Broszura informacyjna zakup węgla po cenie preferencyjnej

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7481-broszura-informacyjna-zakup-wegla-po-cenie-preferencyjnej.html
W załączniku znajdą Państwo broszurę z instrukcją postępowania zakupowego. - pobierz

W załączniku znajdą Państwo broszurę z instrukcją postępowania zakupowego. - pobierz

czwartek, 02 luty 2023

Pierwsze wnioski o 500+ na nowy okres wpłynęły do ZUS

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7594-pierwsze-wnioski-o-500-na-nowy-okres-wplynely-do-zus.html
Ruszył nabór wniosków o 500+ na nowy okres świadczeniowy 2023/2024. Wnioski można złożyć m.i [...]

Ruszył nabór wniosków o 500+ na nowy okres świadczeniowy 2023/2024. Wnioski można złożyć m.in. za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS dostępnej na telefony komórkowe lub tablety. Tylko tym kanałem z samego rana do ZUS wpłynęło niemal 7 tys. wniosków na 12,2 tys. dzieci.

Od 1 lutego ZUS zaczął przyjmować wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, trwający od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze, trzeba złożyć do ZUS odpowiedni wniosek. Można to zrobić wyłącznie elektronicznie. Do dyspozycji rodzice mają kilka kanałów: aplikację mZUS, portal PUE ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej...

wtorek, 31 styczeń 2023

Przetarg na budowę dróg na nowym osiedlu w Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7592-przetarg-na-budowe-drog-na-nowym-osiedlu-w-choceniu.html
Ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji pn Budowa dróg na osiedlu domków jednorodzin [...]

Ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji pn Budowa dróg na osiedlu domków jednorodzinnych w Choceniu. Oferty można składać za pośrednictwem Platformy eZamawiajacy pod adresem https://chocen.ezamawiajacy.pl. do dnia 14 lutego 2023 r. do godz. 10:00.

Inwestycja obejmuje swoim zakresem budowę 11 odcinków dróg o łącznej długości 2,951 km wraz niezbędną infrastrukturą techniczną: roboty pomiarowe, różne, nawierzchnia, pobocza, zjazdy, oznakowanie. Roboty obejmować będą również wykonanie kanalizacji deszczowej oraz sieci wodno-sanitarnej. Realizacja zadania planowana jest na 2023 rok. Inwestycja jest współfinansowana w ramach Rządowego Programu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
Bez tytułu f4d88

wtorek, 31 styczeń 2023

Przetarg na kotłownie w Borzymiu i Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7589-przetarg-na-kotlownie-w-borzymiu-i-choceniu.html
Ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji pn.: Modernizacja kotłowni dla budynków wiel [...]

Ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji pn.: Modernizacja kotłowni dla budynków wielorodzinnych w miejscowościach Borzymie i Choceń w celu poprawy efektywności energetycznej budynków. Oferty można składać za pośrednictwem Platformy eZamawiajacy pod adresem https://chocen.ezamawiajacy.pl. do dnia 16.02.2023 r. do godz. 10:00.

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących prac:
- wymiana istniejących kotłów miałowych na olejowe z naczyniem w zbiorczym zamkniętym;
- wymiana instalacji technologicznej w kotłowniach;
- wymiana pomp obiegowych oraz armatury (zawory mieszające z siłownikami, zawory, manometry, termometry);
- wykonanie nowej izolacji termicznej po uprzednim demontażu starej izolacji na rurociągach technologicznych;
- wymiana sterowania i układu automatyki, przynależnie do przewidywanego nowego wyposażenia;
- wymiana istniejących wkładów kominowych na wkład ze stali nierdzewnej
- montaż zbiorników olejowych dwupłaszczowych w wydzielonym pomieszczeniu
- remont pomieszczeń kotłowni i składu oleju.
Inwestycja realizowana będzie na działkach oznaczonych numerami ewidencyjnymi 561, 559, 555 położonych w miejscowości Choceń, 53/5, 53/6, 53/7, 19/9 położonych w miejscowości Borzymie gm. Choceń. Zakończenie zadania planowane jest na wrzesień 2023 r. Inwestycja jest współfinansowana w ramach Rządowego Programu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – edycja trzecia PGR.

poniedziałek, 30 styczeń 2023

Informacja

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7587-informacja-87.html
Uprzejmie informujemy, iż w dniu 01.02.2023r. (środa) w godzinach 11:45 - 13:30 Urząd Gminy w [...]
Uprzejmie informujemy,
iż w dniu 01.02.2023r. (środa)
w godzinach 11:45 - 13:30
Urząd Gminy w Choceniu będzie nieczynny.
Za utrudnienia przepraszamy.
poniedziałek, 30 styczeń 2023

Podsumowanie 31 Finału WOŚP w Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7586-podsumowanie-31-finalu-wosp-w-choceniu.html
29 STYCZNIA 2023 roku odbył się 31 Finał WOŚP. W Choceniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy [...]

29 STYCZNIA 2023 roku odbył się 31 Finał WOŚP. W Choceniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dziewiętnasty za sprawą Sztabu utworzonego przy TKEiPG Choceń. Hasło 31 Finału WOŚP brzmiało: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie” - Chcemy wygrać z sepsą! - Finał dla wszystkich – małych i dużych”. Po raz pierwszy Finał WOŚP dotyczył wszystkich, i młodych, i starszych – tak jak zapowiedział Jerzy Owsiak.  31 Finał WOŚP w Choceniu rozpoczęliśmy już 21 stycznia I Turniejem Piłki Nożnej Halowej dla dzieci z rocznika 2014 i młodszych.W niedzielę 29 stycznia 2023 roku o godzinie 8:00 kwestę uliczną rozpoczęło 17 wolontariuszy na terenie całej Gminy Choceń.  Tradycyjnie jak co roku o godzinie 10:00 kluby morsów z Chocenia i Lubrańca nad Jeziorem Borzymowskim włączy się kąpielą oraz licytacjami w akcję finałową WOŚP.

Czytaj więcej...

czwartek, 26 styczeń 2023

Kompleksowa modernizacja budynków w Czerniewicach i Śmiłowicach rozpoczęta

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7584-kompleksowa-modernizacja-budynkow-w-czerniewicach-i-smilowicach-rozpoczeta.html
PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO - USŁUGOWE MONIMAR - MARCIN KUCHARUK z Włocławka realizuje inwestycję [...]

Bez tytułu 70426PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO - USŁUGOWE MONIMAR - MARCIN KUCHARUK z Włocławka realizuje inwestycję pn Kompleksowa modernizacja budynków w Czerniewicach i Śmiłowicach, służąca poprawie ich efektywności energetycznej z zastosowaniem OZE. Zadanie obejmuje modernizację dwóch budynków w których znajdują się przedszkola w Śmiłowicach oraz w Czerniewicach. Obecnie prowadzone są prace przy  dociepleniu ścian zewnętrznych w Czerniewicach oraz remont łazienki i zaplecza socjalnego w Śmiłowicach. Zakończenie zadania planowane jest na 10.10.2023 r. Inwestycja jest dofinansowana w ramach Rządowego Programu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Czytaj więcej...

środa, 25 styczeń 2023

Włocławski PUP zachęca do składania wniosków o dotację

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7582-wloclawski-pup-zacheca-do-skladania-wnioskow-o-dotacje.html
Powiatowy Urząd Pracy we  Włocławku informuje, iż od 30 stycznia do 03 lutego 2023r. będzi [...]

Powiatowy Urząd Pracy we  Włocławku informuje, iż od 30 stycznia do 03 lutego 2023r. będzie prowadził nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności i na doposażenie lub wyposażenia stanowiska pracy.

Kwota dofinansowania wzrosła i obecnie wynosi 30 tysięcy złotych. O dotację może ubiegać się osoba bezrobotna zarejestrowana w bazie włocławskiego urzędu pracy. Ponadto zainteresowany dofinansowaniem,  musi przedstawić ciekawy pomysł na własną działalność, który będzie poparty doświadczeniem zawodowym bądź udokumentowanymi kwalifikacjami osoby wnioskującej o dotację.

W tym samym terminie PUP we Włocławku będzie prowadził nabór wniosków na doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy. W tym wypadku wsparcie finansowe to również 30 tysięcy złotych. Warunkiem przyznania funduszy przez PUP, jest pisemna deklaracja przedsiębiorcy, o utworzeniu i utrzymaniu stanowiska pracy, a co za tym idzie zatrudnienie osoby bezrobotnej na okres 24 miesięcy od momentu przyznania środków z urzędu pracy.

środa, 25 styczeń 2023

31 Finał WOŚP w Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7581-31-final-wosp-w-choceniu.html
**29 STYCZNIA 2023 roku **w niedzielę handlową odbędzie się **31 Finał WOŚP. W Choceniu Wielka [...]

**29 STYCZNIA 2023 roku **w niedzielę handlową odbędzie się **31 Finał WOŚP. W Choceniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz dziewiętnasty **za sprawą Sztabu utworzonego przy Towarzystwie Kultury, Edukacji i Promocji Gminy Choceń. Siedzibą sztabu jest budynek Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu przy ulicy Sikorskiego 12. *„Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych”. ***Po raz pierwszy Finał będzie dotyczył wszystkich, i młodych, i starszych – zapowiedział Jerzy Owsiak. Hasło 31 Finału WOŚP to **„Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. **Każdy, kto weźmie udział w 31 Finale Orkiestry będzie miał swój wkład w efekt działań fundacji WOŚP.

31 Finał WOŚP w Choceniu rozpoczęliśmy w dniu 21 stycznia I Turniejem Piłki Nożnej Halowej dla dzieci z rocznika 2014 i młodszych. Udało nam się zebrać z wpisowego oraz ze sprzedaży ciast, gofrów oraz zbiórki do puszek na hali sportowej przez wolontariuszy blisko 2 tysiące złotych. To tak na dobry początek. W niedzielę 29 stycznia 2023 roku o godzinie 8:00** **kwestę uliczną rozpocznie 17 wolontariuszy na terenie całej Gminy Choceń. O 10:00 Choceński Klub Morsów wraz z morsami z Lubrańca nad Jeziorem Borzymowskim (Plaża Choceń) włączy się kąpielą oraz licytacjami w akcję promującą hasło tegorocznego Finału WOŚP „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”.

Czytaj więcej...

wtorek, 24 styczeń 2023

Trwające w ARiMR nabory wniosków w ramach PROW

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7578-trwajace-w-arimr-nabory-wnioskow-w-ramach-prow.html
wtorek, 24 styczeń 2023

Modernizacja gospodarstw rolnych – wkrótce nabory w obszarach E (nawadnianie) i F (zielona energia)

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7577-modernizacja-gospodarstw-rolnych-wkrotce-nabory-w-obszarach-e-nawadnianie-i-f-zielona-energia.html
Od 31 stycznia 2023 r. rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane z nawa [...]

Od 31 stycznia 2023 r. rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane z nawadnianiem lub wykorzystaniem zielonych źródeł energii, będą mogli ubiegać się o wsparcie finansowe. Nabory wniosków prowadzone będą w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020.

Wsparcie w obszarze nawadniania w gospodarstwie

Wsparcie w obszarze E (nawadnianie w gospodarstwie) będzie przyznawane rolnikom w formie refundacji części poniesionych kosztów kwalifikowanych planowanej do zrealizowania inwestycji. A mogą nią być: wykonanie nowego nawodnienia, ulepszenie istniejącej instalacji nawadniającej czy ulepszenie instalacji nawadniającej połączone z powiększeniem nawadnianego obszaru. Wysokość pomocy wynosi 100 tys. zł, a poziom wsparcia to 60 proc. kosztów kwalifikowanych w przypadku operacji realizowanej przez tzw. „młodego rolnika” lub 50 proc. kosztów kwalifikowalnych w pozostałych przypadkach. Ten limit nie łączy się z limitami w pozostałych obszarach finansowanych w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych”, czyli A (produkcja prosiąt), B (produkcja mleka krowiego), C (produkcja bydła mięsnego), D (innowacje) oraz F (zielona energia).

Czytaj więcej...

poniedziałek, 23 styczeń 2023

Konkurs Moja mała Ojczyzna

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7575-konkurs-moja-mala-ojczyzna.html
Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest organizatorem konkursu na przeds [...]

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest organizatorem konkursu na przedszkolny projekt edukacyjny „Moja mała Ojczyzna”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawko-Pomorskiego. Konkurs kierowany jest do nauczycieli przedszkoli naszego województwa. Prosimy o przesłanie materiałów przedszkolom oraz umieszczenie powyższej informacji wraz z plakatem na stronie Państwa jednostki. Karta zgłoszenia wraz z wymaganą konkursem dokumentacją znajduje się na stronie: MOJA MAŁA OJCZYZNA – Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku