piątek, 26 luty 2021

Plac zabaw przy Przedszkolu w Śmiłowicach

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6467-plac-zabaw-przy-przedszkolu-w-smilowicach.html
Rada Rodziców z Przedszkola w Śmiłowicach utworzyła zbiórkę pieniędzy na odnowienie i zakup n [...]

Rada Rodziców z Przedszkola w Śmiłowicach utworzyła zbiórkę pieniędzy na odnowienie i zakup nowego Placu Zabaw dla dzieci. Niedługo zbliża się wiosna, dlatego chcieliby jak najszybciej  wspólnie z rodzicami "ogarnąć" ten Plac Zabaw. Link do zrzutki https://zrzutka.pl/n373uz

Gmina Choceń na ten rok zaplanowała także zakup zestawu wspinaczkowego dla dzieci o konstrukcji wykonanej z drewna klejonego z lokalizacją przy Przedszkolu w Śmiłowicach. W zestawie domek z zadaszeniem, pomost, ścianka wspinaczkowa i zjeżdżalnia ze stali nierdzewnej. Przewidywane wykonanie II połowa 2021 r.

piątek, 26 luty 2021

TERMINY ZEBRAŃ SPRAWOZDAWCZO - WYBORCZYCH W OSP ZA ROK 2021 W GMINIE CHOCEŃ

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6466-terminy-zebran-sprawozdawczo-wyborczych-w-osp-za-rok-2021-w-gminie-chocen.html
Lp. Nazwa jednostki OSP Termin Godzina 1. Nakonowo Stare 1 [...]

Lp.

Nazwa jednostki OSP

Termin

Godzina

1.

Nakonowo Stare

17.04.2021

17.00

2.

Wichrowice

24.04.2021

17.00

3.

Choceń

27.03.2021

16.00

4.

Śmiłowice

06. 06. 2021

14.00

5.

Czerniewice

06.03.2021

16.00

6.

Wilkowice

15.05.2021

16.00

7.

Szczutkowo

20.03.202

14.00

                                                                  
Komendant Gminny OSP
                                                                       Michał Dezor
czwartek, 25 luty 2021

Problemy z instalacją elektryczną?

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6465-problemy-z-instalacja-elektryczna.html
Czy niepokoją cię wysokie rachunki za prąd, posiadasz nieproporcjonalne zużycie niż zapotrzebow [...]

Czy niepokoją cię wysokie rachunki za prąd, posiadasz nieproporcjonalne zużycie niż zapotrzebowanie?

Różnice mogą wynikać z wadliwej instalacji, licznika czy błędów instalacji fotowoltaicznej jak również przepięć na sieci elektroenergetycznej.

Wady licznika i inne wady ukryte może sprawdzić jedynie profesjonalny elektryk.

Przedmiotowe usługi w swojej ofercie ma:

Firma Pomiary i Usługi Elektryczne
Piotr Lewandowicz
tel. 609 803 016

Wszystkie osoby, które maja problemy związane z energią elektryczną i elementami które ją dostarczają do gospodarstwa domowego zapraszamy do kontaktu z firmą Pomiary i Usługi Elektryczne.

środa, 24 luty 2021

Molo nad jeziorem Borzymowskim w trakcie modernizacji

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6464-molo-nad-jeziorem-borzymowskim-w-trakcie-modernizacji.html
Trwają prace przy modernizacji mola w Choceniu. Zdemontowano już barierki stalowe, ławki drewnian [...]

Trwają prace przy modernizacji mola w Choceniu. Zdemontowano już barierki stalowe, ławki drewniane na platformie wraz z legarami i poszyciem. Obecne warunki atmosferyczne pozwalają na kontynuacje prac. Zamontowano nowe legary i deski na platformie. Trwają prace przy wymianie elementów mola od strony przeznaczonej dla ratownika. Prosimy o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

poniedziałek, 22 luty 2021

Zarwany lód na jeziorze - akcja ratunkowa

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6460-zarwany-lod-na-jeziorze-akcja-ratunkowa.html
W dniu wczorajszym pod mężczyzną łowiącym ryby na jeziorze Krukowskim zarwał się lód i wpad [...] W dniu wczorajszym pod mężczyzną łowiącym ryby na jeziorze Krukowskim zarwał się lód i wpadł do wody. Na miejsce skierowano 4 zastępy straży pożarnej OSP Choceń, OSP Śmiłowice, PSP Włocławek, WOPR, policja i pogotowie. Topiącego się mężczyznę uratował mieszkaniec gminy Choceń - Damian, któremu należą się szczere Gratulacje. Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia z akcji ratunkowej.
piątek, 19 luty 2021

Powstało nowe Laboratorium Biologii Molekularnej i Diagnostyki Mikrobiologicznej BIOTECMED

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6459-powstalo-nowe-laboratorium-biologii-molekularnej-i-diagnostyki-mikrobiologicznej-biotecmed.html
Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że w Radziejowie, przy Samodzielnym Publicznym Z [...]

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że w Radziejowie, przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej, ul. Szpitalna 3, powstało nowe Laboratorium Biologii Molekularnej i Diagnostyki Mikrobiologicznej BIOTECMED, wpisane na listę Laboratoriów COVID prowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia.

Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów: lekarzy, diagnostów laboratoryjnych, biotechnologów i analityków medycznych. Stosowana przez nas technika badawcza Real-Time PCR, to najczulsza ze wszystkich metod biologii molekularnej, używana w diagnostyce mikrobiologicznej.

Laboratorium BIOTECMED wyposażone jest w wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt, w tym  ekstraktory LAB-AID 824s, które umożliwiają zautomatyzowaną, szybką i niezawodną izolację oraz otrzymanie wysokiej jakości RNA, pozwalające na znaczne skrócenie czasu wykonania analizy. Zastosowanie innowacyjnych systemów oraz wysoka wydajność sprzętu zapewnia nam możliwość przebadania do 500 próbek w ciągu doby.

Świadczymy usługi w zakresie wykonywania testów w kierunku wirusa SARS-CoV-2 zarówno dla pacjentów prywatnych jak również dla pacjentów ze skierowaniem z NFZ.

Wyniki udostępniane są na platformie EWP 3.0 oraz na e-laborat (dostęp dla pacjenta prywatnego) do 12 h w wybranym języku polskim, angielskim lub niemieckim.

Serdecznie zapraszamy do współpracy

BIOTECMED
Pracownia Biologii Molekularnej i Diagnostyki Mikrobiologicznej
ul. Szpitalna 3, 88-200 Radziejów
tel. +48 666 633 396, +48 666 608 618

piątek, 19 luty 2021

Informacja na temat szczepień - WAŻNE!

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6458-informacja-na-temat-szczepien-wazne.html
W związku z koniecznością zabezpieczenia szczepień dla pacjentów, których stan zdrowia uniemo [...]

W związku z koniecznością zabezpieczenia szczepień dla pacjentów, których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do punktu szczepień i nie mogą skorzystać z transportu zapewnionego przez jednostki samorządu terytorialnego na odrębnych zasadach ogłoszono nabór na szczepienia wyjazdowe.

Na terenie województwa będą działały 4 zespoły wyjazdowe, zabezpieczające poszczególne obszary:

I obszar – miasto Bydgoszcz, powiat sępoleński, powiat świecki, powiat tucholski  - Maramed Marcin Janicki tel. 730370046

II obszar – powiat bydgoski, powiat inowrocławski, powiat mogileński, powiat nakielski, powiat żniński – SP ZOZ Mogilno tel. 510659442

III obszar – miasto Toruń, powiat chełmiński, miasto Grudziądz, powiat grudziądzki, powiat wąbrzeski, powiat brodnicki, powiat golubsko-dobrzyński - Maramed Marcin Janicki tel. 730370046

IV obszar – miasto Włocławek, powiat włocławski, powiat radziejowski, powiat aleksandrowski, powiat lipnowski, powiat rypiński, powiat toruński – FANTOMAN CARE Łukasz Bińkowski tel.695305817

wtorek, 16 luty 2021

„Czyste powietrze” zaświadczenia o dochodach

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6454-czyste-powietrze-zaswiadczenia-o-dochodach.html
Znowelizowana ustawa Prawo ochrony środowiska nakłada na gminy obowiązek wydawania zaświadczeń [...]

Znowelizowana ustawa Prawo ochrony środowiska nakłada na gminy obowiązek wydawania zaświadczeń dla osób fizycznych w celu potwierdzenia przeciętnego miesięcznego dochodu na jednego członka gospodarstwa domowego osoby ubiegającej się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub z WFOŚiGW w ramach Części 2 programu „Czyste Powietrze”.

W gminie Choceń zaświadczenia są wydawane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Informacji i wyjaśnień w tej sprawie udziela Pani Agnieszka Mikołajczewska.

wtorek, 16 luty 2021

Realizacja programu „Czyste Powietrze” w Gminie Choceń

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6453-realizacja-programu-czyste-powietrze-w-gminie-chocen.html
„Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz z [...]

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych. Urząd Gminy w Choceniu na mocy porozumienia zawartego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu dotyczącego wspólnej realizacji Programu Priorytetowego „Czyste powietrze” na terenie gminy Choceń:
-udziela informacji dotyczących Programu,
-przygotowuje wnioski z Wnioskodawcami,
-przyjmuje wnioski o dofinansowanie w ramach Programu,
-przekazuje zweryfikowane wnioski o dofinansowanie do WFOŚiGW w Toruniu,
-pomaga Wnioskodawcom przy wypełnianiu wniosku o płatność wraz z załącznikami.

Od października 2018 roku mieszkańcy gminy złożyli 67 wniosków do WFOŚiGW w Toruniu o przyznanie dotacji na wymianę nieefektownych  źródeł ciepła. Wnioski opiewały na łączną kwotę 896 661,83 złote. Fundusz Ochrony Środowiska wypłacił do 31.12.2020 roku 831 432,02 złotych dotacji. Najczęstszym planowanym źródłem ciepła był kocioł na węgiel z automatycznym podawaniem paliwa w formie groszku z odpowiednim certyfikatem, kocioł gazowy kondensacyjny oraz pompa ciepła.

Wymiana nieefektywnych źródeł ciepła powoduje ograniczenie emisji pyłów, zmniejszenie emisji CO2. Realizacja programu ‘Czyste powietrze” wiąże się z mniejszym zagrożeniem zdrowia i życia mieszkańców naszej gminy , spowodowanymi zanieczyszczonym powietrzem.

czwartek, 11 luty 2021

Kursy pociągów na trasie Włocławek – Kutno

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6452-kursy-pociagow-na-trasie-wloclawek-kutno.html
Podczas sesji Sejmiku Województwa w dniu 8 lutego marszałek Piotr Całbecki poinformował o decyzj [...]

Podczas sesji Sejmiku Województwa w dniu 8 lutego marszałek Piotr Całbecki poinformował o decyzji w sprawie przywrócenia połączeń kolejowych na trasie Włocławek-Kutno. Jest to kolejny etap wdrażania planu przywracania połączeń kolejowych, które wcześniej zostały tymczasowo zawieszone. Pociągi będą jeździć na linii Włocławek-Kutno od 26 lutego tylko w dni robocze. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zmiany decyzji przez Zarząd Województwa w zakresie przywrócenia połączeń kolejowych na trasie Włocławek - Kutno.

Polregio sp. z o.o. Kujawsko –Pomorski Zakład w Bydgoszczy przekazał obowiązujący od 26 lutego 2021 r., rozkład jazdy.  

R 51200 Włocławek 5.45, Warząchewka 5:50, Gołaszewo Kujawskie 5:54, Czerniewice 5:58, Wiktorowo 6:02, Kaliska Kujawskie 6:07, Rutkowice 6:12, Ostrowy 6:18, Kutno 6:30, kursuje 26 II – 12 III (1) – (5);

R 51210 Włocławek 14:37, Warząchewka 14:42, Gołaszewo Kujawskie 14:45, Czerniewice 14:49, Wiktorowo 14:53, Kaliska Kujawskie 14:58, Rutkowice 15:02, Ostrowy 15:08, Kutno 15:20, kursuje 26 II – 12 III (1) – (5);

R 51204 Włocławek 16:36, Warząchewka 16:41, Gołaszewo Kujawskie 16:45, Czerniewice 16:49, Wiktorowo 16:54, Kaliska Kujawskie 16:59, Rutkowice 17:20, Ostrowy 17:26, Kutno 17:38, kursuje 26 II – 12 III (1) – (5);

R 15205 Kutno 6:51, Ostrowy 7:03, Rutkowice 7:09, Kaliska Kujawskie 7:14, Wiktorowo 7:19, Czerniewice 7:23, Gołaszewo Kujawskie 7:27, Warząchewka 7:31, Włocławek 7:37, kursuje 26 II – 12 III (1) – (5);

R 15207 Kutno 15:32, Ostrowy 15:45, Rutkowice 15:50, Kaliska Kujawskie 15:55, Wiktorowo 16:00, Czerniewice 16:04, Gołaszewo Kujawskie 16:08, Warząchewka 16:12, Włocławek 16:18, kursuje 26 II – 12 III (1) – (5);

R 15203 Kutno 18:24, Ostrowy 18:36, Rutkowice 18:42, Kaliska Kujawskie 18:47, Wiktorowo 18:52, Czerniewice 18:56, Gołaszewo Kujawskie 19:00, Warząchewka 19:04, Włocławek 19:10, kursuje 26 II – 12 III (1) – (5);

wtorek, 09 luty 2021

Przedłużony nabór na rachmistrzów spisowych

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6451-przedluzony-nabor-na-rachmistrzow-spisowych.html
Dyrektor CBS (w porozumieniu z Generalnym Komisarzem Spisowym) podjął decyzję o przedłużeniu te [...]

Dyrektor CBS (w porozumieniu z Generalnym Komisarzem Spisowym) podjął decyzję o przedłużeniu terminu naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do NSP 2021 do 16 lutego 2021 r.