wtorek, 06 czerwiec 2017

Amelia Cymerman niepokonana!

Uczennica Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu, Amelia Cymerman, wywalczyła złoty medal Mistrzo [...] Uczennica Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu, Amelia Cymerman, wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski Kadetów Młodszych i Starszych w Kickboxingu. Zawody odbyły się 27 i 28 maja w miejscowości Mysiadło pod Warszawą.
Imprezie patronował Polski Związek Kickboxingu. Łącznie wzięło w niej udział 212 zawodników, reprezentujących  52 kluby z całej Polski, a nasza Amelia w swojej kategorii (kadet starszy -50 kg) znowu okazała się niepokonana i dosłownie wystraszyła swoją finałową rywalkę, która po nie chciała podejmować walki po uderzeniach Amelii! Uczennica klasy 2d jak zwykle wystąpiła w barwach Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Wilkowic.
AMSW Wilkowice łącznie przywiozła z mistrzostw dwa złote, srebrny i dwa brązowe medale. Trener Jacek Malinowski podkreśla, że „sukces dziewczyny tak naprawdę zawdzięczają trenerowi Danielowi Tobjaszowi, który z powodu choroby nie mógł towarzyszyć [im] na zawodach.”
Dziewczyny swój występ na MP zadedykowały radnemu Rady Miasta Jarosławowi Hupało, który walczy o zdrowie.