UWAGA - utrudnienia

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4027-uwaga-utrudnienia.html
Informujemy, że w związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi na sieci telekomunikacyjnej Orang [...]
Informujemy, że w związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi na sieci telekomunikacyjnej Orange (TP),
kontakt z Urzędem Gminy w Choceniu możliwy jest pod  numerami telefonu: 54 284 66 93 lub 54 284 60 05.
Za utrudnienia przepraszamy.
poniedziałek, 22, maj 2017

Ostatnie pożegnanie Pana Jana Nałudki

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4073-ostatnie-pozegnanie-pana-jana-naludki.html
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że zmarł Pan Jan Nałudka wieloletni Naczelnik G [...] Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że zmarł Pan Jan Nałudka wieloletni Naczelnik Gminy Choceń. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w dniu 24 maja br. (środa) o godz. 11:00 w Kościele pw. św. Antoniego w Czerniewicach. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godz. 13.00 na Cmentarzu Parafialnym w Lubaniu. Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie składa Wójt Gminy Choceń Roman Nowakowski wraz z pracownikami oraz Przewodniczący Rady Gminy Choceń z Radnymi.
poniedziałek, 22, maj 2017

Przerwa w dostawie energii

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4072-przerwa-w-dostawie-energii-7.html
ENERGA Operator S.A. informuje o przerwach w dostawie zasilania Obszar Okres wyłączen [...] ENERGA Operator S.A. informuje o przerwach w dostawie zasilania
Obszar Okres wyłączenia Komunikat
Gmina Choceń, Miasto i Gmina Kowal 25 maj 08:00 - 25 maj 13:00 odbiorcy zasilani ze stacji Nakonowo 1, 5
poniedziałek, 22, maj 2017

Kurs pierwszej pomocy

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4071-kurs-pierwszej-pomocy.html
Z inicjatywy KGW Niezapominajka został zorganizowany kurs pierwszej pomocy przedmedycznej w dniu 19 [...] Z inicjatywy KGW Niezapominajka został zorganizowany kurs pierwszej pomocy przedmedycznej w dniu 19.04.2017r. Kurs poprowadził Pan Łukasz Bińkowski z firmy Fantoman. Kurs zakończył sie pomyślnie, każdy uczestnik otrzymał dyplom.
poniedziałek, 22, maj 2017

KGW Niezapominajka

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4070-kgw-niezapominajka.html
Wycieczka KGW Niezapominajka i OSP Szczutkowo do Łagiewnik i Częstochowy w maju 2017r. Udzial w wy [...] Wycieczka KGW Niezapominajka i OSP Szczutkowo do Łagiewnik i Częstochowy w maju 2017r. Udzial w wycieczce wzielo 49 osób, członkowie oraz mieszkańcy gminy Choceń. Wycieczki przebiegly w milej atmosferze. 
czwartek, 18, maj 2017

FOTOWOLTAIKA WARIANT II

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4063-fotowoltaika-wariant-ii.html
W dniu 16 maja 2017 r. odbyło się spotkanie dla mieszkańców zapisanych na listę chętnych insta [...] W dniu 16 maja 2017 r. odbyło się spotkanie dla mieszkańców zapisanych na listę chętnych instalacjami fotowoltaicznymi w wariancie II, w którym jest możliwość wyboru instalacji od 3 kWp do nawet 40 kWp. Na spotkaniu omawiane były sprawy dotyczące instalacji, warunków i wszystkich kosztów wzięcia udziału w projekcie. Przedmiotowy wariant będziemy realizować w formule EKOGmina z Wojewódzkim Funduszem ochrony Środowiska w Toruniu. Podczas spotkania przedstawiona została prezentacja wygłoszona przez zespół ekspertów ze Stowarzyszenia Prosument Klaster.

Czytaj więcej...

wtorek, 16, maj 2017

MANEWRY RATOWICZE

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4061-manewry-ratowicze.html
W dniach 22-23.04.2017 roku w gminie Chełmża odbyły się I Wojewódzkie Manewry Ratownicze „ZAL [...] W dniach 22-23.04.2017 roku w gminie Chełmża odbyły się I Wojewódzkie Manewry Ratownicze „ZALESIE 2017”. W tegorocznej edycji udział wzięły zastępy ratowników, w skład których weszli mundurowi PSP, Miejskiej Straży, OSP, pracownicy WOPR i młodzież szkolna, w tym klasy mundurowe. Szkołę reprezentowały dziewczyny w składzie: Kamila Antoniewicz (kapitan drużyny), Daria Proszkiewicz, Sandra Stelmachowska oraz Małgorzata Rysio. OSP Śmiłowice reprezentowali: Michał Stokfisz (kapitan), Michał Bagiński, Adam Wołyniak oraz Piotr Bińkowski

Czytaj więcej...

wtorek, 16, maj 2017

Pergola śmietnikowa w wykonaniu działkowców

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4060-pergola-smietnikowa-w-wykonaniu-dzialkowcow.html
Od tego roku Gmina Choceń odbiera odpady komunalne od właścicieli nieruchomości letniskowych i r [...] Od tego roku Gmina Choceń odbiera odpady komunalne od właścicieli nieruchomości letniskowych i rekreacyjnych. Fakt ten przez wielu działkowców został przyjęty z niezadowoleniem, ponieważ wolą on zabierać swoje odpady z działek ze sobą do swoich miast. Niestety Gmina Choceń została zobowiązana do objęcia działek odbiorem odpadów na podstawie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku. Na słowa uznania zasługują właściciele działek rekreacyjnych ze Szczutkowa, którzy po złożeniu deklaracji we własnym zakresie, wspólnie wykonali pergolę śmietnikową.

Czytaj więcej...

wtorek, 16, maj 2017

Rolniku nie zabijaj pszczół!

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4059-rolniku-nie-zabijaj-pszczol.html
W związku ze zgłoszeniami pszczelarzy z terenu gminy Wójt Gminy Choceń apeluje do rolników o ro [...] W związku ze zgłoszeniami pszczelarzy z terenu gminy Wójt Gminy Choceń apeluje do rolników o rozwagę podczas stosowania środków ochrony roślin, ponieważ wytrucie pszczół grozi wysokimi karami oraz ryzykiem utraty dopłat bezpośrednich. Rolnicy posiadający uprawy w bliskim sąsiedztwie uli w celu uniknięcia ryzyka wytrucia proszeni są o informowanie właścicieli pasiek o terminie planowanego oprysku.

Czytaj więcej...

wtorek, 16, maj 2017

DOTACJA DLA GMINNEJ SPÓŁKI WODNEJ CHOCEŃ

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4058-dotacja-dla-gminnej-spolki-wodnej-chocen.html
Gminna Spółka Wodna Choceń otrzymała dotację podmiotową od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z Byd [...] Gminna Spółka Wodna Choceń otrzymała dotację podmiotową od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z Bydgoszczy. Dotacja w wysokości 3.400,00 zł zostanie przeznaczona na konserwację urządzeń melioracji szczegółowej, rowów melioracyjnych na odcinku Szatki-Kuźnice oraz w Śmiłowicach. Pomoc przyznawana jest na realizację zadań związanych z bieżącym utrzymaniem wód i urządzeń wodnych melioracji szczegółowych. Planowane prace obejmować będą odmulanie rowów, udrażnianie przepustów oraz usunięcie zakrzaczenia i muszą być zrealizowane do końca października.

W najbliższym czasie złożony będzie także wniosek o przyznanie dotacji z rezerwy celowej budżetu państwa. Gminna Spółka Wodna Choceń co roku jest beneficjentem środków z Urzędu Wojewódzkiego.
wtorek, 16, maj 2017

Obowiązkowe szczepienie psów - harmonogram

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4057-obowiazkowe-szczepienie-psow-harmonogram.html
Przypominamy właścicielom psów o obowiązkowych szczepieniach przeciw wściekliźnie. Na podstawi [...] Przypominamy właścicielom psów o obowiązkowych szczepieniach przeciw wściekliźnie. Na podstawie art. 56 ust 2 Ustawy z dnia 11 marca 2004r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz.U.2014.1539 t.j.) właściciele psów są zobowiązani zaszczepić psy przeciw wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3 miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Obowiązkowo muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie wszystkie psy, znajdujące się na obszarze Gminy Choceń. W przypadku pogryzienia właściciel ponosi odpowiedzialność karną. W przypadku kiedy ktoś uchyla się od obowiązku zaszczepienia psa podlega karze grzywny. Pobierz harmonogram szczepienia psów na terenie Gminy Choceń.Pobierz harmonogram szczepienia psów na terenie Gminy Choceń.