poniedziałek, 09 październik 2023

Działania realizowane w ramach projektu - „RAZEM DLA PSZCZÓŁ I ZAPYLACZY” w Szkole Podstawowej w Choceniu

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/8034-dzialania-realizowane-w-ramach-projektu-razem-dla-pszczol-i-zapylaczy-w-szkole-podstawowej-w-choceniu.html
100%auto
W ramach projektu „Zielono nam – II edycja” organizowanego przez FUNDACJĘ ANWIL uczniowie szk [...] W ramach projektu „Zielono nam – II edycja” organizowanego przez FUNDACJĘ ANWIL uczniowie szkoły zostali nagrodzeni za udział w konkursie pn. „HOTEL DLA OWADÓW”. Serdecznie dziękujemy jeszcze raz uczniom, rodzicom, babciom za zaangażowanie. Hotele są ozdobą naszych szkolnych terenów zielonych. Obserwujemy w ramach programu: „RAZEM DLA PSZCZÓŁ I ZAPYLACZY” owady, które szukają schronienia o każdej porze roku. Przy hotelach zasadzimy krzewy, ozdobne trawy, rośliny miododajne, zapewniając naszym zapylaczom przetrwanie swojego gatunku.


Dnia 30 września 2023r. w ramach projektu „Zielono nam – II edycja” organizowanego przez FUNDACJĘ ANWIL udaliśmy się na wycieczkę do „Przepiórki”. Tym razem obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie na polu i łące. Szukaliśmy oznak kalendarzowej jesieni. Pobiliśmy rekord kroków ostatniej pieszej wycieczki- UWAGA!!!! 15268 kroków. Wycieczkę uważamy za udaną- ponieważ dzieci dopytywały, kiedy następne wyjście w teren. Serdecznie dziękujemy Zarządowi Koła Łowieckiego „Przepiórka” za ufundowanie słodyczy i napojów.

Natomiast 03 października 2023 r. w ramach projektu grantowego „Zielono nam- II edycja” organizowanego przez FUNDACJĘ ANWIL uczniowie klasy IIIb realizując program „Razem dla pszczół i zapylaczy” zasadzili łąkę kwietną. Rośliny zakupione- to rośliny miododajne o barwnych i wonnych kwiatach. Sadząc łąkę tworzymy zielone pożytki oraz schronienie dla owadów. Przyczyniamy się do promowania działań na rzecz ochrony naszej planety. Cieszymy się, że w ten sposób dbamy o środowisko naturalne. Tym bardziej, że 03 października w Polsce odbyła się V edycja ogólnopolskiej akcji sadzenia krzewów i drzew #sadziMY. Nadleśnictwa rozdają wszystkim chętnym sadzonki drzew i krzewów, aby obsadzać własne grunty.

Zdjęcia pod linkiem: https://spchocen.edupage.org/news/?gtnid=2480#photos:album:1717
https://spchocen.edupage.org/news/?gtnid=2480#photos:album:1719
Film: https://youtu.be/vQGXvzUTEVA
[Joanna Podlaska, Anna Wojtczak]

Powrót

Polecane artykuły:


Wniosek na zwiększenie zakresu inwestycji złożony

W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego na realizację inwestycji pn. Rewitalizacja przestrzeni po byłym PGR w miejscowościach Wichrowice i Olganowo uzyskaliśmy oszczędności na ww. [...]

Reaktywacja autobusu

Autobus był użytkowany przez organizacje z terenu naszej gminy przez sześć lat. Niestety podczas jednego z wyjazdów autobus uszkodził się tak, że jego serce wymagało naprawy. Zakup nowego spr [...]