poniedziałek, 27, marzec 2017

Nowe koło gospodyń

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/3969-nowe-kolo-gospodyn.html
Niezależne Koło Gospodyń Wiejskich zawiązało się w ostatnim czasie w sołectwie Czerniewice II [...] Niezależne Koło Gospodyń Wiejskich zawiązało się w ostatnim czasie w sołectwie Czerniewice II. Na przewodniczącą koła wybrano Panią Teresę Delewską. Zastępcą została Pani Magdalena Prus, a skarbnikiem Pani Wanda Pawlak. Panie z koła myślą już o organizacji uroczystości z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Wójt Gminy - Roman Nowakowski życzy sukcesów i owocnej pracy w działalności.
poniedziałek, 27, marzec 2017

V Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Choceń - wyniki

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/3968-v-festiwal-piosenki-obcojezycznej-chocen-wyniki.html
V WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ CHOCEŃ 2017 24 marca 2017 br. odbył się [...]

V WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ CHOCEŃ 2017

24 marca 2017 br. odbył się V Wojewódzki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Choceniu. Organizatorami imprezy byli: Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu , Gmina Choceń oraz Choceńskie Centrum Kultury z Biblioteką. Tematem przewodnim festiwalu była MUZYKA FILMOWA. Na konkurs przybyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Tegoroczny festiwal odbył się po raz kolejny pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ciekawy repertuar i wysoki poziom wykonanych utworów sprawił, że zarówno uczestnicy jak i przybyli goście świetnie się bawili.

Czytaj więcej...

poniedziałek, 27, marzec 2017

Przerwa w dostawie energii

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/3967-przerwa-w-dostawie-energii-2.html
ENERGA Operator S.A. informuje o przerwach w dostawie zasilania Obszary Okres wyłącze [...] ENERGA Operator S.A. informuje o przerwach w dostawie zasilania
Obszary Okres wyłączenia Komunikat
Gmina Choceń 27 mar 09:30 - 27 mar 13:30 odbiorcy zasilani ze stacji: Wiktorowo 4 obwód 100
piątek, 24, marzec 2017

Rozśpiewany Choceń

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/3965-rozspiewany-chocen.html
Dziś i jeszcze jutro w Choceniu na scenie zaprezentują się młode talenty w ramach organizowanych [...] Dziś i jeszcze jutro w Choceniu na scenie zaprezentują się młode talenty w ramach organizowanych konkursów. Dzisiejszy V Festiwal Piosenki Obcojęzycznej organizowany jest przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu, Samorząd Gminy Choceń oraz Choceńskie Centrum Kultury Biblioteka. Wśród uczestników są uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego. Niektórzy przyjechali z Bydgoszczy, Aleksandrowa Kujawskiego, Ciechocinka czy Torunia. Tematem V Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej jest MUZYKA FILMOWA. W tym roku ponownie Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego p. Piotr Całbecki objął konkurs honorowym patronatem.  Jutrzejszy konkurs (25 marca br.) organizuje Przedszkole Niepubliczne w Choceniu oraz CCKB. Będzie to I Konkurs Piosenki Wiosennej. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Na scenie zaprezentuje się ponad 30 uczestników. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
piątek, 24, marzec 2017

Zaproszenie na sesję nadzwyczajną Rady Gminy Choceń

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/3963-zaproszenie-na-sesje-nadzwyczajna-rady-gminy-chocen.html
Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 201 [...] Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 446, zm. poz. 1579, 1948) zwołuję XXIV sesję Rady Gminy Choceń kadencji 2014-2018, która odbędzie się w dniu 31 marca 2017 r. (piątek) o godz. 12.00 w Choceńskim Centrum Kultury.

Czytaj więcej...

czwartek, 23, marzec 2017

ZAPROSZENIE

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/3959-zaproszenie-6.html
Kujawsko- Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na szkolenie w dniu 30 marca 2 [...] Kujawsko- Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na szkolenie w dniu 30 marca 2017r. o godzinie 9:00 (czwartek) z płatności obszarowej 2017. Szkolenie odbędzie się w Choceńskim Centrum Kultury- Biblioteka, które poprowadzą pracownicy Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Włocławku.
wtorek, 21, marzec 2017

Karta Samorządności

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/3952-karta-samorzadnosci.html
W załączeniu prezentujemy „KARTĘ SAMORZĄDNOŚCI” (pobierz) przyjętą w dniu 14 marca w Wars [...] W załączeniu prezentujemy „KARTĘ SAMORZĄDNOŚCI” (pobierz) przyjętą w dniu 14 marca w Warszawie przez zgromadzonych na Forum Samorządowym działaczy samorządów lokalnych . W hotelu GROMADA zebrało się ponad 1600 przedstawicieli gmin, miast powiatów i województw ( wszystkich samorządów w Polsce jest około 2500) gdzie z zaniepokojeniem stwierdzono pomniejszanie roli i zadań samorządów lokalnych. Można by to ująć w jednym zdaniu: Coraz mniej pieniędzy, coraz mniej kompetencji coraz więcej zadań i coraz większe uzależnienie od administracji rządowej. Na spotkaniu powołano Komitet Protestacyjny, który ma inwentaryzować wszystkie poczynania niekorzystne wobec samorządów i jednocześnie koordynować akcje protestacyjną. Reforma samorządowa jest najlepiej ocenianą reforma niepodległej Polski – przede wszystkim dlatego , że to sami mieszkańcy wiedzą najlepiej co im jest potrzebne w ich małych ojczyznach. Dodatkowo samorządy z natury stronią od polityki i partyjnych kłótni . Tu na dole znamy się wszyscy i wiemy kto jest kto, nie potrzebujemy partyjnych wskazówek. I niech tak zostanie. Zaufanie do Sejmu ok.30% , zaufanie do samorządu ok.60 % to najlepsza ocena.
Roman Nowakowski – Wójt Gminy
wtorek, 21, marzec 2017

Choceń z nowymi nazwami ulic

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/3951-chocen-z-nowymi-nazwami-ulic.html
W dniu 20 marca obradowała Rada Gminy Choceń. Jednym z punktów obrad były zmiany w nazewnictwie [...] W dniu 20 marca obradowała Rada Gminy Choceń. Jednym z punktów obrad były zmiany w nazewnictwie ulic. Do zmiany nazw zostaliśmy zobowiązani ustawą sejmową. Obecne nazwy odnoszą się zdaniem ustawodawcy do poprzedniego reżimowego ustroju. Po burzliwej dyskusji z udziałem mieszkańców ulica 19 – stycznia nosić będzie nową nazwę ulicy Jarzębinowej. (Propozycje ul. Marysieńki, ul. ks. Szafrańskiego, ul. Młyńskiej i ul. Św. Idziego nie znalazły uznania). Druga- ul. Świerczewskiego będzie się obecnie nazywać ul. 3 Maja (zgłoszono jeszcze następujące propozycje: ul. Strażacka, ul. Cicha, ul. Miła, ul. Jana Pawła II). Radni w głosowaniu odrzucili też wniosek Wójta o przeprowadzenie głosowania nad nowymi nazwami ulic przez wszystkich mieszkańców ulic 19 stycznia i Świerczewskiego. Nowe nazwy ulic obowiązywać będą od 1 czerwca 2017 roku.
Wójt Gminy – Roman Nowakowski
wtorek, 21, marzec 2017

Wystawa psów rasowych w Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/3950-wystawa-psow-rasowych-w-choceniu.html
Za nami już V Zimowa Wystawa Psów Rasowych. Wystawa odbyła się w Hali Sportowej GOSiR w Choceniu [...] Za nami już V Zimowa Wystawa Psów Rasowych. Wystawa odbyła się w Hali Sportowej GOSiR w Choceniu w dniach 18-19 marca 2017 r. pod honorowym patronatem Wójta Gminy. Organizatorem wydarzenia był Związek Kynologiczny w Polsce, oddział we Włocławku. Na tegorocznej wystawie pojawiło się ponad 1000 psów. Jest to dwudniowe wydarzenie, na którym zarejestrowanych zostało 1030 psów. Nie było rasy przeważającej. Oglądać mogliśmy rasy: małe, średnie i duże, a wśród nich akity amerykańskie, japońskie, syberiany, cavaliery i bernardyny. Pokazano 170 różnych ras psów, tych popularnych, znanych, ale także ras bardzo rzadko widywanych. Były psy z Polski, Rosji, Łotwy, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Z Polski było pięć ras: owczarek nizinny, owczarek podhalański, ogar, gończy i chart. Psy oceniane były przez sędziów, którzy brali pod uwagę budowę, jakość włosa, jakość psa w ruchu.

Czytaj więcej...

wtorek, 21, marzec 2017

Sprawozdanie z bezpieczeństwa w naszej gminie

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/3948-sprawozdanie-z-bezpieczenstwa-w-naszej-gminie.html
Ostatnia sesja Rady Gminy, która odbyła się w Choceńskim Centrum Kultury była poświęcona zaga [...] Ostatnia sesja Rady Gminy, która odbyła się w Choceńskim Centrum Kultury była poświęcona zaga [...] Ostatnia sesja Rady Gminy, która odbyła się w Choceńskim Centrum Kultury była poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa w naszej gminie. Kierownik Posterunku Policji w Choceniu st. asp. Grzegorz Safianowski w obecności Komendanta Komisariatu Policji w Kowalu nadkom. Jerzego Kalińskiego, złożył sprawozdanie z działalności Posterunku Policji w Choceniu oraz informację o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie naszej gminy za rok ubiegły. Od listopada 2016 r., PP w Choceniu wchodzi w strukturę Komisariatu Policji w Kowalu.

Czytaj więcej...

wtorek, 21, marzec 2017

Zebrania sprawozdawcze w jednostkach OSP

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/3946-zebrania-sprawozdawcze-w-jednostkach-osp.html
Zakończyły się zebrania sprawozdawcze w jednostkach OSP na terenie gminy Choceń. Strażacy podsu [...] Zakończyły się zebrania sprawozdawcze w jednostkach OSP na terenie gminy Choceń. Strażacy podsumowali swoje dokonania w roku ubiegłym i zaplanowali działania na rok bieżący. W OSP w Szczutkowie nastąpiły zmiany w Zarządzie Zrezygnowali dotychczasowy Prezes i wiceprezes. Wybrano nowych . Prezesem druha Mariana Karkowskiego a Wiceprezesem druhnę Teresę Cichowicz. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów. Na zdjęciu druh Naczelnik Mariusz Kacperski z synem 5 letnim druhem Dominikiem. 
wtorek, 21, marzec 2017

Uszkodzona wiata autobusowa

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/3942-uszkodzona-wiata-autobusowa.html
W dniu dzisiejszym w miejscowości Wilkowiczki w godzinach porannych sprawca zdarzenia zjeżdzając [...] W dniu dzisiejszym w miejscowości Wilkowiczki w godzinach porannych sprawca zdarzenia zjeżdzając na przeciwległą stronę drogi wjechał w przystanek autobusowy. W rezultacie doszło do uszkodzenia konstrukcji metalowej wiaty. Okoliczności wypadku bada Policja.