poniedziałek, 01 październik 2018

Wrześniowy Poznań

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/5011-wrzesniowy-poznan.html
19 września 2018 roku uczniowie klas – VII, VIII i III gimnazjum Szkoły Podstawowej im. J. Korcz [...] 19 września 2018 roku uczniowie klas – VII, VIII i III gimnazjum Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Choceniu pojechali na wycieczkę do Poznania. Dzięki Urzędowi Gminy Choceń podróż odbyli bezpłatnie, bowiem autokar został opłacony przez UG. W Poznaniu młodzież obejrzała w teatrze sztukę pt. „Nina i Paul”, która w zabawny sposób pokazała, jak między nastolatkami rodzi się pierwsze uczucie. Następnie wszyscy uczestniczyli w pokazie charakteryzacji. Pani prowadząca warsztat w magiczny sposób przeobrażała młodych ludzi w staruszków, tych, którzy mieli krótkie fryzury, w długowłosych, proste włosy zmieniała w loki lub dredy. Te zajęcia bardzo się nam podobały.  

Po krótkim spacerze wokół poznańskiej Starówki uczniowie odwiedzili Manufakturę Czekolady. Przyglądali się procesowi tworzenia czekoladek i spróbowali ich smaku. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Poznania, ale w oryginalny sposób, bo zabytkowym tramwajem, tzw. „Bimbą”. Pani przewodnik w zajmujący sposób opowiadała historię poszczególnych obiektów widzianych z okien tramwaju i różne legendy z nimi związane. To była wspaniała wycieczka!

Jeszcze raz dziękujemy Urzędowi Gminy Choceń za wsparcie finansowe.
Uczniowie SP Choceń wraz z opiekunami

Powrót

Polecane artykuły:


Jubileusz sąsiedniej gminy Boniewo

Gmina Boniewo została reaktywowana 1 stycznia 1984 r. W tym roku obchodzi więc jubileusz 40 lecia powstania.Gratulujemy gminie Boniewo pięknego jubileuszu reaktywowania gminy. Więcej zdjęć:https [...]