piątek, 19 maj 2023

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/7783-dzien-patrona-w-szkole-podstawowej-im-janusza-korczaka-w-choceniu.html
100%auto
15 maja 2023 r. po raz osiemnasty Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu obchodziła Dzi [...] 15 maja 2023 r. po raz osiemnasty Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu obchodziła Dzień Patrona. Święto to corocznie ma miejsce w rocznicę nadania szkole imienia.
Uroczystości rozpoczęły się od prezentacji sztandarów zaprzyjaźnionych szkół i odśpiewania hymnu szkolnego. Następnie ucz. kl. VI b przypomnieli życie Janusza Korczaka inspirowane wspomnieniami o Starym Doktorze.
Kolejnym punktem była msza św., na którą uczestnicy uroczystości udali się w asyście Młodzieżowej Orkiestry OSP Śmiłowice i mażoretek.
Druga część rozpoczęła się od bajkowej, kolorowej, pełnej radości i humoru inscenizacji opartej na wierszach J. Brzechwy i J. Tuwima przygotowanej przez uczniów klas II a i II b.
Jak co roku, przyznano tytuł Przyjaciel Króla Maciusia I, który otrzymała Pani Aneta Jędrzejewska (Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego).
Chór szkolny zaśpiewał o naszym Patronie tak: „Stary Doktor, co ma młodzieńcze siły, bo chce , by dzieci znów uśmiechu się uczyły”.
Tego dnia wręczono także nagrody zwycięzcom, którzy brali udział w konkursach dotyczących postaci Janusza Korczaka i jego twórczości.
Na zakończenie ucz. kl. VI b przedstawili scenkę dotyczącą Praw Dziecka, o respektowanie których Janusz Korczak zabiegał w swojej działalności i twórczości.
Serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości zaproszonym gościom (dziękujemy za prezenty- gry do świetlicy, cukierki i tort od absolwenta szkoły).
Dziękujemy za obecność rodzicom, babciom i dziadkom. Choceńskiej Policji dziękujemy za zabezpieczenie trasy przemarszu. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Michała Bagińskiego, Młodzieżowej Orkiestry OSP Śmiłowice i mażoretek za uświetnienie naszego święta szkoły.

Dyrektor szkoły - Anna Pawłowska
Relacja z Dnia Patrona pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=qqq0JsmbvCk

Powrót

Polecane artykuły:


Wyniki głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. - gmina Choceń.

Wyniki głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. - gmina Choceń. Frekwencja 24,94 %. Liczba kart ważnych - 1 529. Liczba uprawnionych do głosowania- 6 130. https://wybory.gov [...]

Pieniądze na inwestycje leśne lub zadrzewieniowe

Od 1 czerwca do 31 lipca 2024 roku można się ubiegać o wsparcie na: zalesianie gruntów rolnych, tworzenie zadrzewień śródpolnych, zakładanie systemów rolno-leśnych i zwiększanie bioróżnor [...]