poniedziałek, 23 październik 2017

V Ogólnopolski Dzień Planowania Kariery w SLO w Choceniu

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/51-liceum-w-choceniu/4396-v-ogolnopolski-dzien-planowania-kariery-w-slo-w-choceniu.html
W dniu 20 października 2017 r. uczniowie klasy IIA i IIIA SLO w Choceniu wzięli udział w transmis [...] W dniu 20 października 2017 r. uczniowie klasy IIA i IIIA SLO w Choceniu wzięli udział w transmisji na żywo ze spotkania w Akademii Leona Koźmińskiego z okazji V Ogólnopolskiego Dnia Planowania Kariery. Tematem przewodnim spotkania było przygotowanie się do egzaminów zewnętrznych oraz rozmowy rekrutacyjnej. Wśród prelegentów znaleźli się fachowcy z dziedzin doradztwa zawodowego oraz HR. Oto szczegółowy program konferencji:

• 10:00 - Otwarcie spotkania i powitanie uczestników
• 10.15–10.45 - Stwórz swoją własną markę i osiągnij sukces rekrutacyjny Michał Majewski – magister psychologii, HR-owiec, trener biznesu, rekruter oraz mentor.
• 10.45–11.00 - Egzamin? Zdasz.to! O tym, czego potrzebujesz, żeby sprawdzić się przed egzaminem gimnazjalnym i maturą.
• 11.00–11.30 - Bądź jak start-up- wyprzedzaj innych, czyli jak mieć pomysł na własną karierę. Anna Przetacznik-Sawka – doświadczony trener i manager w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim
• 11.35–12.00 - Jak wykorzystać uwagę rozmówcy i zrobić dobre wrażenie, czyli co zapada w pamięć? Ewa Bensz-Smagała – pedagog, trener, nauczyciel akademicki, konsultant z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży
• 12.00–12.30 - Wyróżnij się – talent to Twoja moc!
Iwona Bobrowska-Budny – trener, Talent Management Mentor, konsultant metod analizy osobowości zawodowej, manager
• 12.30 - Zakończenie spotkania
Prelegenci:
Michał Majewski – magister psychologii, HR-owiec, trener biznesu, rekruter oraz mentor. Specjalizuje się w optymalizacji procesów rekrutacyjnych, pozyskiwaniu talentów i w rozwoju samoświadomości jako kluczowego elementu osiągania sukcesów w pracy. Twórca programów szkoleniowych dedykowanych managerom oraz ekspertom. Koordynator kilkunastu projektów dotyczących zarządzania, przywództwa i zaangażowania oraz rozwoju kompetencji.
Anna Przetacznik-Sawka – doświadczony trener, manager, praktyk w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Ma 20-letnie doświadczenie w rozwijaniu, szkoleniu i rekrutacji pracowników w firmach z sektora finansowego, medycznego oraz medialnego. Kreowała i wdrażała projekty ze wszystkich obszarów „miękkiego HR”: rekrutacja, szkolenia, ocena pracownicza. Najbardziej jednak interesuje się zarządzaniem kompetencjami pracowników i wytyczaniem indywidualnych ścieżek rozwoju. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Zarządzania oraz Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych.
Ewa Bensz-Smagała – od 12 lat związana z edukacją, prowadzi grupowe i indywidualne konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży, treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących. Autorka artykułów dotyczących doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się. Regularnie publikuje w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Polska Presse, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.
Iwona Bobrowska-Budny – doświadczony trener, Talent Management Mentor, certyfikowany konsultant metod analizy osobowości zawodowej oraz manager i partner biznesowy w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Magister socjologii o specjalizacji Zarządzanie Organizacjami i Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładowca akademicki oraz partner merytoryczny Center of Excellence Akademii Leona Koźmińskiego. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie biznesowe w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim – jako manager lub partner biznesowy kreowała i wdrażała projekty ze wszystkich obszarów „miękkiego HR”, m.in. programy rozwojowe dla pracowników i managerów o wysokim potencjale, programy Talent Management oraz przeprowadzała oceny potencjału kompetencyjnego.

Prowadzący:
Tomasz Biernacki – ukończył studia marketingu i reklamy na Wyższej Szkole Zarządzania / The Polish Open University oraz historię na Uniwersytecie Warszawskim, absolwent Szkoły Trenerów Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego. Szkoleniowiec, trener FRIS, praktyk wystąpień publicznych, ekspert ds. multimediów. Specjalizuje się w szkoleniach rozwijających umiejętności prezenterskie, kreatywnego myślenia, storytellingu oraz obsługi programów multimedialnych. Znawca i promotor komiksu.
Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas konferencji pozwoli naszym uczniom w przyszłości odnaleźć się na trudnym rynku pracy. Życzymy Wam powodzenia w planowaniu swojej kariery zawodowej.

Powrót

Polecane artykuły:


Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego – Wykorzystaj swój głos, by inni nie zdecydowali za Ciebie!

Już 9 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jest to ważne wydarzenie, które pozwala nam, obywatelom Polski i Unii Europejskiej, decydować o kierunku, w jakim będzie po [...]

Ustalono terminarz wyborów sołtysów i rad sołeckich

Rada Gminy zarządziła wybory sołtysów i rad sołeckich podczas ostatniej sesji. Sołtysi i rada sołecka będą pełnili swoje funkcje do czasu objęcia funkcji przez nowo wybranego sołtysa i rad [...]