poniedziałek, 23 marzec 2020

Informacja Komendanta OSP

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5981-informacja-komendanta-osp.html
Jak co roku w ochotniczych strażach pożarnych odbyły się zebrania sprawozdawcze. W styczniu &nbs [...] Jak co roku w ochotniczych strażach pożarnych odbyły się zebrania sprawozdawcze. W styczniu  zorganizowano zebrania w OSP: Szutkowo, Nakonowo Star, Wichrowice i Wilkowice. W OSP Choceń  29 lutego zebranie połączone zostało z uroczystym przekazaniem samochodu strażackiego marki Volvo, w którym uczestniczyli: Wójt Gminy Roman Nowakowski, przewodniczący Rady Gminy Józef Dąbrowski, Prezes Powiatowy Marian Mikołajczyk, Komendant PSP Adam Dominikowski, Starosta Powiatu Roman Gołębiewski i wielu innych znamienitych Gości. W Czerniewicach i  Śmiłowicach zebrania odbyły się w okrojonym składzie ze względu na sytuację  związaną z epidemią.

W przeprowadzonych zebraniach jednostek z terenu Gminy Choceń uczestniczyli: Pan Wójt Roman Nowakowski, przedstawiciele Zarządu Powiatowego OSP, przedstawiciele PSP z Włocławka i przedstawiciele Zarządu Gminnego. Na zebraniach omawiana była działalność straży oraz przedstawiono plany pracy na rok 2020. Jednostki zwróciły się o wsparcie finansowe na realizację swoich przedsięwzięć do Urzędu Gminy (miedzy innymi: remont garaży, pokrycie dachowe).

Starostwo Powiatowe w bieżącym roku przekaże po 6 tysięcy złotych dla czterech jednostek będących w systemie KSRG, a dla pozostałych po trzy tysiące złotych na zakup potrzebnego sprzętu.

Komendant Gminy Choceń OSP

Michał Dezor

Powrót

Polecane artykuły:


Godziny pracy Urzędu Gminy w Choceniu - UWAGA!

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej uprzejmie informujemy, iż od dnia 26.03.2020r.(czwartek) do dnia 09.04.2020r.(czwartek), Urząd Gminy w Choceniu będzie [...]

Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej " [...]