poniedziałek, 12 sierpień 2019

Podsumowanie Święta Jabłka

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5608-podsumowanie-swieta-jablka.html
W tym roku po raz pierwszy i nie ostatni obchodziliśmy Święto Jabłka. Zaraziliśmy tym pomysłem [...] W tym roku po raz pierwszy i nie ostatni obchodziliśmy Święto Jabłka. Zaraziliśmy tym pomysłem wiele osób i instytucji. Świętowanie rozpoczęliśmy już w piątek rajdem rowerowym szlakiem jabłoni. Trasa liczyła dokładnie 20,8 km. Uczestnicy rajdu zostali ciepło przyjęci w firmach „CK Frost sp. z o.o.” i „Sadco” w Śmiłowicach, oraz „Gar-Sad” w Krukowie. Znakomita organizacja rajdu była możliwa dzięki zaangażowaniu:

- Choceńskiego Centrum Kultury – Biblioteka,
- Stowarzyszeniu Dla Rozwoju Gminy Choceń,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Choceniu.

62177 DSC 7073 7cdf6
W sobotę natomiast rozpoczęliśmy barwnym korowodem zespołów folklorystycznych, które przeszły od Choceńskiego Centrum Kultury – Biblioteka do sceny na boisku w Choceniu. W korowodzie i na scenie zaprezentowały się Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Śmiłowicach, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kujawska”, Zespół folklorystyczny „Śmiłowiónki”, Kapela ludowa „Warkoczanki”, Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy” z Włocławka oraz nasz gość specjalny. Gościmy na terenie gminy zespół folklorystyczny Grupo de Folclore Casa do Povo Valega Ovar z Portugalii, który na zakończenie pobytu wystąpił podczas Święta jabłka. Zespół folklorystyczny Grupo de Folclore Casa do Povo Valega Ovar pokazał tradycje i zwyczaje mieszkańców Vila de Válega. To była niezwykła zabawa z folklorem. Dziękujemy za udział w wydarzeniu Pani Annie Gembickiej, wiceminister inwestycji i rozwoju oraz Pani Anecie Jędrzejewskiej, członek zarządu województwa.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich wyczarowały znakomite dania z jabłek i nie tylko. Potrawy przygotowywały nieocenione Panie z:

- Koła Gospodyń Wiejskich w Wilkowicach,
- Koła Gospodyń Wiejskich w Czerniewicach,
- Koła Gospodyń Wiejskich w Szczytnie,
- Koła Gospodyń Wiejskich wsi Szczutkowa i Lutoborza „Niezapominajka”. 67970858 2626682414018336 7476168878301642752 n eb6f3

Gmina Choceń, jest największym producentem owoców i warzyw w województwie kujawsko pomorskim, mamy ponad 50 producentów jabłek, sześć firm zajmuje się także ich przetwórstwem. Każdy z uczestników święta mógł poczęstować się jabłkiem z sadów Sadco, które zajmują powierzchnię ponad 300 ha.

Święto jabłka zakończył koncert zespołu Masters, który wyśpiewał swój najbardziej znany utwór „Żono Moja”. Żal było kończyć o godz. 1.00, bo znakomicie bawili się uczestnicy zabawy z DJ Deleś oraz DJ Matez.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy udziale niezastąpionych:

- Choceńskiego Centrum Kultury – Biblioteka,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Choceniu i w Szczutkowie
- Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu,
- Komendy Hufca ZHP Powiatu Włocławskiego,
- Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Śmiłowice,
- Zespołu pieśni i tańca „Ziemia Kujawska”,
- Zespołu folklorystycznego „Śmiłowiónki”
- Kapeli ludowej „Warkoczanki”,
- Zespółu Pieśni i Tańca „Kujawy”,
- gościa specjalnego „Grupo de Folclore Casa do Povo Valega – Ovar” z Portugalii.

Patronat medialny:

- Radio HIT,
- portal internetowy n.wloclawek.pl,
- portal internetowy Kujawy.media.pl

Fotorelacja:

https://nwloclawek.pl/artykul/-swieto-jablka-2019/731730
http://www.kujawy.media.pl/index.php/wloclawek/19884-portugalczycy-na-swiecie-jablka-w-choceniu?fbclid=IwAR3zJ8ikQ2ITQawnHvQn-2gOUeKHbN4_IeK9Z7c7OHr4Tlj8BgRUB6af_fs#!Chocen_SwJablka2019__100_

Powrót

Polecane artykuły:


Wolność i niepodległość

Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w dniu 11 listopada w Choceniu Mszą św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Idziego. W 101 rocznicę odzyskania nie [...]

Już po raz drugi wolontariusze z powiatu włocławskiego włączyli się w organizację ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka".

W jej ramach do osób potrzebujących trafią świąteczne paczki z podarunkami. Liderem akcji podobnie jak przed rokiem został Piotr Jankowski. Owocem intensywnej pracy wolontariuszy są historie ro [...]