czwartek, 25 lipiec 2024

Ogłoszony został przetarg na wyminę lamp ulicznych

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8580-ogloszony-zostal-przetarg-na-wymine-lamp-ulicznych.html
Ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji pn. „Wymiana istniejącego oświet [...]

Ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji pn. „Wymiana istniejącego oświetlenia sodowego na nowe w technologii LED na terenie gminy Choceń”. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i wymianę 883 sztuk opraw sodowych na nowe w technologii LED, gdzie: 652 szt. stanowi własność operatora OSD - Energa Oświetlenie Sp. z o.o. Sopot, natomiast 231 szt. to własność Gminy Choceń. Zastosowanie opraw LED o stopniu szczelności IP 66, obudowie wykonanej z odlewu aluminium. Oferty można składać za pośrednictwem Platformy eZamawiajacy pod adresem https://chocen.ezamawiajacy.pl. do dnia 2 sierpnia 2024 r. do godz. 10:00. Termin wykonania zamówienia: 4 miesiące od dnia podpisania umowy. Zamówienie jest współfinansowane z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Rozświetlamy Polskę”.

wtorek, 23 lipiec 2024

Choceń widziany z drona

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8577-chocen-widziany-z-drona.html
Zachęcamy Państwa do obejrzenia zdjęć z drona wykonanych przez pracownika Urzędu Gminy Pana Szy [...]

Zachęcamy Państwa do obejrzenia zdjęć z drona wykonanych przez pracownika Urzędu Gminy Pana Szymona Bełkowskiego. Tym razem był to lot nad Choceniem. 

Czytaj więcej...

poniedziałek, 22 lipiec 2024

Informacja z głosowania w wyborach uzupełniających do Senatu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8576-informacja-z-glosowania-w-wyborach-uzupelniajacych-do-senatu.html
Informacja z głosowania w gminie Choceń w wyborach uzupełniających do Senatu.   Liczba upr [...]

Informacja z głosowania w gminie Choceń w wyborach uzupełniających do Senatu.  

Liczba uprawnionych – 6178

Liczba wydanych kart do głosowania – 330

Frekwencja w gminie – 5,34 %

Obwód głosowania 

Wydanych kart do głosowania

Liczba głosów ważnych

Chmielewski Jarosław

Pawlak Stanisław

Sikorowski Tomasz

Nr 1 w Choceniu

69

27

26

16

Nr 2 w Choceniu

49

16

28

5

Nr 3 w Śmiłowicach

44

20

12

11

Nr 4 w Czerniewicach

64

10

39

15

Nr 5 w Szczutkowie

25

10

9

6

Nr 6 w Szczytnie

13

3

8

2

Nr 7 w Wichrowicach

18

2

7

8

Nr 8 w Wilkowicach

35

15

5

15

Nr 9 w Wilkowiczkach

13

6

3

-

RAZEM

330

109

137

78


Mandat uzyskał Stanisław Pawlak. Gratulujemy.

piątek, 19 lipiec 2024

Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę drogi w Skibicach

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8574-oglosilismy-przetarg-na-przebudowe-drogi-w-skibicach.html
Ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 1 [...]

Ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 190708C Skibice-Wichrowice” (od drogi powiatowej). Przedmiot zamówienia obejmuje roboty przygotowawcze, pobocza, chodnik, nawierzchnię, mijanki, zjazdy, oznakowanie. Łączna długość drogi do przebudowy 985 mb. Oferty można składać za pośrednictwem Platformy eZamawiajacy pod adresem https://chocen.ezamawiajacy.pl. do dnia 6 sierpnia 2024 r. do godz. 10:00. Termin wykonania zamówienia: 2 miesiące od dnia podpisania umowy. Zamówienie jest współfinansowane ze środków budżetu województwa kujawsko-pomorskiego.

piątek, 19 lipiec 2024

Badania w kierunku osteoporozy dla mieszkańców Gminy Choceń.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8313-badania-w-kierunku-osteoporozy-dla-mieszkancow-gminy-chocen.html
Zapraszamy mieszkańców Gminy Choceń na kolejne bezpłatne badanie w kierunku osteoporozy dnia 6 s [...]

Zapraszamy mieszkańców Gminy Choceń na kolejne bezpłatne badanie w kierunku osteoporozy dnia 6 sierpnia w godzinach od 10:00 do 17:00 przy hali sportowej ul. Sikorskiego 12.

Obowiązują zapisy pod numerem +48 800-805-100.


Bez tytułu e4b95
piątek, 19 lipiec 2024

Spółdzielnia zakupiła walec drogowy

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8573-spoldzielnia-zakupila-walec-drogowy.html
Choceńska Socjalna Spółdzielnia Budowlana skutecznie wykorzystuje środki przyznane w ramach Kraj [...]

Choceńska Socjalna Spółdzielnia Budowlana skutecznie wykorzystuje środki przyznane w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Po zakupie koparko-ładowarki, spółdzielnia nabyła także walec drogowy o wartości 51 450,00 zł brutto. Cały wydatek został sfinansowany ze środków KPO, co umożliwiło realizację tego zakupu bez wpływu na budżet spółdzielni. Wczoraj walec drogowy został dostarczony do bazy, gdzie CSSB przechowuje swój sprzęt.
Oszczędności wygenerowane w ramach projektu zostaną przeznaczone na dodatkowe zakupy sprzętu, jednak decyzję w tej sprawie podejmie Instytucja Zarządzająca KPO – Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dzięki planowanym inwestycjom Choceńska Socjalna Spółdzielnia Budowlana będzie mogła poszerzyć zakres oferowanych usług oraz poprawić jakość i efektywność prowadzonych prac budowlanych, ziemnych i drogowych. Nowy sprzęt umożliwi realizację większych i bardziej złożonych projektów, co zwiększy konkurencyjność spółdzielni na lokalnym rynku. Zakup używanej koparko-ładowarki oraz walca drogowego stanowi przykład efektywnego wykorzystania funduszy KPO na rzecz zrównoważonego rozwoju i modernizacji przedsiębiorstw. Choceńska Socjalna Spółdzielnia Budowlana planuje już kolejne kroki w ramach tego programu, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość i na dalszy rozwój spółdzielni.

Projekt jest realizowany w ramach programu „ODPORNOŚĆ ORAZ ROZWÓJ EKONOMII SPOŁECZNEJ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ” na lata 2022-2025 z Krajowego Planu Odbudowy.

www.chocen.pl

Czytaj więcej...

czwartek, 18 lipiec 2024

Borzymie tereny rekreacyjne

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8572-borzymie-tereny-rekreacyjne.html
Boisko sportowe, plac zabaw itd. zlokalizowane jest na terenie placu przed tzw. pałacem Teren jest [...]

Boisko sportowe, plac zabaw itd. zlokalizowane jest na terenie placu przed tzw. pałacem Teren jest Spółdzielni Mieszkaniowej Jarantowice. Zgodnie z podpisaną umową to gmina zarządza tym terenem w sensie utrzymania porządku, koszenia, naprawy i remontów sprzętu. W związku z tym, że takich terenów mamy naprawdę dużo postanowiliśmy zadania te powierzyć lokalnym opiekunom. W Borzymiu umowę podpisaliśmy z p. Maciejem Mikołajczyk.

Z urządzeń mają prawo korzystać wszyscy nieodpłatnie na ogólnych zasadach. Nikt nie ma prawa zabraniać grania w piłkę czy korzystania z innych urządzeń. Ale musi się to odbywać zgodnie z przeznaczeniem. Niedopuszczalnym jest urządzanie sobie np. treningów na quadach. Sposób korzystania nie może też utrudniać życia mieszkańcom. Apeluję o zdrowy rozsądek do wszystkich. W drastycznych przypadkach proszę informować policję i Urząd Gminy. Nie chciałbym sytuacji, że Spółdzielnia będzie chciała wymówić nam umowę.

Roman Nowakowski – Wójt Gminy

czwartek, 18 lipiec 2024

Czerniewice widziane z lotu drona

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8571-czerniewice-widziane-z-lotu-drona.html
W tym roku w Czerniewicach wykonamy prace związane z przebudową ul. Św. Antoniego. Zamontujemy ta [...]

W tym roku w Czerniewicach wykonamy prace związane z przebudową ul. Św. Antoniego. Zamontujemy także łącznie 5 mikroinstalacji na budynkach użyteczności publicznej: na remizie, parafii, ośrodku zdrowia, świetlicy i stacji uzdatniania wody.

Czytaj więcej...

czwartek, 18 lipiec 2024

Ogólnopolska Karta Seniorów dla naszych mieszkańców

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8569-ogolnopolska-karta-seniorow-dla-naszych-mieszkancow.html
Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych seniorów przystępujemy do programu „Gmina Przyjazna Senio [...]

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych seniorów przystępujemy do programu Gmina Przyjazna Seniorom - Ogólnopolska Karta Seniora - edycja Gmina Choceń”. Osoby, które ukończyły 60 rok życia będą mogły ubiegać się o wydanie Karty Seniora a tym samym korzystać z systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień przygotowanych przez partnerów Programu w całej Polsce. Rada Gminy Choceń podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia Gminy Choceń Programu w celu wydawania „Ogólnopolskiej Karty Seniora” zainteresowanym seniorom zamieszkałym na terenie Gminy Choceń. Warunkiem ubiegania się o kartę będzie wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Choceniu. Składanie formularzy oraz odbiór karty będzie odbywało się w siedzibie GOPS w Choceniu. Karta będzie wydawana seniorom bezpłatnie i bezterminowo. Rozpoczęcie przyjmowania wniosków jest planowane od września br.

czwartek, 18 lipiec 2024

Asfalt już na ulicy Słonecznej

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8568-asfalt-juz-na-ulicy-slonecznej.html
Realizujemy zadanie "Przebudowa dróg gminnych nr 190724C, 190740C oraz ul. Targowej w Choceniu" o d [...]

Realizujemy zadanie "Przebudowa dróg gminnych nr 190724C, 190740C oraz ul. Targowej w Choceniu" o dł. 2,3 km. Przebudowa dotyczy drogi Zakrzewek - Szczutkowo (p. Bonawenturska), Lutobórz - gr. gminy Przyborowo (p. Siedlecki) oraz ul. Targowej w Choceniu (przy Biedronce). W ramach tego zadania asfalt na ul. Słonecznej już gotowy.

Czytaj więcej...

wtorek, 16 lipiec 2024

Dron nad szkołą w Wilkowicach

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8567-dron-nad-szkola-w-wilkowicach.html
Na zdjęciach z drona Szkoła Podstawowa im. Ziemi Kujawskiej w Wilkowicach i jej otoczenie. Obecnie [...]

Na zdjęciach z drona Szkoła Podstawowa im. Ziemi Kujawskiej w Wilkowicach i jej otoczenie. Obecnie trwają prace przy rozbudowie budynku szkoły o pomieszczenia stołówki. Wykonanie zadania do stanu surowego planowane jest do dnia 18 listopada br. W wakacje zostaną także wyremontowane schody przed głównym wejściem do budynku szkoły.

Czytaj więcej...