wtorek, 31 styczeń 2023

Laboratoria Przyszłości

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/7590-laboratoria-przyszlosci.html
100%auto
„Laboratoria Przyszłości”- zajęcia prowadzone w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Cho [...] „Laboratoria Przyszłości”- zajęcia prowadzone w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu - styczeń 2023 z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach tego programu Wielkimi krokami szykujemy się do ferii zimowych. Kończy się kolejny miesiąc naszej pracy w szkole, a więc czas podsumować nasze działania ze sprzętem zakupionym dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Na lekcjach muzyki i zajęciach rozwijających uzdolnienia muzyczne hitem są bum bum rurki. Uczniowie klas I-III podczas zajęć kółka muzycznego akompaniowali sobie podczas śpiewania utworów „Była sobie żabka mała” i „Trzy kurki”. Klasy IV stworzyły akompaniament do utworu „Jingle bells”, a klasa VII do „Ody do radości” Ludwiga van Beethovena.

„Jak rozłożyć 3D?” Z takim problemem zmagali się uczniowie klas VI podczas lekcji techniki. Dzięki klockom Cubo łatwiej było zrozumieć, w jaki sposób wykonać rzuty prostokątne w płaszczyznach, aby przedstawić widok z przodu, z góry, czy z boku danej bryły. Natomiast uczniowie klas V na technice budowali układy elektroniczne z wykorzystaniem płytek z wbudowanymi funkcjonalnościami: czujnik światła, czujnik ruchu, brzęczyk, światło LED. Dzięki zestawom mogli sprawdzić, czy prawdą jest, że metale przewodzą prąd elektryczny.
Na kółku informatycznym postały kolejne modele do wydruku na drukarce 3D.

Zdjęcia pod linkiem: https://spchocen.edupage.org/news/?gtnid=2301#photos:album:1579

A dzieci z oddziału zerowego na zajęciach z kodowania, stworzyli wraz ze swoimi dziadkami trasy dla robotów Ozobot, które jednocześnie były drzewami genealogicznymi ich rodzin.

https://spchocen.edupage.org/news/Zakodowany Dzień Babci i Dziadka

Powrót

Polecane artykuły:


System odbioru odpadów

Po przeanalizowaniu ostatnich komentarzy dotyczących systemu odbioru odpadów w naszej gminie, niniejszym wyjaśniamy: Odpady zmieszane w okresie od kwietnia do października są odbierane 2 razy [...]