czwartek, 13 czerwiec 2024

Bon energetyczny w GOPS

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8495-bon-energetyczny-w-gops.html
Wójt Gminy Choceń Roman Nowakowski upoważnił Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w C [...] Wójt Gminy Choceń Roman Nowakowski upoważnił Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choceniu Panią Hannę Gołębiewską do prowadzenia postępowań w sprawach dotyczących wypłaty bonu energetycznego. W związku z powyższym wszystkie sprawy w tym zakresie należy załatwiać w GOPS w Choceniu. Wniosek o wypłatę bonu energetycznego zgodnie z ustawą należy złożyć w terminie od dnia 1 sierpnia 2024 r. do dnia 30 września 2024 r.
poniedziałek, 10 czerwiec 2024

Wydano decyzję o warunkach zabudowy

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8493-wydano-decyzje-o-warunkach-zabudowy.html
Działka w Choceniu położona naprzeciwko byłego młyna należy do osoby prywatnej. W ostatnim cza [...] Działka w Choceniu położona naprzeciwko byłego młyna należy do osoby prywatnej. W ostatnim czasie na wniosek właściciela, prowadzono postępowanie w sprawie ustalenia warunków zabudowy. Po rozpatrzeniu wniosku i dokonaniu uzgodnień, wydano decyzję ustalającą warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku usługowego – przychodnia lekarska z apteką o pow. zabudowy do 450 m2. Mamy nadzieję, że inwestycja zostanie zrealizowana.
poniedziałek, 10 czerwiec 2024

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8492-ogolnopolski-turniej-pilki-noznej.html
Podczas trwania turnieju można zakupić: - watę cukrową, - kiełbaski, - deserki, - gadżet [...] www.chocen.pl


Podczas trwania turnieju można zakupić:

- watę cukrową,

- kiełbaski,

- deserki,

- gadżety,

- świece sojowe,

- ciasta,

- napoje.

Całą kwotę, którą uda się zebrać, zostanie przekazana klubowi. 

poniedziałek, 10 czerwiec 2024

Wyniki głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. - gmina Choceń.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8491-wyniki-glosowania-w-wyborach-do-parlamentu-europejskiego-w-2024-r-gmina-chocen.html
Wyniki głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. - gmina Choceń. Frekwencja 24, [...]

Wyniki głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. - gmina Choceń.

Frekwencja 24,94 %.

Liczba kart ważnych - 1 529.

Liczba uprawnionych do głosowania- 6 130.

https://wybory.gov.pl/pe2024/pl/wynik/gm/41805?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR3emgyHdiiUwCQHkQ0CR3wbklHJLxE0aQyToxkf_zJHlbjh8d-ylfc2kkc_aem_AVrxOCydlcmizo8YVFjGPXtpR1buNTysEL4YVIlK-hYafUNOw8qk6SlQjXSyngetNKQYjSfF7TVldLXPyIQz2aSB

Informacja

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8482-informacja-108.html
Szanowni Mieszkańcy, w związku z wykonywaniem prac związanych z wyborami Urząd Stanu Cywilnego [...]
Szanowni Mieszkańcy,
w związku z wykonywaniem prac związanych z wyborami
Urząd Stanu Cywilnego oraz Dowody Osobiste
w dniu 10.06.2024 r. będą nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy.
czwartek, 06 czerwiec 2024

Informacja z otwarcia ofert w przetargu na przebudowę dróg gminnych

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8490-informacja-z-otwarcia-ofert-w-przetargu-na-przebudowe-drog-gminnych-2.html
W dniu 6 czerwca 2024 r., dokonano otwarcia ofert w przetargu na przebudowę dróg gminnych. Wpłyn [...]

W dniu 6 czerwca 2024 r., dokonano otwarcia ofert w przetargu na przebudowę dróg gminnych. Wpłynęły 4 oferty, z tego 3 z nich mieszczą się w cenie jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Trwa weryfikacja ofert. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację następujących dróg:

Wichrowice – Świętosław,
Kresy,
Kuźnice – Poddębice,
Wilkowiczki – Księża Kępka,
Grabówka – Gajówka,
Świerkowo – A1,
Borzymie – Borzymie Kolonia,
Choceń – Jarantowice,
Choceń ul. Górniak
Wola Nakonowska – Nowa Wola (p. Rybarczyk)
Łączna długość 10 odcinków dróg w tym zadaniu wynosi 7,631 km. Termin wykonania zamówienia: 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Zadanie będzie dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład:
Program Inwestycji Strategicznych.

Informacja
środa, 05 czerwiec 2024

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego – Wykorzystaj swój głos, by inni nie zdecydowali za Ciebie!

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8489-zblizaja-sie-wybory-do-parlamentu-europejskiego-wykorzystaj-swoj-glos-by-inni-nie-zdecydowali-za-ciebie.html
Już 9 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jest to ważne wydarzenie, [...]

Już 9 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jest to ważne wydarzenie, które pozwala nam, obywatelom Polski i Unii Europejskiej, decydować o kierunku, w jakim będzie podążać Europa. 

Czym jest Parlament Europejski?

Parlament Europejski (PE) jest jedynym organem UE, który jest bezpośrednio wybierany w powszechnych wyborach europejskich. Posłowie i posłanki do PE reprezentują obywateli swoich państw i ich interesy w procesie decyzyjnym na szczeblu europejskim.

Dlaczego warto głosować?

Parlament Europejski podejmuje decyzje i opracowuje przepisy dotyczące ważnych kwestii, które wpływają na nasze codzienne życie, takie jak np. zmiany klimatyczne, prawa człowieka, miejsca pracy, gospodarka, migracja i wiele innych.

  • Współdecydowanie o przyszłości Unii Europejskiej: w tym roku w Polsce wybieramy 53 posłów i posłanek, którzy będą wpływać na kierunek, w którym zarówno Europa, jak i nasze lokalne społeczności będą się rozwijały.
  • Wzmocnienie głosu Polski: wysoka frekwencja wyborcza wzmacnia pozycję naszego państwa w Unii Europejskiej.
  • Realizacja obywatelskiego obowiązku: udział w wyborach to fundamentalne prawo każdego obywatela, dające możliwość wyrażenia swoich poglądów i preferencji politycznych.

Jak oddać głos?

Głosować może każdy obywatel Unii Europejskiej niezależnie od narodowości, który najpóźniej w dniu wyborów ukończył 18 lat i jest zarejestrowany do głosowania. W przypadku przebywania poza państwem zameldowania, można zagłosować w jednym z konsulatów swojego państwa w kraju zamieszkania.

Czytaj więcej...

środa, 05 czerwiec 2024

Informacja o wynikach konkursu poetyckiego

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8485-informacja-o-wynikach-konkursu-poetyckiego.html
W imieniu organizatorów Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im . Leona Stankiewicza w Śmiłowica [...]

W imieniu organizatorów Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im . Leona Stankiewicza w Śmiłowicach: Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach i Stowarzyszenia dla Rozwoju Gminy Choceń informuję, że jury ustaliło listę laureatów Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. L. Stankiewicza w Śmiłowicach.

Lista nagrodzonych i wyróżnionych:

Kategoria klas I – III
Lena Radowska, Eliza Sulikowska, Adam Nowakowski SP Choceń, Maja Tulimowska, Mateusz Banasiak, Oriana Gozdan SP Lubanie, Kinga Krysztofiak  SP Wilkowice

Kategoria klas IV – VIII:
Julia Radowska, Dominika Maciejewska ZS 2 Brześć Kujawski, Jakub Nelsen SP Chodecz, Karolina Kłosińska, Karolina Rakoczy, Amelia Kostrzewska SP Nadróż, Michał Kołtuński NSP „Galileow Nakonowie, Dominika Lewandowska SP Wilkowice, Szymon Nadolski ZS-P Osięciny.

Kategoria szkoły ponadpodstawowe:
Paulina Noske ZSCh Włocławek Sofija Kopachova  ZS przy Teatralnej Piła, Daria Karolina Onoszko, Kacper Tomczak ZSCKR Kowal,  Filip Etynkowski, Witold Przewozikowski  ZSK im. Ks. J. Długosza Włocławek, Kacper Gawłowski ZSE we Włocławku.

Jednocześnie informujemy, że uroczyste wręczenie nagród nastąpi 12 czerwca 2024 r. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach. Na uroczystość serdecznie zapraszamy wszystkich nagrodzonych wraz z opiekunami lub rodzicami.

środa, 05 czerwiec 2024

Oberwanie chmury nad Choceniem.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8483-oberwanie-chmury-nad-choceniem.html
1 czerwca przez Kujawy przetoczył się front burzowy. Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce w Ch [...]

1 czerwca przez Kujawy przetoczył się front burzowy. Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce w Choceniu. W godzinach popołudniowych nad naszą miejscowością przeszła potężna burza, której towarzyszył intensywnie padający deszcz, a momentami grad i wiał także silny wiatr. Przez pół godziny spadła ogromna masa wody. Doszło do zalania ulic, posesji i wielu budynków. Najtrudniejsza sytuacja była na ulicach: Grabowej, Reja, Batorego/Polnej i Sikorskiego, gdzie woda z ulicy przedostała się na przylegające posesje, miejscami wdzierając się do budynków.

Gdzie mogliśmy tam pomogliśmy, skierowaliśmy do działań 2 zastępy i 11 ratowników. Niestety nie byliśmy dysponowani do wszystkich zdarzeń, gdzie w krótkim okresie czasu ta pomoc była potrzebna, więc część wyjazdów zrealizowaliśmy gospodarczo.

Podczas działań gospodarczych tracimy niestety możliwość sprawnych i szybkich działań ratowniczych na poziomie interwencyjnym – m.in. nie możemy w celu zapewnienia bezpieczeństwa strażaków zamknąć odcinka drogi oraz w razie wypadku nie są oni objęci ubezpieczeniem związanym z prowadzeniem akcji ratowniczo – gaśniczej.

Mimo tych przeszkód zrealizowaliśmy wszystkie zadania związane z usuwaniem skutków żywiołu, który odwiedził naszą miejscowość.

Pamiętajmy! W razie przedostania się wody do budynku należy bezwzględnie odłączyć urządzenia zasilane prądem wyłącznikiem głównym.

Więcej -> https://www.facebook.com/share/p/WZjZUgpmAukg6qfh

wtorek, 04 czerwiec 2024

Pieniądze na inwestycje leśne lub zadrzewieniowe

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8481-pieniadze-na-inwestycje-lesne-lub-zadrzewieniowe.html
Od 1 czerwca do 31 lipca 2024 roku można się ubiegać o wsparcie na: zalesianie gruntów rolnych, [...]

Od 1 czerwca do 31 lipca 2024 roku można się ubiegać o wsparcie na: zalesianie gruntów rolnych, tworzenie zadrzewień śródpolnych, zakładanie systemów rolno-leśnych i zwiększanie bioróżnorodności lasów prywatnych. Wszystkie cztery interwencje są finansowane z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Wnioski można składać wyłącznie drogą internetową.

Dofinansowanie w ramach inwestycji leśnych lub zadrzewieniowych z PS WPR 2023-2027 może być przyznane do maksymalnie 40 ha gruntów stanowiących własność lub współwłasność wnioskodawcy albo własność jego małżonka, a w przypadku wsparcia na zwiększanie bioróżnorodności lasów prywatnych także do gruntów wchodzących w skład wspólnoty gruntowej, dla której utworzono spółkę do sprawowania zarządu nad wspólnotą i właściwego zagospodarowania wchodzących w jej skład gruntów. O pomoc w ramach tych czterech interwencji nie mogą się starać nieposiadające osobowości prawnej jednostki organizacyjne reprezentujące Skarb Państwa w zakresie zarządzania mieniem.

Jeden formularz wniosku umożliwia ubieganie się o przyznanie wsparcia na:

  • wykonanie zalesienia oraz jego ochronę przed zniszczeniem na gruntach objętych jednym planem zalesienia;
  • utworzenie zadrzewienia i jego ochronę przed zniszczeniem na gruntach tworzących jeden zwarty obszar powiązany gospodarczo lub przyrodniczo, o powierzchni nie większej niż 0,5 ha oraz szerokości co najmniej 4 m i nie większej niż 20 m;
  • założenie systemów rolno-leśnych i ich ochronę przed zniszczeniem na gruntach tworzących zwarty obszar, na którym drzewa lub krzewy zostaną posadzone w odległości co najmniej 3 m od siebie, w formie jednego lub dwóch rzędów oddalonych od kolejnych nasadzeń o co najmniej 10 m i nie więcej niż 30 m (w przypadku gruntów ornych) lub formie pastwiskowej (w przypadku trwałych użytkach zielonych);
  • zwiększenie bioróżnorodności lasów prywatnych na gruntach objętych planem inwestycji.

Wnioski można składać wyłącznie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus od 1 czerwca do 31 lipca 2024 roku.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/arimr/informacje-ogolne2

Link do prezentacji: https://www.gov.pl/attachment/0e48a1bd-983b-4f58-a4ac-00f57c78da36