sobota, 18 sierpień 2018

XII Zlot Motocykli w Choceniu już się rozpoczął. Dołącz do nas!

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4933-xii-zlot-motocykli-w-choceniu-juz-sie-rozpoczal-dolacz-do-nas.html
Jesteście na XII Zlocie Motocykli w Choceniu? Jeśli nie to serdecznie zapraszamy. Bawimy się świ [...] Jesteście na XII Zlocie Motocykli w Choceniu? Jeśli nie to serdecznie zapraszamy. Bawimy się świetnie.
piątek, 17 sierpień 2018

Goście z Francji w Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4931-goscie-z-francji-w-choceniu.html
W czwartkowe popołudnie 16 sierpnia br., gościliśmy w Choceniu 60 osobową delegację z Gminy Bec [...] W czwartkowe popołudnie 16 sierpnia br., gościliśmy w Choceniu 60 osobową delegację z Gminy Becon - les – Granits z Francji wraz z ich przyjaciółmi z Baruchowa. Podczas wizyty delegacji z Francji zaplanowano na terenie gminy Choceń wizytę w firmie "Sadco" w Śmiłowicach. Grupa producencka SADCO,  skupia producentów owoców głównie z Kujaw, ma ponad 20-letnie doświadczenie we współpracy z wiodącymi sieciami hipermarketów w Polsce, w tym z Carrefour, E.Leclerc, Makro Cash & Carry, Real i Polo Market oraz z dystrybutorami owoców w krajach Unii Europejskiej. W ostatnim czasie firma rozwija się w kierunku produkcji soków.

Czytaj więcej...

czwartek, 16 sierpień 2018

Informacja

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4928-informacja-36.html
Informujemy, ze podczas XII Zlotu Motocykli w Choceniu w najblizszy piątek i sobotę wstęp na wszy [...] Informujemy, ze podczas XII Zlotu Motocykli w Choceniu w najblizszy piątek i sobotę wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na stronie www.zlot.chocen.pl
wtorek, 14 sierpień 2018

OSP Nakonowo miało swoje święto

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4924-osp-nakonowo-mialo-swoje-swieto.html
W sobotę 11 sierpnia 2018 r., odbyła się piękna uroczystość związana z 60-leciem jednostki Oc [...] W sobotę 11 sierpnia 2018 r., odbyła się piękna uroczystość związana z 60-leciem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakonowie Starym. Odbyła się polowa Msza św. oraz uroczystość wręczenia medali i odznaczeń zasłużonym dla pożarnictwa. Druhowie wspominali nieżyjących ochotników oraz przybliżyli historię jednostki. Do powstania jednostki przed 60 lat przyczyniło się smutne wydarzenie związane z pożarem w miejscowym gospodarstwie. Był to czas kiedy myślano o ochronie mienia mieszkańców. Później był czas budowy, trudno nam sobie wyobrazić ile do takiego działania potrzeba zapału. Dziś jednostka niesie pomoc w dzień i w nocy, nie tylko mieszkańcom, ale także tym, którzy przejeżdżają przez naszą gminę. A oprócz działań typowo pożarniczych rozwija się w kierunku sportowym, dobrym przykładem są tu sukcesy tenisistów. Iskra i zapał druhów 60 lat temu stał się początkiem szeregu dobrych rzeczy. O tym, że na strażaków można liczyć wiedzą mieszkańcy, wiemy to także w samorządzie gminy. Wójt Gminy Roman Nowakowski szczególne podziękowania skierował do druha Teofila Czarniaka, który jest związany z jednostką od początku oraz ma swój wkład w budowę remizy. Jednostka otrzymała także od samorządu gminy Choceń bon podarunkowy na kwotę 3.000 zł z przeznaczeniem na dowolny cel związany z działalnością jednostki.
poniedziałek, 13 sierpień 2018

Ogłosiliśmy przetarg na: Kompleksowy projekt gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Choceń

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4923-oglosilismy-przetarg-na-kompleksowy-projekt-gospodarki-wodno-sciekowej-na-terenie-aglomeracji-chocen.html
Zadanie 1. Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Śmiłowice na terenie aglomeracji ChoceńZ [...] Zadanie 1. Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Śmiłowice na terenie aglomeracji Choceń
Zadanie 2. Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie miejscowości Choceń

Inwestycja współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020 dla Osi priorytetowej 4. Region przyjazny środowisku w ramach Działania 4.3 –  Rozwój infrastruktury wodno-ściekowej – Schemat Inwestycje w zakresie gospodarki wodno-ściekowej.

Czekamy na dobre oferty do dnia 28 sierpnia 2018 r., do godz. 10.00. Szczegółowe informacje na temat przetargu można uzyskać na www.bip.chocen.pl w zakładce Zamówienia Publiczne.
piątek, 10 sierpień 2018

RSO(Regionalny System Ostrzegania) nowa wersja aplikacji mobilnej.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4921-rso-regionalny-system-ostrzegania-nowa-wersja-aplikacji-mobilnej.html
Szanowni Państwo uprzejmie informujemy, że MSWiA umieściło na stronie internetowej informację d [...] Szanowni Państwo uprzejmie informujemy, że MSWiA umieściło na stronie internetowej informację dotyczącą nowej funkcjonalności w RSO (nowa AM RSO z geolokalizacją).

Szczegółowe informacje dostepne na stronie:
https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/17742,Nowa-wersja-Regionalnego-Systemu-Ostrzegania.html
piątek, 10 sierpień 2018

ZAPROSZENIE - FOTOWOLTAIKA 3 kW

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4920-zaproszenie-fotowoltaika-3-kw.html
foto str a7115
czwartek, 09 sierpień 2018

Przygotowujemy salę konferencyjną

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4917-przygotowujemy-sale-konferencyjna.html
Trwają prace związane z zagospodarowaniem na salę konferencyjną dla Urzędu Gminy dwóch klas zl [...] Trwają prace związane z zagospodarowaniem na salę konferencyjną dla Urzędu Gminy dwóch klas zlokalizowanych na piętrze w Urzędzie. Nareszcie Rada Gminy będzie miała miejsce na posiedzenia. Ponadto pomieszczenie będzie wykorzystywane także przez Urząd Stanu Cywilnego. Prace zakończą się w miesiącu wrześniu br.

Czytaj więcej...

czwartek, 09 sierpień 2018

Występ zespołów folklorystycznych z Gminy Choceń na 47 Spotkaniach z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4916-wystep-zespolow-folklorystycznych-z-gminy-chocen-na-47-spotkaniach-z-folklorem-kujaw-i-ziemi-dobrzynskiej.html
W dniach 21 – 22 lipca 2018 roku w Muszli Koncertowej  urokliwego Parku Zdrojowego w Ciechoci [...] W dniach 21 – 22 lipca 2018 roku w Muszli Koncertowej  urokliwego Parku Zdrojowego w Ciechocinku odbyły się 47 spotkania  folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.  Imprezę, jak co roku zorganizowało Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku, a zdaniem Pani Barbary Kawczyńskiej, dyrektora Centrum Kultury w Ciechocinku – jest to największa taka impreza w województwie kujawsko- pomorskim i jedna z najstarszych w kraju. Całej imprezie towarzyszył jarmark sztuki ludowej, rękodzieła artystycznego oraz staroci i produktów regionalnych. Na licznych stoiskach;  między innymi  pszczelarzy i  rzeźbiarzy każdy mógł znaleźć miłą pamiątkę. Były także smakołyki z gęsiny, litewski chleb i różnorakie wędliny.

Czytaj więcej...

czwartek, 09 sierpień 2018

Polsko-ukraińskiej wymiany młodzieżowej cd…

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4915-polsko-ukrainskiej-wymiany-mlodziezowej-cd.html
W  dniach 05-12 lipca młodzież z Chocenia, Lubrańca  i okolic już po raz drugi  w [...] W  dniach 05-12 lipca młodzież z Chocenia, Lubrańca  i okolic już po raz drugi  w ramach wymiany międzynarodowej gościła na Ukrainie. W tym roku celem  podróży było odwiedzenie miejscowości Tatarów
w samy sercu Ukraińskich Karpat.

Czytaj więcej...

środa, 08 sierpień 2018

Spot promocyjny - XII Zlot Motocykli Choceń

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4914-spot-promocyjny-xii-zlot-motocykli-chocen.html
Your browser does not support the audio element.
środa, 08 sierpień 2018

Kolejna droga do przebudowy

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4913-kolejna-droga-do-przebudowy-2.html
Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę drogi ul. Wiązowej, Reja, Brzozowej, Jodłowej oraz przebudow [...] Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę drogi ul. Wiązowej, Reja, Brzozowej, Jodłowej oraz przebudow [...] Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę drogi ul. Wiązowej, Reja, Brzozowej, Jodłowej oraz przebudowę dróg gminnych nr 190770C, 190723C i drogi powiatowej nr 2909C w miejscowości Choceń. Środki na ten cel otrzymaliśmy w ramach „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”. Czekamy na dobre oferty do dnia 22 sierpnia 2018 r., do godz. 10.00. Zadanie obejmuje swym zakresem:
a) Przebudowę ul. Wiązowej: wykonanie jezdni z mieszanki mineralno-asfaltowej, ułożenie korytek betonowych, wykonanie studni chłonnych, wykonanie pobocza gruntowego.
b) Przebudowę ul. Reja: ułożenie krawężnika betonowego, ułożenie obrzeża betonowego, wykonanie chodnika z kostki betonowej.
c) Przebudowę ul. Brzozowa: wykonanie jezdni z mieszanki mineralno-asfaltowej, ułożenie korytek betonowych, wykonanie odwodnienia w postaci wpustów deszczowych podłączonych do projektowanej kanalizacji deszczowej, wykonanie pobocza gruntowego, wykonanie zjazdów indywidualnych z mieszanki mineralno-asfaltowej.
d) Przebudowę ul. Jodłowa: wykonanie jezdni z mieszanki mineralno-asfaltowej, ułożenie korytek betonowych, wykonanie odwodnienia w postaci wpustów deszczowych podłączonych do projektowanej kanalizacji deszczowej, wykonanie pobocza gruntowego, wykonanie zjazdów indywidualnych z mieszanki mineralno-asfaltowej, wykonanie skrzyżowania z ul. Leśną o ruchu okrężnego.
e) ul. Leśna: - wykonanie skrzyżowania z ul. Jodłową o ruchu okrężnego, wykonanie bariero-poręczy na przepuście drogowym, reprofilacja istniejącego rowu.
f) ul. Polna: - ułożenie krawężnika betonowego, - ułożenie obrzeża betonowego, wykonanie chodnika z kostki betonowej.