wtorek, 19 październik 2021

VIII AKCJA CHARYTATYWNA „DZIECI DZIECIOM” W CHOCENIU

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/51-liceum-w-choceniu/6862-viii-akcja-charytatywna-dzieci-dzieciom-w-choceniu.html
W dniach 16 i 17 października 2021 roku na terenie Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekrea [...] W dniach 16 i 17 października 2021 roku na terenie Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choceniu odbyła się VIII akcja charytatywna „Dzieci Dzieciom” zorganizowana przez Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Społeczną Branżową Szkołę I Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu. Patronat nad całą akcją objął Urząd Gminy w Choceniu.

W ramach dwudniowej akcji odbyły się dwa Turnieje Piłki Nożnej Halowej dla szkółek piłkarskich. Do wspólnej rywalizacji w sobotę przystąpiło 6 drużyn z rocznika 2012:

 • AP Młoda Włocławianka „Czerwoni” (I MIEJSCE) – trener Emil Klimczak,
 • GKS Bedlno „I” (II MIEJSCE) – trener Szczepan Kacprzak
 • MB 10 Lipno (III MIEJSCE) – trener Marcin Bartczak
 • Power Chodecz – trener Michał Rosiak,
 • AP Młoda Włocławianka „Zieloni” – trener Emil Klimczak
 • GKS Bedlno „Młode Byki” – trener Szczepan Kacprzak

Następnego dnia swoją pomoc zadeklarowało 8 drużyn z rocznika 2014:

 • AP Młoda Włocławianka (I MIEJSCE) – trener Przemek Janasik,
 • GKS Bedlno (II MIEJSCE) – trener Kamil Gałązka,
 • GKS Lubraniec (III MIEJSCE) – trener Mariusz Ciupalski,
 • GKS Fabianki – trener Mateusz Krzemiński,
 • MB 10 Lipno „Bordowi” – trener Rafał Zwoliński,
 • Dwunastka Włocławek – trener Łukasz Morawski,
 • MB 10 Lipno „Żółci” – trener Rafał Zwoliński,
 • Kujawiak Kowal – trener Grzegorz Rudziński.

W sumie rozegrano 35 spotkań w trakcie, których młodzi adepci piłki nożnej strzelili 186 bramek. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie, przez co sportowych emocji i wrażeń na pewno nikomu nie brakowało. Atmosfera podczas obydwu turniejów była niesamowita, również dzięki rodzicom, którzy przez cały czas dopingowali swoje pociechy. Dziękujemy wszystkim młodym zawodnikom, rodzicom oraz trenerom poszczególnych drużyn za stworzenie wspaniałej atmosfery.

Serdecznie podziękowania kierujemy do sędziów: pana Radosława Chełminiaka, pana Michała Sompolskiego oraz Dominika Kołodziejczaka za obiektywne i profesjonalne ocenianie zmagań młodych piłkarzy. Opiekę medyczną zapewniła uczennica profilu ratownictwo medyczne w SLO – Lidia Drzewakowska, której równie dziękujemy.

Poza rozgrywkami sportowymi podczas akcji charytatywnej zorganizowano kiermasz domowych pyszności. Na terenie hali sportowej można było skosztować domowych ciast, wiejskiego chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, waty cukrowej oraz pysznych gofrów, kawy i herbaty. Zainteresowani mogli nabyć płyty i gadżety znanych zespołów muzycznych oraz skorzystać z usług fryzjerskich na specjalnym stoisku. Na najmłodszych czekały nasze szkolne maskotki Minnie i Mickey, z którymi można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

W tym roku „graliśmy i pomagaliśmy” 2,5-letniej Antosi Wesołowskiej, która choruje na SMA typu drugiego, czyli nieuleczalny rdzeniowy zanik mięśni. Niestety z powodów zdrowotnych nasza mała bohaterka nie mogła uczestniczyć w naszej akcji. W jej imieniu podziękowania wszystkim zawodnikom oraz trenerom za wsparcie zbiórki na leczenie i rehabilitację złożyli dziadkowie Antosi.

Wręczenia nagród zespołom dokonali zaproszeni goście: wójt Urzędu Gminy
w Choceniu – pan Roman Nowakowski, radny powiatu włocławskiego – pan Dawid Dalmann, dyrektor SLO i SBSIS w Choceniu – pani Tamara Mikołajczak oraz wicedyrektor SLO i SBSIS w Choceniu – pani Monika Czaplicka. Dodatkowo w pierwszym dniu rozgrywek, rywalizację dopingowała Sekretarz Gminy Choceń pani Agnieszka Świątkowska natomiast w drugim dniu Przewodniczący Rady Gminy Choceń – pan Józef Dąbrowski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca za pomoc w organizacji całej akcji oraz wsparcie, jakiego udzielili. Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów: Urzędu Gminy w Choceniu na czele z Wójtem Panem Romanem Nowakowskim, pana Michała Miśko, firmy Partner Sp. Z o o. w Lipnie, pracowników i klientów sklepu Lewiatan w Kowalu oraz w Choceniu, firmy LUX-BUD z Chocenia pana Łukasza Tyde, Imprez Okolicznościowych „Marysieńka” z Chocenia pana Krzysztofa Szymańskiego, pana Juliusza Generta – właściciela Piekarni Kujawskiej, firmy budowlanej DAW-BUD pana Dawida Lisieckiego z Wichrowic, pani Eweliny Zabłockiej właścicielki zakładu fryzjerskiego,  firmy BAKALLAND z siedzibą we Włocławku oraz pani Józefy Zwirydowskiej za FOOD TRUCKA. Gorące podziękowania kierujemy także do osób, które w tych dniach aktywnie wspierały naszą akcję: pani Anny Górskiej, pani Elżbiecie Niewiadomskiej, pani Sylwii Podgórskiej, pani Wiolety Patyńskiej oraz do wspaniałych Rodziców naszych uczniów: pani Angeliki Żelskiej, pani Katarzyny Dżugaj, pani Marzeny Witczak oraz państwa Urszuli i Leszka Miszczak. Równie gorące podziękowania kierujemy w stronę młodzieży i absolwentów naszych szkół, rodziców oraz nauczycieli i pracowników, którzy bardzo aktywnie wspierali naszą akcję.

Wstępnie możemy ogłosić, że w ciągu dwudniowej akcji udało nam się zebrać 8 005,00 zł!!! Kwota ta na pewno ulegnie zwiększeniu, gdyż czekamy jeszcze na wpływ środków z puszki z zaprzyjaźnionej firmy. Wszystkie zebrane podczas weekendowej akcji pieniądze zostaną wpłacone na konto Fundacji „Serca dla Maluszka” w Bielsko Białej, która następnie przekaże zebrane środki na konto Antosi. 

Jeszcze raz w imieniu Antosi i jej najbliższych serdecznie dziękujemy wszystkim wymienionym i niewymienionym osobom za udział oraz pomoc w organizacji całej akcji.

WARTO POMAGAĆ!!!

Powrót

Polecane artykuły:


Dzień Strażaka w Choceniu

W piątek gościliśmy w Choceniu druhny i druhów strażaków ochotników z całego powiatu włocławskiego. W obchodach wzięli udział m.in. Pan Poseł Zbigniew Sosnowski, Pani Marszałek Aneta Ję [...]

Żłobek „Pomponik” w Choceniu

W związku z zakończoną rekrutacją  na rok  2024/2025   Żłobek „Pomponik” w Choceniu przedstawia  listę  dzieci przyjętych. 1 Nikodem Majewski [...]