środa, 02 listopad 2022

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Choceniu korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/7452-uczniowie-szkoly-podstawowej-im-j-korczaka-w-choceniu-korzystaja-ze-sprzetu-zakupionego-w-ramach-programu-laboratoria-przyszlosci.html
100%auto
Październik to czas intensywnej pracy w szkole. Jednak dzięki sprzętowi pozyskanemu w ramach prog [...] Październik to czas intensywnej pracy w szkole. Jednak dzięki sprzętowi pozyskanemu w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" nauka stała się przyjemniejsza i bardziej atrakcyjna dla uczniów. Klasy IVa i IVb podczas lekcji muzyki utrwalały nazwy i brzmienie dźwięków gamy C-dur. W pracy dzielnie pomagał im GeniBot. W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z okazji tego święta w naszej szkole odbył się Przegląd Muzycznych Talentów. Dużym zaskoczeniem dla uczestników przeglądu, były nagrody wydrukowane na drukarce 3D – Klucz Wiolinowy, który służy jako podstawka pod telefon.

Uczniowie klasy VIb podczas lekcji matematyki pracowali z sześcianami Cubo. Zadania, które wykonywali uczniowie polegały na odwzorowaniu przestrzennej konstrukcji za pomocą sześcianów. Uczniowie doskonalili koncentrację i umiejętność planowania.
Na lekcjach plastyki, uczniowie klasy VIa i VIb uczyli się jak uchwycić światłocień w pracy plastycznej. Dzięki profesjonalnemu oświetleniu Mitoya, zdecydowanie łatwiej było wykonać rysunki.
Październik to również czas, kiedy obchodzony jest Code Week. W naszej szkole dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, uczniowie mogli w pełni wykonać zadania z kodowania. https://www.youtube.com/watch?v=PrbdcOGHyTo
Klasa IIIb na zajęciach informatyki rozwijała umiejętność pracy zespołowej oraz orientacji przestrzennej. Dzięki programowaniu robota GeniBot przy pomocy kart do kodowania uczniowie doskonalili odczytywanie godzin na zegarze elektronicznym i wskazówkowym.
Podczas zajęć informatyki uczniowie próbują swoich sił w projektowaniu wydruków 3D. Na początek powstają breloki do kluczy – do każdej sali w szkole.
Warto dodać, że wszystkie zdjęcia podczas uroczystości szkolnych wykonywane są aparatem, który również pozyskaliśmy w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Galeria zdjęć pod linkiem: https://spchocen.edupage.org/news/?gtnid=2221#photos:album:1517

Powrót

Polecane artykuły:


Śnieżka niestraszna druhom z OSP Choceń

W pełnym sprzęcie ratunkowym, z aparatami powietrznymi i ubraniach bojowych dwóch druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Choceniu Piotr i Damian w ostatni weekend weszli na Śnieżkę, najwyższ [...]

Ogłosiliśmy drugi przetarg na wykonanie fontanny na skwerku

Ogłosiliśmy drugi przetarg na wykonanie fontanny na skwerku w Choceniu. Oferty można składać za pośrednictwem Platformy eZamawiajacy pod adresem https://chocen.ezamawiajacy.pl do dnia 30 lipca 2 [...]