piątek, 17 maj 2019

LICEUM W CHOCENIU MISTRZEM POWIATU WŁOCŁAWSKIEGO W „OBRONIE CYWILNEJ” 2019.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5420-liceum-w-choceniu-mistrzem-powiatu-wloclawskiego-w-obronie-cywilnej-2019.html
W dniu 15 maja 2019 roku, w siedzibie Starostwa Powiatowego we Włocławku odbyły się eliminacje p [...] W dniu 15 maja 2019 roku, w siedzibie Starostwa Powiatowego we Włocławku odbyły się eliminacje powiatowe VIII Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej 2019. Celem olimpiady jest upowszechnienie i pogłębienie w formie teoretycznej i praktycznej wiedzy o Obronie Cywilnej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu włocławskiego.
Zakres tematyczny obejmował następujące zagadnienia:
  • podstawowe wiadomości z zakresu obrony cywilnej,
  • podstawowe wiadomości z zakresu powszechnej samoobrony,
  • sposoby udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym,
  • znajomość zasad ruchu drogowego.

Odbiorcami konkursu były dwu osobowe zespoły złożone z uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu włocławskiego. Tak, więc do wspólnej rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, które walczyły o miano najlepszego zespołu, który jednocześnie będzie reprezentował powiat włocławski na turnieju wojewódzkim. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Dominik Łuczyński oraz Kacper Rosiński.

Zawody składały się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na napisaniu testu wiedzy z zakresu szeroko pojętej obrony cywilnej, zawierającego 25 pytań w czasie 30 minut. Każdy uczestnik turnieju pisał test indywidualnie, następnie punkty uzyskane przez członków danego zespołu były sumowane.

Druga część turnieju polegała na sprawdzeniu wiedzy praktycznej uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów w tej części czuwał ratownik medyczny, członek komisji sędziowskiej – pan Łukasz Bińkowski z firmy FANTOMAN. Zadaniem uczniów było jak najlepsze zaprezentowanie pracy dwu osobowego zespołu podczas konkretnej sytuacji udzielania pomocy poszkodowanemu na miejscu wypadku.

O wysokim poziomie turnieju zwodów może świadczyć fakt, iż po dwóch częściach doszło do dogrywki pomiędzy szkołami z Chocenia oraz Lubrańca- Marysina. Dogrywka polegała na udzieleniu pierwszej pomocy przy użyciu AED (Automatyczny Defiblyrator Zewnętrzny) lepsi okazali się uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Choceniu, którzy 1 punktem pokonali uczennice z ZS w Lubrańcu-Marysinie.

I MIEJSCE zajął Zespół w składzie: Kacper Rosiński, Dominik Łuczyński, reprezentujący Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Choceniu

II MIEJSCE zajął Zespół Szkół w Lubrańcu- Marysinie                                                                 

III MIEJSCE zajął Zespół Szkół CKR w Kowalu

Do finału wojewódzkiego Komisja zakwalifikowała Zespół w składzie Kacper Rosiński, Dominik Łuczyński, reprezentujący Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Choceniu, który zdobył 47 pkt. Zespół ten będzie reprezentował Powiat Włocławski w finale VIII Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej 2019.

Nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla wszystkich uczestników eliminacji powiatowych oraz ich opiekunów wręczał Pan Piotr Krygier - Sekretarz Powiatu oraz członkowie Komisji.

Serdecznie gratulujemy naszym złotym chłopakom i już trzymamy kciuki za wysokie wyniki na etapie wojewódzkim, który odbędzie się w czerwcu.

Powrót

Polecane artykuły:


Sołtys roku

W tegorocznej edycji plebiscytu na sołtysa roku została zgłoszona nasza mieszkanka, sołtys Sołectwa Szczutkowo Pani Teresa Cichowicz. Głosować można poprzez link: https://pomorska.pl/teresa-c [...]

Wybory samorządowe

W dniu 7 kwietnia 2024 r., odbędą się wybory samorządowe. W naszej gminie wyborcy otrzymują zestaw kart, w których oddają głos na kandydata do rady gminy, rady powiatu, sejmiku wojewódzkiego [...]