wtorek, 04 czerwiec 2019

II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim „ Po Panu Bogu najbardziej kocham Polskę”

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/51-liceum-w-choceniu/5474-ii-powiatowy-konkurs-wiedzy-o-kardynale-stefanie-wyszynskim-po-panu-bogu-najbardziej-kocham-polske.html
W poniedziałek 27 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Społecznego Liceum Ogólnoksz [...] W poniedziałek 27 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Społecznego Liceum Ogólnokształcącego – Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Patronat tak wyjątkowej osoby, to wyzwanie dla nauczycieli i uczniów, to realizacja słów Prymasa „Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest dla niej żyć”. Świadomi obowiązków, jakie spoczywają na nas, wierzymy, że możemy godnie realizować ideały, w które wierzył nasz Patron. Staramy się zatem propagować wartości cenne w każdym czasie: miłość, dobroć, sprawiedliwość.

Z całą pewnością jest to Człowiek, którego postać, a przede wszystkim poglądy powinny być znane każdemu Polakowi. Towarzystwo Kultury, Edukacji i Promocji Gminy Choceń – organ prowadzący nasze szkoły po raz drugi zorganizowało międzyszkolny powiatowy konkurs wiedzy o Prymasie.

Podczas gali podsumowującej konkurs gościem specjalnym była Pani Iwona Czarcińska związana z Instytutem Prymasa Wyszyńskiego, członek Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół imienia Prymasa Wyszyńskiego, ale przede wszystkim autentyczny świadek, który znał i miał okazję pracować z tym Wielkim Człowiekiem. Przybliżyła nam ona postać Prymasa jako ciepłego, pełnego szacunku i pochylającego się nad każdym człowiekiem Kapłana.

Dzień Patrona SLO był zatem doskonała okazją, by podsumować II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kard. Stefanie Wyszyńskim. Uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych przygotowali wspaniałe prace plastyczne i komiksy. Poziom nadesłanych prac był wysoki i niezwykle wyrównany, więc komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych sprawdziła swoją wiedzę, rozwiązując rano test. Wyniki w poszczególnych kategoriach zostały podane podczas gali podsumowującej konkurs. Przedstawiają się one następująco:

 1. KONKURS WIEDZY
 2. I MIEJSCE – Aleksandra Kurlapska - Zespół Szkół w Izbicy Kujawskiej
 3. II MIEJSCE – Natalia Kubiak - Zespół Szkół w Izbicy Kujawskiej
 4. III MIEJSCE – Justyna Chwiałkowska - Zespół Szkół Liceum Ogólnokształcące w Lubrańcu
 5. III MIEJSCE – Sandra Grzybowska - Liceum Ogólnokształcące w Kowalu

 1. KONKURS PLASTYCZNY
 • I MIEJSCE – Roksana Herman – Szkoła Podstawowa w Choceniu
 • II MIEJSCE - Maja Pradun - Szkoła Podstawowa w Choceniu
 • II MIEJSCE – Szymon Młynarkiewicz - Szkoła Podstawowa w Choceniu
 • III MIEJSCE – Szymon Rykowski - Szkoła Podstawowa w Boniewie
 • III MIEJSCE – Bartłomiej Gawroński - Szkoła Podstawowa w Boniewie

 • KOMIKS
 • I MIEJSCE – Katarzyna Gołębiewska - Szkoła Podstawowa w Choceniu
 • II MIEJSCE – Małgorzata Kapuścińska - Szkoła Podstawowa w Choceniu
 • III MIEJSCE – Weronika Jasińska - Szkoła Podstawowa w Choceniu
 • III MIEJSCE – Michał Walewicz - Szkoła Podstawowa w Choceniu
 • WYRÓŻNIENIE – Jowita Śmiałek - Szkoła Podstawowa w Choceniu
 
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w II Powiatowym Konkursie Wiedzy o Kard. Stefanie Wyszyńskim. Za zaangażowanie i współpracę serdecznie dziękujemy także Opiekunom i Dyrektorom szkół biorącym udział w konkursie.
 

Powrót

Polecane artykuły:


Informacja z pierwszej sesji Rady Gminy Choceń

Pierwszą sesję Rady Gminy Choceń otworzyła radna seniorka Bożena Biegniewska. Sesja rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez radnych.  "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej P [...]

Informacja z otwarcia ofert w przetargu na zakup wyposażenia dla szkół w ramach projektu „Uczymy się z pasją”.

W dniu 21 maja 2024 r., dokonano otwarcia ofert w przetargu na zakup wyposażenia dla szkół w ramach projektu „Uczymy się z pasją”. Wpłynęło 9 ofert, wszystkie oferty mieszczą się w cenie [...]