czwartek, 02 listopad 2023

Ślubowanie Pierwszaków w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/49-chocen/8084-slubowanie-pierwszakow-w-szkole-podstawowej-im-janusza-korczaka-w-choceniu-2.html
100%auto
Dnia 27.10.2023r. w Szkole Podstawowej w Choceniu odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na [...] Dnia 27.10.2023r. w Szkole Podstawowej w Choceniu odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia. Przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Choceń Pan Roman Nowakowski, Sekretarz Gminy Choceń Pani Agnieszka Świątkowska, Radny Powiatu Włocławskiego Pan Dawid Dalmann, Dyrektor Choceńskiego Centrum Kultury – Biblioteka Pan Ariel Malinowski, Dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu –Pani Tamara Mikołajczak wraz z Wicedyrektorem – Panią Moniką Czaplicką, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola w Choceniu - Pani Ewa Malinowska, nauczyciele i pracownicy szkoły i przedszkola wraz z wychowankami, rodzice, dziadkowie i przyjaciele.

Główni bohaterowie – pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną z towarzyszeniem starszego kolegi – Witolda, który wcielił się w rolę Tajemniczego Świata, poszukującego kandydatów na szkolnych odkrywców.
Uczniowie wytrzymali próby: recytacji, śpiewu, cierpliwości, sylab, dobrego humoru, liczenia, bezpieczeństwa, patriotyzmu i okazali się wspaniałymi odkrywcami!
Następnie uroczyście złożyli Ślubowanie na Sztandar Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu. Pani Dyrektor Anna Pawłowska po przekazaniu ołówka przez przedstawiciela rodziców pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły. Rodzice wyrazili również obietnicę swojego wsparcia, pomocy i otwartości na współpracę ze szkołą.
Pierwszoklasiści wraz z gratulacjami i najlepszymi życzeniami otrzymali pamiątkowe dyplomy, wiele prezentów, za które serdecznie dziękowali.
Wspólne zdjęcia będą przypominały ten szczególny dzień, który pozostanie na długo w naszej pamięci.
Na koniec był tort oraz słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.
Wychowawczynie: U. Majchrzak, J. Nowodworska
Zdjęcia z uroczystości pod linkiem: https://spchocen.edupage.org/news/?gtnid=2504#photos:album:1740

Powrót

Polecane artykuły:


W uzupełnieniu raportu – stan aktualny

Podczas sesji Rady Gminy Choceń w dniu 28 maja br., radni rozpatrzyli „Raport o stanie gminy Choceń za rok 2023”. Jest to dokument, który podsumowuje działalności wójta w roku poprzednim a c [...]

Zadania drogowe w realizacji

Zadania drogowe przewidziane do realizacji w tym roku idą nieźle. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z przebudowy dróg:1. droga gminna Zakrzewek – Szczutkowo oraz droga gmina Lutobórz - gr. gminy (P [...]