do sali gimnastycznej, gdzie odbyło się przedstawienie „Jaś i Małgosia”. Uczniowie klas III a i III b w przepięknych strojach pod kierunkiem wychowawczyń przenieśli Nas do krainy baśni.

Po przedstawieniu z zaciekawieniem obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą wydarzenia minionego roku w szkole: uroczystości szkolne, osiągnięcia naszych uczniów w konkursach, udział w wycieczkach.

Po prezentacji udaliśmy się na boisko szkolne, żeby uczestniczyć w barwnej „Paradzie Dworu Króla Maciusia I”. Podczas parady zaprezentowali się uczniowie w pięknych strojach – królowie oraz damy dworu.

Na zakończenie uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach organizowanych w ramach obchodów Tygodnia Patrona Szkoły.

Pani Dyrektor szkoły oraz cała społeczność składa podziękowania zaproszonym  gościom, rodzicom i Orkiestrze OSP Śmiłowice za obecność i współpracę podczas obchodów Dnia Patrona.

Powrót

Polecane artykuły:


Egzekucja zaległości za wodę i ścieki

W ciągu ostatnich tygodni wysłaliśmy kilkadziesiąt zawiadomień o wysokości zaległości w opłatach za wodę i ścieki oraz wezwań do spłaty zadłużenia. Większość osób, które otrzymały [...]