czwartek, 18 maj 2023

Modernizacja kotłowni

https://www.chocen.pl/2-artykul/7779-modernizacja-kotlowni.html
Trwają prace budowlano-montażowe dla projektu: Modernizacja kotłowni dla budynków wielorodz [...]
Trwają prace budowlano-montażowe dla projektu: Modernizacja kotłowni dla budynków wielorodzinnych w miejscowościach Borzymie i Choceń w celu poprawy efektywności energetycznej budynków. Wykonawca prac Firma Ogólnobudowlana INSTALTECH z Włocławka aktualnie prowadzi prace remontowo-budowlane w kotłowniach w Choceniu i Borzymiu. Zdemontowane zostały nieefektywne źródła ciepła i trwają prace na elewacjach i wewnątrz budynków.
Kompletny przedmiot inwestycji obejmuje:
- wymiana istniejących kotłów miałowych na olejowe z naczyniem w zbiorczym zamkniętym;
- wymiana instalacji technologicznej w kotłowniach;
- wymiana pomp obiegowych oraz armatury (zawory mieszające z siłownikami, zawory, manometry, termometry);
- wykonanie nowej izolacji termicznej po uprzednim demontażu starej izolacji na rurociągach technologicznych;
- wymiana sterowania i układu automatyki, przynależnie do przewidywanego nowego wyposażenia;
- wymiana istniejących wkładów kominowych na wkład ze stali nierdzewnej
- montaż zbiorników olejowych dwupłaszczowych w wydzielonym pomieszczeniu
- remont pomieszczeń kotłowni i składu oleju.
Termin wykonania przedmiotu zamówienia zostanie zachowany i planowany odbiór nastąpi jeszcze przed sezonem grzewczym tj. 06 września 2023 r.
Inwestycja jest współfinansowana w ramach Rządowego Programu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – edycja trzecia PGR. Dofinansowanie wynosi 98% kosztów inwestycji. Wkład własny mieszkańców to 2%.
Bez tytułu 222f0 1c62f

Czytaj więcej...

poniedziałek, 27 czerwiec 2022

Podziękowanie

https://www.chocen.pl/2-artykul/7269-podziekowanie-2.html
,,Człowiek jest wielki, nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to,  [...]

,,Człowiek jest wielki, nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, 
co ma, lecz  przez  to, czym dzieli się z innymi” Jan Paweł II


Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu w imieniu własnym, nauczycieli i uczniów składa serdeczne podziękowania Przyjaciołom Szkoły, którzy wspierali finansowo naszą działalność edukacyjno-wychowawczą.
To dzięki hojności sponsorów nagrody, za udział w konkursach organizowanych przez naszych nauczycieli, mogły cieszyć nie tylko uczniów naszej szkoły, ale i uczniów ze szkół funkcjonujących na terenie Gminy Choceń.
Podziękowania kieruję do:
- Pana Rafała Skorupy – Prezesa Koła Łowieckiego Nr 111 „PRZEPIÓRKA”
- Firmy Bracia Sadownicy Sp. z o.o. z siedzibą w Śmiłowicach;
- Pana Wojciecha Kuranta – Zastępcy Przewodniczącego Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Kowalu
- Firmy CK FROST Śmiłowice.

poniedziałek, 27 czerwiec 2022

PODZIĘKOWANIE

https://www.chocen.pl/2-artykul/7268-podziekowanie.html
   „Współpraca dzieli zadania i zwielokrotnia sukces” Dyrektor Zespołu Szkolno-Prz [...]

   „Współpraca dzieli zadania i zwielokrotnia sukces”

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choceniu składa serdeczne podziękowania za współpracę w roku szkolnym 2021/22:
- Organowi Prowadzącemu na czele z Wójtem Gminy Panem Romanem Nowakowskim i Sekretarzem Panią Agnieszką Świątkowską m.in. za wyposażenie klasopracowni przystających do XXI wieku, zakupione książki do biblioteki oraz wycieczki szkolne;
- Organowi sprawującemu nadzór pedagogiczny – Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy za wsparcie merytoryczne i okazaną pomoc przy rozwiązywaniu problemów;
- Wszystkim Rodzicom z Radą Rodziców i Przewodniczącą Panią Sylwią Wojtczak na czele za zrozumienie, wsparcie i życzliwość przy realizacji różnorodnych przedsięwzięć;
- Nauczycielom za trud włożony w rozwijanie umiejętności i przekazywanie wiadomości, za opanowanie i spokój w wychowywaniu naszych uczniów, za wszystkie działania tworzące dobrą atmosferę szkoły i jej pozytywny wizerunek w środowisku;
- Pracownikom szkoły za czystość, bezpieczeństwo, opiekę i wszelką pomoc, za to, że każdy zawsze był w odpowiednim miejscu i czasie.

czwartek, 31 marzec 2022

Wnioski o żłobkowe od 1 kwietnia

https://www.chocen.pl/2-artykul/7132-wnioski-o-zlobkowe-od-1-kwietnia.html
Już od 1 kwietnia ZUS zacznie przyjmować elektroniczne wnioski o dofinansowanie pobytu w żłobku, [...] Już od 1 kwietnia ZUS zacznie przyjmować elektroniczne wnioski o dofinansowanie pobytu w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Dofinansowanie wyniesie do 400 zł miesięcznie na dziecko, które nie jest objęte Rodzinnym Kapitałem Opiekuńczym.

Więcej informacji -  pobierz
poniedziałek, 07 marzec 2022

POMAGAMY UKRAINIE!

https://www.chocen.pl/2-artykul/7084-pomagamy-ukrainie.html
W Szkole Podstawowej w Wilkowicach odbyła się zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy , środków czys [...]

W Szkole Podstawowej w Wilkowicach odbyła się zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy , środków czystości, pościeli kocy itp. Celem zbiorki była pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jest nam bardzo miło, że uczniowie naszej szkoły i ich rodzice tak licznie włączyli się do naszej akcji.

Wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przynosili do szkoły dary, bardzo dziękujemy!

Czytaj więcej...

czwartek, 02 grudzień 2021

Pieniądze na inwestycje

https://www.chocen.pl/2-artykul/6941-pieniadze-na-inwestycje.html
Razem ponad 11 mln zł. Tyle ostatnio otrzymaliśmy z Polskiego Ładu i innych programów rządowych [...]

Razem ponad 11 mln zł. Tyle ostatnio otrzymaliśmy z Polskiego Ładu i innych programów rządowych. Z czego 6,5 mln na wymianę rur azbestowych wodociąg Śmiałowice- Szatki, 3,5 mln na drogi gminne, 900 tysięcy na infrastrukturę wodociągowa i 300 tysięcy na infrastrukturę kanalizacyjną. To są jak dla naszej gminy naprawdę duże pieniądze. Nie będę opisywał projektów bo już to wielokrotnie czyniliśmy na naszej stronie internetowej, ponownie jednak załączę podziękowania dla Pań posłanek na Sejm Rzeczypospolitej Joanny Borowiak i Anny Gembickiej. Bez ich pomocy uzyskanie tak wysokiego wsparcia nie byłoby możliwe.
Dziękujemy.
Liczy się nie tylko kwota wsparcia ale także procent dofinansowania. Pozyskane środki stanowią 95% nakładów inwestycyjnych. Środki własne samorządu to tylko 5%. Według zapowiedzi to nie są ostatnie pieniądze dla samorządów. Będziemy się starać by również w następnych rozdaniach Choceń był wśród szczęśliwych beneficjentów.
Bez tytułu d3339

piątek, 20 sierpień 2021

Starostowie dożynek gminno - parafialnych w Czerniewicach

https://www.chocen.pl/2-artykul/6743-starostowie-dozynek-gminno-parafialnych-w-czerniewicach.html
Trwają przygotowania do dożynek gminno - parafialnych , na które zapraszamy w tym roku [...] Trwają przygotowania do dożynek gminno - parafialnych , na które zapraszamy w tym roku w dniu 5 września 2021 r., do Czerniewic. Starostami  dożynek będą Pani Sylwia Jabłońska z Wilkowic i Pan Andrzej Franciszek Szeląg z Olganowa.

Starościna dożynek
Pani Sylwia Jabłońska jest mężatką, ma 2 dzieci: syna Patryka w wieku 25 lat i córkę Olgę w wieku 23 lat. Mieszka wraz z mężem Jarosławem i rodziną w Wilkowicach. Pani Sylwia mieszka w Wilkowicach od urodzenia. Na terenie gminy prowadzą wspólnie z mężem gospodarstwo o łącznej pow. prawie 40 ha. Zajmują się produkcją zbóż oraz ziół. W gospodarstwie koncentrują się na uprawie melisy, lubczyku, cząbru, kozłka lekarskiego. Pani Sylwia lubi poznawać potrawy regionalne z kraju i ze świata oraz czytać książki - kryminały, a jej marzeniem jest podróż do Wenecji.

Starosta dożynek
Pan Andrzej Franciszek Szeląg jest żonaty, ma 2 dzieci: córkę Annę w wieku 15 lat i syna Adama w wieku 13 lat. Pan Andrzej zamieszkuje w miejscowości Olganowo od urodzenia. Wspólnie z żoną Iwoną Heleną prowadzą gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni ponad 70 ha. Uprawiają głownie kukurydzę, pszenicę, buraki cukrowe i warzywa. Z trudem wygospodarowany czas wolny Pan Andrzej przeznacza dla rodziny oraz zainteresowania związane ze sportem i majsterkowanie.

wtorek, 17 sierpień 2021

Ostatni moment na spisanie się

https://www.chocen.pl/2-artykul/6737-ostatni-moment-na-spisanie-sie.html
 Pozostało 45 dni na dokonanie spisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszk [...]  Pozostało 45 dni na dokonanie spisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, a na terenie gminy Choceń mamy jeszcze niespisanych 1659 osób, co stanowi 20,97 %. Z obowiązku wywiązało się 6251 osób (79,03 %). Nie czekajcie Państwo do ostatniego dnia tj. 30 września br. Przypominamy, że w Urzędzie Gminy jest wyznaczone stanowisko do samospisu (pokój nr 6). Spisać się będzie można także podczas mobilnego punktu spisowego w dniu 5 września br., na boisku w Czerniewicach w godz. 15.00 do 18.00 podczas dożynek gminno-parafialnych w Czerniewicach.
logo NSP 1 9fa91
wtorek, 17 sierpień 2021

KGW podczas Święta Powiatu

https://www.chocen.pl/2-artykul/6736-kgw-podczas-swieta-powiatu.html
W sobotę 14 sierpnia 2021 r., na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbyło się Świę [...] W sobotę 14 sierpnia 2021 r., na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbyło się Święto Powiatu Włocławskiego. Podczas Festiwalu Smaku przeprowadzono konkurs na Najlepszy smalec kujawski oraz Najlepsze placki ziemniaczane z dodatkami. W konkursie zaprezentowały się dwa koła gospodyń wiejskich z gminy Choceń – KGW Szczutkowa i Lutoborza „Niezapominajka” i KGW Śmiłowice. Dziękujemy za udział. Było przepysznie.

image000001 1946d image000000 36832