środa, 30 grudzień 2020

Sieć światłowodowa w Gminie Choceń. Masz pytania?

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6396-siec-swiatlowodowa-w-gminie-chocen-masz-pytania.html
Szanowni Państwo, na terenie naszej gminy prowadzone są prace budowy sieci światłowodowej. Ze wz [...]

Szanowni Państwo, na terenie naszej gminy prowadzone są prace budowy sieci światłowodowej. Ze względów technicznych przewody są w dużej większości podwieszane na istniejących słupach energetycznych, a tylko w nielicznych przypadkach zakopywanie w ziemi. Zgodnie z przyjęta polityką działań z wykonawcą informuję, że do Państwa drzwi mogą pukać sołtysi zbierający zgody na podwieszanie kabla. Są to jedyne osoby, które mogą zawierać z Państwem te aneksy. Tak zostało to ustalone z wykonawcą. Docierają do nas informacje, że do mieszkań i domów pukają nieznane osoby z różnych firm. W takim przypadku proszę zgłaszać do Urzędu takie próby wraz z podaniem danych osoby, która prosi o podpisy.

Kolejna kwestia to sprawa maszyn rolniczych. Niestety podejrzewamy, że po podwieszeniu przewodów będą zdarzały się jego zerwania itp. Ma to związek z tym, że w/w kabel światłowodowy będzie podwieszony ok. 1 - 1.5 metra poniżej linii energetycznej. Dlatego też w ramach tych zgód widnieje zapis, że firma będzie pokrywała koszty ewentualnych uszkodzeń.

W kwestii samych zgód informuję, że nie wszyscy mieszkańcy Gminy otrzymają takie pisma. Dotrą one tylko do osób, na których działce / posesji stoi słup energetyczny. Każdy ma prawo nie podpisania takiej zgody, ale jeżeli odmówi wówczas firma nie będzie mogła wykonać przełączeń do wskazanej osoby i jego sąsiadów. Jeżeli zdarzy się, że kilka osób z jednej miejscowości nie podpisze zgód wówczas wykonawca nie zrealizuje budowy zgodnie z mapą pokrycia i taka miejscowość nie będzie miała możliwości podłączenia się do światłowodu.


Spółka FIBEE prosi o wsparcie i przychylność zarówno mieszkańców, jak i władz gmin, na terenie których powstaje sieć szerokopasmowa. Współpraca ta jest elementem niezwykle istotnym do prawidłowej realizacji inwestycji o tak znacznym oddziaływaniu społecznym. Więcej informacji o projekcie odnaleźć można na stronie: fibee.pl. Osoby zainteresowane dostępem do sieci światłowodowej, mogą sprawdzić czy ich adres objęty zostanie projektem na stronie: getfibre.pl


Mapa pokrycia sieci. W ramach obecnie realizowanego projektu jest bardzo dużo braków, jeżeli chodzi o adresy. Informuję, że w tym projekcie nie ma możliwości „rozszerzenia” sieci o nowe adresy. W przyszłym roku ogłoszony będzie kolejny konkurs na tzw. doposażenie sieci i w nim mają być kolejno podpinane adresy, nie objęte pierwszym konkursem. Z uwagi na to, że nie mamy wpływu na wybór lokalizacji budowanej sieci prosimy petycje i prośby kierować bezpośrednio do wykonawcy (najlepiej mailowo):

FIBEE Wysogotowo, ul. Wierzbowa 84, 62-081 Przeźmierowo +48 22 247 77 01,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu: Szymon Bełkowski, tel. 54 284 66 17 wew. 21, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powrót

Polecane artykuły:


29 Finał WOŚP w Choceniu

Sztab WOŚP w Choceniu pragnie gorąco podziękować sponsorom: właścicielom firm, instytucji, sklepów  oraz opiekunom Sztabowych Skarbon Stacjonarnych, szkołom i przedszkolu, wolontariuszom, [...]

Realizacja programu „Czyste Powietrze” w Gminie Choceń

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności [...]