środa, 27 listopad 2019

XIX Rejonowy Konkurs Ekologiczny Smólnik 2019

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/5782-xix-rejonowy-konkurs-ekologiczny-smolnik-2019.html
20 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIX Rejonowym Konkursie Ekologicznym w [...] 20 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIX Rejonowym Konkursie Ekologicznym w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Smólniku organizowanym pod Honorowym Patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Współorganizatorami konkursu byli również: Zarząd Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku, Nadleśnictwo Włocławek, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, Liga Ochrony Przyrody, Urząd Gminy Włocławek.

Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań ekologią, ochroną środowiska i przyrody, poznawanie piękna przyrody ojczystej. Tegoroczna edycja dotyczyła poznania pamiątek historii i kultury, miejsc pamięci narodowej, walorów przyrodniczych i krajobrazowych, charakterystycznych gatunków roślin i zwierząt Kampinoskiego Parku Narodowego.

Uczniowie klas I-III przystąpili do części pisemnej. Natomiast klasy starsze zmagały się z częścią pisemną oraz ustną. W klasach młodszych kolejne miejsca zajęli:
I miejsce – Wiktoria Świątkowska
II miejsce – Jakub Wojtczak.

Natomiast w klasach starszych wyróżnienia otrzymali: Karina Sroka, Maria Piłatowska, Kinga Adamczyk, Igor Skoczylas. W konkursie brała również udział Dominika Grześ.  

Gratulujemy sukcesów i wspaniałej postawy!

Aldona Skurzewska, Justyna Wrońska, Urszula Majchrzak

Powrót

Polecane artykuły:


ZAPROSZENIE na XXVIII Finał WOŚP w Choceniu

12 STYCZNIA 2020 roku odbędzie się XXVIII Finał WOŚP. W Choceniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra szesnasty raz za sprawą Sztabu utworzonego przy Towarzystwie Kultury, Edukacji i Promo [...]

Ogłoszenie o naborze wniosków 2/2019/EFS/PG

Numer naboru LGD: 2/2019/EFS/PG Typ projektu: Działania wspierające rozwiązania w zakresie organizowania społeczności lokalnej i animacji społecznej z wykorzystaniem m.in.:a) usług wzajemności [...]