poniedziałek, 08 styczeń 2018

III Orszak Trzech Króli w Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4535-iii-orszak-trzech-kroli-w-choceniu.html
100%auto
6 Stycznia 2018 Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami ponad pół tysiąca miejscowości w całej [...] 6 Stycznia 2018 Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami ponad pół tysiąca miejscowości w całej Polsce! Po raz trzeci Orszak przeszedł ulicami Chocenia. Tradycyjnie orszak rozpoczęła Msza Święta w kościele p.w. Św. Idziego w Choceniu. Po nabożeństwie Orszak wyruszył w kierunku Centrum Kultury. Po drodze odegrano scenkę jasełkową na dworze Heroda. Każdy z uczestników otrzymał śpiewnik, plakietkę, chorągiewkę oraz orszakową koronę.

Przemarsz ulicami Chocenia wzbogacono o piękne kolorowe chorągwie a dużą atrakcją dla najmłodszych były żywe kucyki oraz wóz, który służył jako kareta dla Trzech Króli, w których wcielili się: Lech Nitecki, Przemysław Rutkowski, Mirosław Kujawa.
Orszak Trzech Króli muzyczną klamrą zamknął koncert kolęd. Na scenie zaprezentowali się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Śmiłowice, zespół folklorystyczny „Śmiłowiónki”, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia kujawska” , grupa wokalna CCKB oraz Chór Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu. Po koncercie odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym i fotograficznym.
Cieszymy się, że z roku na rok przybywa uczestników tego wspaniałego przedsięwzięcia. Imprezę organizowało Centrum Kultury , SP w Choceniu w oraz Parafia Św. Idziego w Choceniu. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację orszaku.

Orszak również był okazją do prezentacji kluczowych przedsięwzięć naszego Centrum w minionym 2017 roku. Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kujawska” zaprezentował się w nowo uszytych strojach, sala widowiskowa wzbogaciła się o piękne, wygodne krzesła a na scenie prezentację ponad 100 artystów wzbogacało nowe oświetlenie sceniczne.

https://www.facebook.com/pg/Choceńskie-Centrum-Kultury-Biblioteka-561773123850422/photos/?tab=album&album_id=1900595303301524

Powrót

Polecane artykuły:


Plaża Choceń

Na plaży w Choceniu w ostatnim czasie zamontowano osłony przed słońcem. Ratownicy są w godzinach od 11.00 do 18.00. Zapraszamy do plażowania. [...]

Informacja z sesji

Podczas ostatniej sesji Rady gminy Choceń, która odbyła się w dniu 16 czerwca 2020 r., rozpatrzono: Sprawozdanie Wójta z działalności między sesjami. Sprawozdanie Kierownika Gminnego Ośro [...]