środa, 05 kwiecień 2023

Laboratoria przyszłości – zajęcia z wykorzystaniem robotów edukacyjnych w SP Choceń

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/7711-laboratoria-przyszlosci-zajecia-z-wykorzystaniem-robotow-edukacyjnych-w-sp-chocen.html
100%auto
Podczas lekcji techniki uczniowie klasy Va mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi inżynierow [...] Podczas lekcji techniki uczniowie klasy Va mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi inżynierowie. Inżynier oblicza, projektuje, testuje i udoskonala swoją konstrukcję. Zestawy konstrukcyjne „Budujemy mosty” i „Przygoda z inżynierią” rozwijają u uczniów myślenie przestrzenne, uczą planowania pracy, postępowania według instrukcji. To była nauka połączona z zabawą. Kodowanie muzyki – to proste, jeśli pracujemy z Korbo CODE Music. Uczniowie klas IV na lekcjach muzyki szyfrowali i kodowali proste melodie i rytmy, które mogli później odtworzyć przy pomocy bum bum rurek.

Z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY uczniowie klasy II”b” uczestniczyli w zajęciach korzystając z Ozobotów i puzzli do Ozobotów zakupionych w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Poprzez wykorzystanie nowych technologii utrwalaliśmy tabliczkę mnożenia. Uczniowie skupieni, zaciekawieni - zgodnie pracowali w grupach. Również w pierwszym dniu wiosny uczniowie klasy III b podczas zajęć informatycznych wykorzystywali Ozoboty zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Poznali kody graficzne i ich znaczenie w wyznaczaniu tras. Utrwalali również poznane części mowy z wykorzystaniem Ozobotów. W ten sposób zakończyli obchody powitania wiosny w klasie.
Na zajęciach kółka informatycznego trwa przygoda z programowaniem robotów edukacyjnych mBot (mBlock Blockly - kursy wprowadzające do programowania).  Pozyskany w ramach programu aparat fotograficzny był wykorzystany do foto i wideo-dokumentacji wszystkich uroczystości szkolnych.

Zdjęcia z zajęć pod linkiem: https://spchocen.edupage.org/news/?gtnid=2342#photos:album:1613

Powrót

Polecane artykuły:


Podziękowania za zaangażowanie w ochronę życia i mienia

W dniu 28 maja br., Wójt gminy Roman Nowakowski, Przewodniczący Rady Gminy Michał Bagiński oraz Komendant Komisariatu Policji w Kowalu Monika Sroka, w obecności radnych i sołtysów podziękowali [...]