piątek, 02 czerwiec 2023

Końcówka węgla do sprzedaży

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7807-koncowka-wegla-do-sprzedazy.html
Gmina Choceń zaprasza do zakupu tańszego miału w cenie preferencyjnej 1000,00 zł za tonę. Obecn [...]
Gmina Choceń zaprasza do zakupu tańszego miału w cenie preferencyjnej 1000,00 zł za tonę. Obecnie posiadamy w sprzedaży ponad 5 ton miału, a także 810 kg węgla kamiennego za kwotę 1296,00 zł. Węgiel ten będzie dostępny w sprzedaży do wyczerpania zapasu. Uprawnione do zakupu węgla w ramach programu są wszystkie osoby, które spełniają kryteria do otrzymania dodatku węglowego, także mieszkańcy innych sąsiednich gmin. Nie obowiązują limity wagowe zakupu.
W celu nabycia węgla należy dopełnić formalności w Urzędzie Gminy w Choceniu, pokój nr 6 (tel.54-284-66-17), a następnie udać się po odbiór węgla do składu SHR Czerniewice, baza Choceń ul. Czerniewicka 10, 87-850 Choceń (tel.697-581-005).
Zapraszamy do zakupu węgla w atrakcyjnej cenie!
piątek, 02 czerwiec 2023

Trenuj z wojskiem

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7806-trenuj-z-wojskiem.html
24 czerwca br. w ramach ogólnopolskiego projektu „Trenuj z wojskiem”, we Włocławku odbędą s [...] 24 czerwca br. w ramach ogólnopolskiego projektu „Trenuj z wojskiem”, we Włocławku odbędą się otwarte szkolenia wojskowe dla każdego chętnego Polaka. Zgodnie, z założeniami programu, szkolenie trwać będzie 8 godzin, będzie mieć przystępną formułę, będzie bezpłatne i prowadzone przez wojskowych instruktorów. Podczas szkoleń uczestnicy poznają podstawowe umiejętności wojskowe i obronne: podstawy posługiwania się bronią, walki wręcz, przetrwania w trudnych warunkach, reagowania na sygnały alarmowe, udzielania pomocy medycznej, itd.

Aby zapisać się na szkolenie wystarczy wejść na stronę

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/trenuj-z-wojskiem-wiosna-lato


– gdzie znajdują się dane kontaktowe do koordynatorów. Zgłoszenie na szkolenie jest bardzo uproszczone – wystarczy podać imię, nazwisko, wiek i kontakt w dowolny sposób (e-mail, telefon, komunikator, osobiście). Można też skorzystać z numeru telefonu 885 330 790 lub adresu email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; W szkoleniach mogą wziąć udział obywatele polscy w wieku 15-65 lat. Podczas szkoleń organizatorzy zapewniają wyżywienie i ubezpieczenie.

Jak informują organizatorzy, ponad 98% uczestników wyraża zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu i wskazuje, że spełniło ich oczekiwania. W akcję zaangażowanych jest kilkadziesiąt jednostek wojskowych w całym kraju.
Organizatorem szkolenia we Włocławku będzie 8. Kujawsko – Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej, w ramach której w naszym mieście powstaje 814 Batalion Obrony Terytorialnej.

Warto zaznaczyć, że w roli instruktorów zaprezentują się również włocławianie i mieszkańcy regionu, już teraz tworzący struktury 8. K-PBOT. Szkolenie realizowane będzie w godzinach 8.00 – 18.00, nie będzie więc zakłócać planów osób, które chcą skorzystać z tegorocznej oferty imprez w ramach Dni Włocławka.
piątek, 02 czerwiec 2023

Mażoretki ze Śmiłowic z pucharami.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7804-mazoretki-ze-smilowic-z-pucharami.html
28.05.23 r reprezentanci OSP Śmiłowice kilkukrotnie stawali na podium Ogólnopolskiego Turnieju Ta [...] 28.05.23 r reprezentanci OSP Śmiłowice kilkukrotnie stawali na podium Ogólnopolskiego Turnieju Tańca " Zakręceni na Taniec" w Ozorkowie. Dla wszystkich tancerek i tancerzy był to pierwszy taki turniej dlatego radości nie było końca . Grupy zaprezentowały się wspaniale i godnie reprezentowały naszą gminę . Gratulujemy tancerzom oraz instruktorce Kai Odzimek
2 miejsce Gabriela Mierzejewska solo mażoretki
3 miejsce Karolina Kujawska solo mażoretki
3miejsce Weronika Wojciechowska i Maja Kurzep duet mażoretki
3 miejsce Klaudia Walewicz, Karolina Kujawska, Gabriela Mierzejewska Trio Mażoretki
3 miejsce Mini Formacja Mażoretki 12-15 lat
3 miejsce Formacja Mażoretki 8-10 lat

Czytaj więcej...

środa, 31 maj 2023

50 lat gminy Choceń

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7803-50-lat-gminy-chocen.html
50 lat temu uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy utworzono w powiecie włocławskim G [...]

50 lat temu uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy utworzono w powiecie włocławskim Gminę Choceń. W tym roku obchodzimy więc piękny, złoty jubileusz. Z tego też powodu oraz z okazji rocznicy pierwszych, w pełni demokratycznych wyborów do organów gmin z 1990 r. - Dnia Samorządu Terytorialnego zorganizowaliśmy w dniu 30 maja br., galę z okazji Święta Samorządu Gminy.

Było nam szczególnie miło gościć w tym dniu:
- Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa Panią Annę Gembicką reprezentował Pan Dariusz Gliszczyński,

- Poseł na Sejm RP Panią dr Joannę Borowiak – reprezentowała Pani Helena Baranowska,

- Członka Zarządu Województwa Kujawsko - Pomorskiego Panią Anetę Jędrzejewską,

- Członka Zarządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego Sławomira Kopyścia,

- Radnego Sejmiku Województwa Pana Stanisława Pawlaka,

- Radnych Powiatu Włocławskiego, Kazimierza Kacę, Dawida Dalmanna, Annę Kozłowską,

- Przewodniczącego Rady Gminy Józefa Dąbrowskiego oraz radnych Rady Gminy Choceń obecnej kadencji i poprzednich kadencji,

- ks. dr Mieczysława Łaszczyka proboszcza parafii pw. Św. Idziego w Choceniu,

- Komendanta Komisariatu Policji w Kowalu Panią asp. Monikę Srokę,

- kierownika Posterunku Policji w Choceniu Pana asp. Damiana Margielewskiego,

oraz obecnych i byłych pracowników Urzędu Gminy, kierowników jednostek organizacyjnych, sołtysów, dyrektorów przedszkoli, prezesów stowarzyszeń oraz przyjaciół i mieszkańców.

Czytaj więcej...

środa, 31 maj 2023

Umowa na modernizację drogi

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7802-umowa-na-modernizacje-drogi.html
W dniu 31 maja 2023 r. podpisana została umowa na realizację inwestycji pn Modernizacja drogi gmin [...]

W dniu 31 maja 2023 r. podpisana została umowa na realizację inwestycji pn Modernizacja drogi gminnej Bodzanówek – gr. gm. Brzyszewo, polegająca na wykonaniu nawierzchni bitumicznej na istniejącej podbudowie tłuczniowej o długości 680,00 m z wykonawcą robót WŁOCŁAWSKIM PRZEDSIĘBIORSTWEM ROBÓT DROGOWYCH Sp. z o.o.  z Nowej Wsi. Przedmiot zamówienia obejmuje roboty pomiarowe, wykonanie nawierzchni, mijanek, poboczy, zjazdów oraz oznakowanie. Wykonanie zadania planowane jest do 31 października 2023 r.

poniedziałek, 29 maj 2023

Dofinansowanie do budowy drogi

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7800-dofinansowanie-do-budowy-drogi.html
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozstrzygnął nabór wniosków i rozdysponował środki f [...]

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozstrzygnął nabór wniosków i rozdysponował środki finansowe na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w roku 2023. W naszym przypadku kwota dofinansowania do modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie geodezyjnym Bodzanówek wynosi 244 000 zł.

poniedziałek, 29 maj 2023

Pomoc w sektorze zbóż i nasion oleistych – 1 czerwca rusza nabór wniosków

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7798-pomoc-w-sektorze-zboz-i-nasion-oleistych-1-czerwca-rusza-nabor-wnioskow.html
Od 1 czerwca do 14 lipca 2023 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadzi [...]

Od 1 czerwca do 14 lipca 2023 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór wniosków od rolników działających w sektorze zbóż i nasion oleistych, którzy ponieśli straty gospodarcze spowodowane przywozem ziarna z Ukrainy.  Pomoc można otrzymać do następujących gatunków: kukurydza, żyto, jęczmień, owies, pszenżyto, mieszanki zbożowe, rzepak lub rzepik. Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie poprzez Platformę Usług Elektronicznych ARiMR.

O przyznanie pomocy mogą się ubiegać rolnicy lub ich małżonkowie, którzy:

  • ponieśli straty gospodarcze spowodowane przez zwiększony przywóz zbóż i nasion oleistych z Ukrainy;
  • w roku 2022 złożyli wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich, w którym deklarowali uprawę kukurydzy, żyta, jęczmienia, owsa, pszenżyta, mieszanek zbożowych, rzepaku lub rzepiku;
  • posiadają nadany numer identyfikacyjny;
  • wyrazili zgodę na wymianę korespondencji za pomocą PUE ARiMR.

Czytaj więcej...

poniedziałek, 29 maj 2023

Modernizacja gospodarstw rolnych – 5 czerwca rusza nabór wniosków na inwestycje w obszarze D

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7797-modernizacja-gospodarstw-rolnych-5-czerwca-rusza-nabor-wnioskow-na-inwestycje-w-obszarze-d.html
Od 5 czerwca do 5 lipca 2023 r. rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związa [...]

Od 5 czerwca do 5 lipca 2023 r. rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane m.in. z racjonalizacją produkcji, wprowadzaniem innowacji czy zmianą profilu swojego gospodarstwa, będą mogli starać się o dofinansowanie. Wsparcie pochodzi z budżetu  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

O pomoc, tak jak miało to miejsce dotychczas, będą mogli ubiegać się rolnicy – osoby fizyczne (w tym „wspólnie wnioskujące”), wspólnicy spółek cywilnych, osoby prawne, spółki osobowe prawa handlowego i oddziały przedsiębiorstw zagranicznych. Wszyscy zainteresowani wsparciem muszą posiadać gospodarstwo rolne o powierzchni od 1-300 ha lub nieruchomość, która służy do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej, o wielkości ekonomicznej nie mniejszej niż 13 tys. euro i nie większej niż 200 tys. euro. Wnioskujący muszą też prowadzić w celach zarobkowych działalność rolniczą w zakresie produkcji zwierzęcej lub roślinnej.

Czytaj więcej...

poniedziałek, 29 maj 2023

Skwerek w nowej odsłonie

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7796-skwerek-w-nowej-odslonie.html
Tradycją już jest, iż w miesiącu maju skwerek w centrum Chocenia przybiera kolorowe barwy. W mie [...]

Tradycją już jest, iż w miesiącu maju skwerek w centrum Chocenia przybiera kolorowe barwy. W miejsce gdzie rosły leciwe krzewy posadzone zostały klony ozdobne oraz kolorowe sadzonki krzewów. Nie zabrakło również kolorowych kwiatów. Cała szata roślin komponuje się ze sobą. Celem akcji jest upiększenie centrum naszej miejscowości gdzie można usiąść, porozmawiać i odpocząć.

Dziękujemy za nowy projekt nasadzeń Pani Annie Niteckiej, za nadzór nad całością Panu Tomaszowi Sikorskiemu oraz jednostce OSP w Choceniu za systematyczne podlewanie.

Czytaj więcej...

poniedziałek, 29 maj 2023

Kompleksowa modernizacja budynków w Czerniewicach i Śmiłowicach

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7795-kompleksowa-modernizacja-budynkow-w-czerniewicach-i-smilowicach-3.html
Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe Monimar- Marcin Kucharuk z Włocławka realizuje inwestycję p [...]

Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe Monimar- Marcin Kucharuk z Włocławka realizuje inwestycję pn: Kompleksowa modernizacja budynków w Czerniewicach i Śmiłowicach, służąca poprawie ich efektywności energetycznej z zastosowaniem OZE. Zadanie obejmuje modernizację dwóch budynków w których znajdują się przedszkola. Na obecną chwilę trwają prace związane z montażem instalacji fotowoltaicznej na obydwu budynkach. Prowadzone są prace wewnątrz budynku w Śmiłowicach polegające na remoncie łazienki dla dzieci, pomieszczenia gospodarczego, pomieszczenia porządkowego oraz kotłowni. Zakończono prace związane z termomodernizacją elewacji zewnętrznych na budynkach oraz remont w jednych z dwóch sal zajęć dla dzieci, łazienkach i zapleczach socjalnych w Śmiłowicach a także dwóch sal zajęć dla dzieci oraz pokoju nauczycielskim i kotłowni w Czerniewicach. Zakończenie zadania planowane jest na 10.10.2023r. Inwestycja dofinansowana jest w ramach Rządowego Programu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Czytaj więcej...

piątek, 26 maj 2023

GMINNY DZIEŃ DZIECKA W CZERNIEWICACH

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7789-gminny-dzien-dziecka-w-czerniewicach.html
28.05.2023r. (niedziela) godz. 13:00 do 18:00 Boisko Sportowe im. Ks. Kazimierza Świątnickiego w [...]

28.05.2023r. (niedziela) godz. 13:00 do 18:00

Boisko Sportowe im. Ks. Kazimierza Świątnickiego w Czerniewicach.

Serdecznie Zapraszamy :) !!!!

czwartek, 25 maj 2023

Kolejne koła gospodyń wiejskich otrzymały nowy sprzęt

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7790-kolejne-kola-gospodyn-wiejskich-otrzymaly-nowy-sprzet.html
W dniu 25.05.2023 r., nastąpiło kolejne oficjalne przekazanie sprzętów zakupionych przez Gminę [...]

Bez tytułu 5acbfW dniu 25.05.2023 r., nastąpiło kolejne oficjalne przekazanie sprzętów zakupionych przez Gminę Choceń w ramach umowy nr DFS-V.7241.1.271.2023, sfinansowanych przez  Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Tak jak w poprzednim przypadku przekazany sprzęt posłuży do zorganizowania spotkań dla mieszkańców Gminy Choceń mających  na celu edukacje w zakresie  przeciwdziałania przyczyną przemocy domowej oraz cyberprzestępczości. W ramach otrzymanej z Funduszu Sprawiedliwości dotacji zakupiono kuchnię gazową, garnki- 3 szt., termosy cateringowe- 4 szt., formy do pieczenia- 5 szt., 2 zestawy noży cateringowych, 3 sztuki pater 3-poziomowych oraz 2 podgrzewacze gastronomiczne.

Harmonogram spotkań:
28 maj 2023 r.- Aktywizacja Kół Gospodyń Wiejskich –przeciwdziałanie przyczyną przemocy domowej- miejsce wydarzenia Orlik Czerniewice
1 lipiec 2023 r. -Aktywizacja Kół Gospodyń Wiejskich – przeciwdziałanie przyczyną cyberprzestępczości- Świetlica Wiejska w Szczutkowie

Władze Gminy Choceń wraz z przedstawicielami KGW serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniach!

Czytaj więcej...