poniedziałek, 26 sierpień 2019

„Być dobrym jak chleb” - Oazowy wyjazd rekolekcyjny dzieci i młodzieży do Zakopanego.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5619-byc-dobrym-jak-chleb-oazowy-wyjazd-rekolekcyjny-dzieci-i-mlodziezy-do-zakopanego.html
Grupa dzieci i młodzieży z parafii św. Dominika w Chodczu, św. Idziego w Choceniu, św. Maksymil [...] Grupa dzieci i młodzieży z parafii św. Dominika w Chodczu, św. Idziego w Choceniu, św. Maksymiliana w Koninie, Wniebowzięcia NMP w Kłodawie brała udział we wczosorekolekcjach "Wakacje z Bogiem" w Zakopanem – Harendzie. Grupa 50 – osobowa zatrzymała się w Pensjonacie "Helena". Opiekę duchową nad wyjeżdżającymi zapewnili: ks. Robert Mac, ks. Marcin Figiel i ks. Tadeusz Funk. Księży wspomagał swoją służbą kleryk Mateusz Michalski. 

Wyjazd powiązał w sobie elementy zarówno duchowe jak i turystyczne. Każdego dnia głównym punktem była Eucharystia. Wspólnie spotykaliśmy się również na codziennym Apelu Jasnogórskim, różańcu, koronce do Bożego Miłosierdzia, a także byliśmy pokrzepiani Słowem Bożym, rozważanym i wykładanym podczas konferencji.

Nasze rekolekcje rozpoczęliśmy od wizyty w Sanktuarium „Ecce Homo” w Krakowie. Była to szczególna wizyta, bowiem patronem naszego wyjazdu został święty Brat Albert. Przez cały czas towarzyszyły nam i powracały jak bumerang słowa świętego „Być dobrym jak chleb”. Przed obrazem Jezusa Cierpiącego autorstwa  św. Adama Chmielowskiego zawierzyliśmy cały nasz wyjazd i wszystkie nasze sprawy Miłosiernemu Bogu. 

W ramach programu turystycznego wędrowaliśmy na Sarnią Skałę, Giewont, Morskie Oko, Dolinę Pięciu Stawów, Czarny Staw Gąsienicowy. Ponadto zwiedziliśmy i zobaczyliśmy Wodospad Siklawa i Wodogrzmoty Mickiewicza. Mieliśmy także okazję odwiedzić naszych południowych sąsiadów – Słowaków. Wśród innych turystycznych atrakcji należy wspomnieć również pobyt naszej grupy na Termach w Chochołowie oraz wjazd na skocznię narciarską - Wielką Krokiew. W sobotę przeżywaliśmy dzień pokuty i wytężonej modlitwy uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej, celebrowanej w godzinie Męki Pana Jezusa podczas wędrówki na wzgórze Harenda i zaraz potem w Mszy Świętej Polowej. W czwartek adorowaliśmy Pana  Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie podczas wizyty u sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi w Zakopanem. 

Wizyta w Stolicy Tatr nie mogła odbyć się bez pobytu na najsławniejszej zakopiańskiej ulicy – Krupówkach. Dzień przed zakończeniem zawierzyliśmy się Matce Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Ponadto odwiedziliśmy i modliliśmy się w kościele na Jaszczurówce.
Zwieńczeniem naszych rekolekcji z Bogiem była uroczysta Agapa, która odbyła się we wtorkowy wieczór. Poza wspólnym posiłkiem nie zabrakło również czasu na podsumowania, podziękowania, gry i zabawy, układane przez animatorów grup. 

Nasze wczasorekolekcje zakończyły się w środę, 10 lipca po celebrowanej Mszy Świętej. Mamy nadzieję, że udział w tych rekolekcjach oazowych pozwoli nam wszystkim w codzienności, w pracy, w szkole, w rodzinie być autentycznymi świadkami Chrystusa, wcielając w życie słowa patrona naszego wyjazdu św. Brata Alberta Chmielowskiego, aby „być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, gdy jest głodny”.

Al. Mateusz Michalski

Powrót

Polecane artykuły:


Remont w Szkole Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach

Okres wakacji to idealny moment na przeprowadzenie niezbędnych remontów w gminnych szkołach. Zamiast dzieci do gminnych placówek oświatowych, wkraczają tam ekipy budowlane. Obok prac polegający [...]

Solistki chóru Mi Alegria na Święcie Powiatu Włocławskiego

Solistki chóru Mi Alegria wystąpiły na Święcie Powiatu Włocławskiego w dniu 6 lipca 2024 r. w Kruszynie. Oczarowały publiczność piosenkami znanych i lubianych artystów muzyki rozrywkowej. & [...]