czwartek, 05 wrzesień 2019

Uroczyste otwarcie Żłobka ”Pomponik” w Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5639-uroczyste-otwarcie-zlobka-pomponik-w-choceniu.html
W środę 04.09.2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie Żłobka ”Pomponik” w Choceniu. Był to [...] W środę 04.09.2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie Żłobka ”Pomponik” w Choceniu. Był to dzień wyjątkowy i długo oczekiwany przez rodziców i całą społeczność Gminy Choceń. Koncepcja utworzenia żłobka wynikała z sygnalizowanych potrzeb rodziców małych dzieci i od początku spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Żłobek powstał w danym budynku UG w Choceniu wg. projektu Pani Wandy Mospinek. Nowa placówka może przyjąć 25 dzieci. Realizację budowy prowadziła firma Zakład Remontowo – Budowlany Jan i Cezary Błaszczyk z Włocławka. Wartość wykonanych prac to kwota ponad 660 tys. zł. Budynek uzyskał wszystkie niezbędne pozwolenia na użytkowanie i spełnia warunki lokalowe i sanitarne.

Budowa żłobka została wsparta dofinansowaniem z programu rządowego Maluch+ edycja 2019 w kwocie 662 tys. zł. Jest to bardzo istotna i realna pomoc finansowa dla naszej gminy. Otwarcie Żłobka „Pomponik” w Choceniu, to okazja do zaprezentowania kolejnego projektu z nim związanego pn. „Godzimy życie zawodowe i rodzinne – utworzenie żłobka Pomponik w Choceniu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Umowa na realizację ww. projektu zostanie podpisana w najbliższym czasie. Dzięki temu otrzymamy wsparcie m.in. na zatrudnienie kadry w żłobku.

Podziękowania kierujemy dla Pani dyrektor Żłobka Katarzyny Dąbrowskiej za jej zaangażowanie i serce wkładane w ten obiekt. Za czas poświęcony na dopilnowanie wielu spraw związanych z zakończeniem budowy, wykończeniem oraz wyposażeniem żłobka.

Uruchamiając żłobek gminny tworzymy współczesną historię gminy Choceń. Jest to dla nas ważna inwestycja, dzięki której powstał nowy obiekt – jedna z wizytówek gminy Choceń.

W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Joanna Borowiak- poseł, Pan Łukasz Zbonikowski – poseł, mjr Stanisław Dykowski, Pani Wanda Mospinek – projektant, Ks. Tadeusz Funk – Wikary Parafii pw. św. Idziego w Choceniu, Pan Józef Dąbrowski – Przewodniczący Rady Gminy Choceń, Pan Dawid Dalmann – Radny Powiatu Włocławskiego, sołtysi, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz kierownicy jednostek organizacyjnych i mieszkańcy.

Naszym pociechom życzymy samych radosnych chwil spędzonych w tym żłobku. Niech się bawią, rozwijają, uczą i rosną w miłej atmosferze. Rodziców zapewniamy, że nowy obiekt jest całkowicie bezpieczny, a wybrana kadra żłobka posiada odpowiednie kwalifikacje i będzie się starać, by zapewnić dzieciom najlepsza opiekę.
DSCN1080 04e5f
DSCN1075 f0b1c
DSCN1085 499a1
 
DSCN1087 289aa
Więcej zdjęć można znaleść pod linkami: http://www.kujawy.media.pl/index.php/2013-10-16-16-23-41/powiat-wloclawski-i-wloclawek/zlobek-pomponik-otwarty-w-choceniu#!Chocen_Zlobek2019_1

Powrót

Polecane artykuły:


Mała infrastruktura sportowa

W ramach trzeciej edycji programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej” do 23 samorządów trafi łącznie 550 tysięcy złotych. Środki w wysokości od 9 do 43 tysięcy złotych [...]

Działka w Ząbinie do zbycia

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ogłosił II publiczny ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości nierolnej z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Przedmiotem s [...]