środa, 01 sierpień 2018

Nowe koło gospodyń w Szczytnie

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4898-nowe-kolo-gospodyn-w-szczytnie.html
Panie wzięły sprawy we własne ręce i założyły KGW. Do koła należą mieszkańcy Szczytna, Ł [...] Panie wzięły sprawy we własne ręce i założyły KGW. Do koła należą mieszkańcy Szczytna, Ługowisk i Borzymowic oraz osoby związane z tymi miejscowościami poprzez dom rodzinny, bądź pracę na terenie gminy Choceń. KGW utworzono w dniu 27 lipca 2018 r., na zebraniu sołeckim zwołanym przez Sołtysa Józefa Dąbrowskiego. Zebranie odbyło się w obecności Wójta Gminy Choceń Pana Romana Nowakowskiego oraz Radnego Gminy i Sołtysa Pana Józefa Dąbrowskiego.

W wyniku wyborów na przewodniczącą KGW wybrano Panią Katarzynę Okulską, Zastępcę Panią Beatę Pracką, sekretarz Panią Milena Jaworska, skarbnika Panią Katarzyna Stachowiak, członka zarządu Panią Martę Sienkiewicz.
skład komisji rewizyjnej:
przewodnicząca Pani Mirosława Majewska
członek Pani Dorota Rosińska
członek Pani Ewa Kulis.

Koło Gospodyń Wiejskich stawia na integrację i podtrzymanie dawnych wiejskich tradycji w organizowaniu różnych spotkań okolicznościowych jak dzień seniora, dzień matki, dzień babci, udział w dożynkach gminnych, parafialnych, współpracę z Gminą, OSP, Szkołą, miejscową policją oraz innymi organizacjami.
KGW zamierza zorganizować wycieczki do miejsc kultu religijnego, oraz miejsc wskazanych przez członów KGW. Ważną rzeczą dla działalności koła będzie kultywowanie potraw regionalnych, oraz pogadanki i instruktaż z zakresu gotowania, pieczenia robienia przetworów warzywnych przerobu mięsa, oraz haftu i szycia.

Wójt Gminy - Roman Nowakowski życzy sukcesów i owocnej pracy  działalności Koła Gospodyń Wiejskich.

Powrót

Polecane artykuły:


INFORMACJA

Dnia 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Gminy Choceń będzie czynny do godziny 12:00Kasa do godziny 11:40 Za utrudnienia przepraszamy [...]

Żłobek „Pomponik” w Choceniu

W związku z zakończoną rekrutacją  na rok  2024/2025   Żłobek „Pomponik” w Choceniu przedstawia  listę  dzieci przyjętych. 1 Nikodem Majewski [...]