środa, 19 luty 2020

Będziemy realizowali projekt „Umiem pływać”

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5921-bedziemy-realizowali-projekt-umiem-plywac.html
Gmina Choceń znalazła się wśród szczęśliwców wybranych do realizacji zajęć sportowych dla [...]

Gmina Choceń znalazła się wśród szczęśliwców wybranych do realizacji zajęć sportowych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych w ramach projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Program jest realizowany przez Kujawsko-Pomorski Związek Pływackim w Toruniu na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Założeniem jest systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. W programie będzie uczestniczyło łącznie 45 dzieci ze szkół podstawowych z Chocenia, Śmiłowic i Wilkowic. Program będzie realizowany w roku budżetowym 2020.
Głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.
Program powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. Wszystkie zajęcia odbywać się będą pod czujnym okiem specjalnie przeszkolonych instruktorów i kadry opiekuńczej.

wtorek, 18 luty 2020

„W poszukiwaniu patrona szkoły”

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5919-w-poszukiwaniu-patrona-szkoly.html
W Szkole Podstawowej w Śmiłowicach w grudniu 2019 roku  podjęto pierwsze kroki w celu  [...]

W Szkole Podstawowej w Śmiłowicach w grudniu 2019 roku  podjęto pierwsze kroki w celu  znalezienia  autorytetu, przewodnika, który mógłby  zostać patronem szkoły.
Propozycje składali uczniowie, rodzice i nauczyciele, wśród nominacji znalazły się osobistości zasłużone dla szkoły i regionu takie jak Andrzej Bogusz Naczelnik Rządu Narodowego , powstańcy warszawscy Hanna Wajcowicz i Andrzej Wajcowicz, Stanisław Roman Findeisen, a także pierwszy kierownik szkoły w Śmiłowicach Tadeusz Wajcowicz. W związku z duża ilością zaproponowanych kandydatów w dniu 28 lutego o godzinie 17:00 w Remizie OSP w Śmiłowicach odbędzie się debata, której celem będzie wybór ostatecznych kandydatów na  patrona szkoły. W maju zaś odbędzie się głosowanie, które wyłoni zwycięzcę.

poniedziałek, 17 luty 2020

VIII Zimowa Wystawa Psów Rasowych

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5917-viii-zimowa-wystawa-psow-rasowych.html
Związek Kynologiczny w Polsce, Oddział we Włocławku, organizuje VIII Zimowa Wystawa Psów Rasowy [...]

Związek Kynologiczny w Polsce, Oddział we Włocławku, organizuje VIII Zimowa Wystawa Psów Rasowych. Wystawa odbędzie się na Hali Sportowej GOSiR w Choceniu w dniach od 14 do 15 marca 2020 r.

GRUPY SĘDZIOWANE W SOBOTĘ: FCI 1, FCI 3, FCI 5, FCI 6, FCI 10, rasy nieuznane, Konkurs MP

GRUPY SĘDZIOWANE W NIEDZIELĘ: FCI 2, FCI 4, FCI 7, FCI 8, FCI 9

UWAGA! Niektóre rasy grupy 1FCI, 2FCI i 5FCI będą sędziowane na zewnątrz.

PARKING PŁATNY 20 zł.

Wejście po zakupie biletu dla zwiedzających:

- dorośli - 10 zł,

- młodzież szkolna - 5 zł,

- dzieci do lat 7 - BEZPŁATNIE.

Więcej informacji na stronie http://www.zkwpwloclawek.pl/wystawy/88-viii-zimowa-krajowa-wystawa-psow-rasowych

poniedziałek, 17 luty 2020

Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Choceń 2020!

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5916-ogolnopolski-turniej-tanca-nowoczesnego-chocen-2020.html
Z ogromną przyjemnością zapraszamy na 9 edycję OTTN Choceń 2020! To miejsce, w którym nie moż [...]

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na 9 edycję OTTN Choceń 2020! To miejsce, w którym nie może Was zabraknąć. Choceń to jedne z największych zawodów w Polsce!

Regulamin
IX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO CHOCEŃ 2020

ORGANIZATOR
Szkoła Tańca „Góreccy” we Włocławku
Powietrzyńska Studio Tańca Toruń
Włocławski Klub Tańca Sportowego
GOSiR Choceń

KIEROWNIK TURNIEJU
Marika Powietrzyńska, tel. 694 230 032, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TERMIN
7-8 marca 2020

MIEJSCE
Hala GOSiR, ul. Sikorskiego 12, Choceń

CEL IMPREZY
*popularyzacja amatorskich zespołów tańca nowoczesnego;
*konfrontacja umiejętności tanecznych i dorobku artystycznego;
*wymiana doświadczeń i pomysłów w zakresie pracy z zespołami.

Czytaj więcej...

czwartek, 13 luty 2020

Powiatowe rozgrywki OSP

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5908-powiatowe-rozgrywki-osp.html
W powiatowych rozgrywkach drużyn OSP w piłce halowej nasza drużyna zajęła Ii miejsce. Skład: P [...] W powiatowych rozgrywkach drużyn OSP w piłce halowej nasza drużyna zajęła Ii miejsce. Skład: Patryk Piasecki, Kacper Czarniak, Kamil Kruczkowski, Norbert Czarniak, Remigiusz Rogowski, Damian Muszyński, Kamil Malinowski, Szymon Malinowski, Tomasz Podgórski. Opiekun drużyny Michał Dezor.
czwartek, 13 luty 2020

Ogłoszenie

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5902-ogloszenie-27.html
W związku z planowaną aktualizacją Strategii rozwoju Obszaru Strategicznej Interwencji dla miasta [...]

W związku z planowaną aktualizacją Strategii rozwoju Obszaru Strategicznej Interwencji dla miasta Włocławek oraz obszaru powiązanego z nim funkcjonalnie na podstawie Trybu i zasad naboru projektów zawartych w ww. dokumencie ogłasza się  nabór projektów na listę podstawową w ramach: Oś priorytetowa 6 Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry Działanie 6.2  Rewitalizacja obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych

Fiszki projektowe należy przesłać w terminie: 12 – 26 lutego 2020 r. drogą elektroniczną, bądź dostarczyć do siedziby urzędu gminy OSI Włocławka właściwej dla miejsca zamieszkania/ siedziby wnioskodawcy.


Udział w niniejszym naborze mogą wziąć wyłącznie Wnioskodawcy miast ujętych
w załączniku nr 2 do kryteriów wyboru projektów dla Działania 6.2 Rewitalizacja obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych, schemat: Inwestycje z zakresu rewitalizacji obszarów miejskich w ramach polityki terytorialnej

Czytaj więcej...

środa, 12 luty 2020

Przyjdź na spotkanie jeśli myślisz o założeniu własnej firmy!

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5901-przyjdz-na-spotkanie-jesli-myslisz-o-zalozeniu-wlasnej-firmy.html
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku zaprasza na spotkanie informacyjne p [...]

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku zaprasza na spotkanie informacyjne pt. „Fundusze Europejskie na własny biznes w 2020r.”

Spotkanie odbędzie się 17 lutego 2020 r. w siedzibie Punktu we Włocławku, ul. Bechiego 2, sala konferencyjna 31, w godzinach 9:45 -13:30.

Na spotkanie zapraszamy osoby, które są zainteresowane wsparciem z Funduszy Europejskich na założenie własnej działalności gospodarczej albo bezpłatnymi szkoleniami. Będziemy gościć przedstawicieli podmiotów udzielających pomocy. Każdy może dowiedzieć się jakie są warunki uzyskania dotacji, gdzie i kiedy złożyć wymagane dokumenty. Można też poznać warunki udziału w bezpłatnych szkoleniach, które zwiększą szanse na powodzenie firmy.

Czytaj więcej...

środa, 12 luty 2020

Obozy

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5900-obozy.html
Podczas minionych ferii zimowych gościliśmy w Choceniu sportowców z kujawsko – pomorskiego oraz [...]

Podczas minionych ferii zimowych gościliśmy w Choceniu sportowców z kujawsko – pomorskiego oraz harcerzy z powiatu włocławskiego. Pierwszą grupą (22-osobową) byli młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej „Brda”, którzy wypoczywali w choceńskiej bazie obozowej od 25 stycznia. Druga grupa przyjechała 26 styczna i była to kadra wojewódzka Kujawsko – Pomorskiego Związku Koszykówki (17 osób). Obydwie grupy zakończyły swój wypoczynek 31 stycznia. Jak wiadomo hala sportowa GOSiR wraz ze budynkiem Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka oraz przyległą do niej stołówką daje doskonałe możliwości organizacji zgrupowań dla dzieci i młodzieży. W drugim tygodniu ferii, od 03.02 do 07.02 odbyły się zimowiska 50-ciu zuchów i harcerzy z Hufca ZHP Powiatu Włocławskiego.

Czytaj więcej...

środa, 12 luty 2020

Turniej

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5899-turniej-2.html
Turniej o Superpuchar Wójta Gminy Choceń organizowany jest co roku na zakończenie Choceńskiej Li [...]

Turniej o Superpuchar Wójta Gminy Choceń organizowany jest co roku na zakończenie Choceńskiej Ligi Futsalu. W tym roku zagrało 7 drużyn z podziałem na 2 grupy. Oczywiście nie obyło się bez kilku niespodzianek a cały turniej wygrała znana wszystkim drużyna z Gminy Choceń - Batory Borzymie. Poniżej przedstawiamy wyniki spotkań grupowych:

Czytaj więcej...

środa, 12 luty 2020

Liga Futsalu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5898-liga-futsalu.html
W niedzielę 9 lutego odbyło się zakończenie 4-miesięcznych zmagań w ramach Choceńskiej Ligi F [...]

W niedzielę 9 lutego odbyło się zakończenie 4-miesięcznych zmagań w ramach Choceńskiej Ligi Futsalu, była to X edycja największej ligi futsalu w regionie. W rozgrywkach wzięło udział 15 drużyn. Podczas uroczystego zakończenia nagrody dla najlepszych drużyn wręczył  Radny Gminy Choceń Pan Bartosz Delewski.

Podczas rozdania nagród wręczono dyplomy i puchary wszystkim drużyną oraz medale (3 pierwsze miejsca), a najlepsi zawodnicy drużyny, których wybrali kapitanowie otrzymali koszulki. Sponsorzy ufundowali nagrody pieniężne: mistrz ligi - Saniko Włocławek otrzymał 250 zł, a v-ce mistrz Galacticos Izbica 150zł, natomiast brązowi medaliści Power Chodecz - 100zł. Fundatorami był Pana Piotra Grochowina właściciel Stacji Kontroli Pojazdów Piotrex oraz Pan  Jacek Wiśniewskiego właściciela Przedsiębiorstwa Wielobranżowego.

Czytaj więcej...