środa, 08 listopad 2017

Szkoła Podstawowa w Choceniu w ogólnopolskim projekcie

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/4422-szkola-podstawowa-w-choceniu-w-ogolnopolskim-projekcie.html
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu wzięła udział w projekcie „Gramy w piłkę r [...] Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu wzięła udział w projekcie „Gramy w piłkę ręczną”. Placówka otrzymała sprzęt sportowy, a uczniowie z klas III biorą udział w zajęciach ze szczypiorniaka oraz wezmą udział w imprezie propagującej aktywne spędzanie czasu.
Program „Gramy w piłkę ręczną” ma nie tylko zachęcać uczniów szkół podstawowych do uprawiania tej dyscypliny i wyłonić szczególnie uzdolnionych młodych szczypiornistów. Ideą tej ogólnopolskiej inicjatywy jest również zwiększenie liczby dzieci aktywnie spędzających czas wolny i wpływanie na ich sprawność fizyczną, integracja uczniów, ich rodziców i nauczycieli wychowania fizycznego oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

W działaniach projektowych wzięło udział 160 szkół z całej polski – po 10 z każdego województwa. Wśród placówek z kujawsko-pomorskiego znalazły się takie szkoły jak
1. Szkoła Podstawowa nr 67 im. A. Szfalbego w Bydgoszczy
2. Szkoła Podstawowa nr 7 w Brodnicy
3. Szkoła Podstawowa im. Mjr. H. Sucharskiego w Osięcinach
4. Zespół Szkół w Mycielewie
5. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu
6. Szkoła Podstawowa nr 18 w Grudziądzu
7. Szkoła Podstawowa nr 20 we Włocławku
8. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim
9. Szkoła Podstawowa nr 48 im 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bydgoszczy
10.Szkoła Podstawowa im Mikołaja Kopernika w Nowym Świerczynie.

Projekt „Gramy w piłkę ręczną” obejmuje nie tylko organizację zajęć ze szczypiorniaka w wymiarze dwóch godzin tygodniowo, ale również wyposażenie szkół biorących w nim udział w nowy sprzęt sportowy. Choceńska szkoła otrzymała dwie bramki składane, 10 piłek (do piłki ręcznej, ulicznej piłki ręcznej oraz piankowe) oraz 20 koszulek.
Na terenie każdego województwa ma także zostać zorganizowany turniej/festyn, mający na celu integrację środowiska oraz promocję aktywnego spędzania czasu wolnego. W imprezie będą uczestniczyć wszystkie szkoły z danego województwa objęte programem. Organizatorzy chcą jednak zaprosić do wspólnej zabawy także dzieci ze szkół nieobjętych działaniami.

Powrót

Polecane artykuły:


Wykonawca przebudowy dróg – etap II

                     Podpisana została umowa z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Sp. z o.o. z  Kutna na [...]