środa, 25 styczeń 2023

31 Finał WOŚP w Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7581-31-final-wosp-w-choceniu.html
100%auto
**29 STYCZNIA 2023 roku **w niedzielę handlową odbędzie się **31 Finał WOŚP. W Choceniu Wielka [...]

**29 STYCZNIA 2023 roku **w niedzielę handlową odbędzie się **31 Finał WOŚP. W Choceniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz dziewiętnasty **za sprawą Sztabu utworzonego przy Towarzystwie Kultury, Edukacji i Promocji Gminy Choceń. Siedzibą sztabu jest budynek Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu przy ulicy Sikorskiego 12. *„Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych”. ***Po raz pierwszy Finał będzie dotyczył wszystkich, i młodych, i starszych – zapowiedział Jerzy Owsiak. Hasło 31 Finału WOŚP to **„Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. **Każdy, kto weźmie udział w 31 Finale Orkiestry będzie miał swój wkład w efekt działań fundacji WOŚP.

31 Finał WOŚP w Choceniu rozpoczęliśmy w dniu 21 stycznia I Turniejem Piłki Nożnej Halowej dla dzieci z rocznika 2014 i młodszych. Udało nam się zebrać z wpisowego oraz ze sprzedaży ciast, gofrów oraz zbiórki do puszek na hali sportowej przez wolontariuszy blisko 2 tysiące złotych. To tak na dobry początek. W niedzielę 29 stycznia 2023 roku o godzinie 8:00** **kwestę uliczną rozpocznie 17 wolontariuszy na terenie całej Gminy Choceń. O 10:00 Choceński Klub Morsów wraz z morsami z Lubrańca nad Jeziorem Borzymowskim (Plaża Choceń) włączy się kąpielą oraz licytacjami w akcję promującą hasło tegorocznego Finału WOŚP „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”.

31 Finał WOŚP na terenie Gminy Choceń wspomagać będzie można na różne sposoby.

Od 10 grudnia 2022 r. do 29 stycznia 2023 r. w 30 punktach takich jak: sklepy, firmy, zakłady fryzjersko-kosmetyczne itp. na terenie gminy Choceń, Włocławka i okolic znajdować się będą Firmowe Puszki Stacjonarne. Każda puszka będzie miała nadany przez Fundację numer, a właściciel instytucji zgodę Fundacji WOŚP na taką formę wsparcia. Zbiórka pieniędzy do Sztabowych Skarbon Stacjonarnych odbywać się będzie również w Urzędzie Gminy Choceń,
w Choceńskim Centrum Kultury – Biblioteka oraz w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji
w Choceniu.

Sztab WOŚP w Choceniu liczy, że tradycyjnie, jak co roku w zbiórkę pieniędzy aktywnie włączą się szkoły podstawowe z Chocenia, Śmiłowic i Wilkowic, Przedszkole Niepubliczne w Choceniu oraz Prywatne Przedszkole w Śmiłowicach, Niepubliczne Przedszkole „MIŚ” w Czerniewicach, a także żłobek „POMPONIK” w Choceniu, które grają z naszym Sztabem od ubiegłego roku.

Sztab WOŚP w Choceniu uruchomi też eSkarbonkę* ***czyli wirtualną puszką kwestarską. Przelewy internetowe na konto eskarbonki nożna było realizować do dnia 30 stycznia 2023 roku włącznie, a wynik *eskarbonki *doliczony zostanie do sumy zebranej przez Sztab w Choceniu podczas 31 Finału WOŚP.

Link do eSkarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/yfka34

Podczas licytacji internetowych oraz sprzedaży fantów na terenie siedziby Sztabu WOŚP w Choceniu przy ulicy Sikorskiego 12, w dniu finału wylicytować będzie można min. piłki z autografami koszykarzy Anwilu Włocławek, lot szybowcem, jazdę quadem, samochodem terenowym, karty podarunkowe do Leśnego Spa, voucher na tatuaż, vouchery do salonów urody, voucher na sesję fotograficzną, piłki z podpisami piłkarzy nożnych Włocłavii Włocławek ciasta, torty, domowe wypieki, miody, fanty od niezawodnych sponsorów, jak również liczne gadżety WOŚP ufundowane przez Fundację i podarunki przekazane do Choceńskiego Centrum Kultury, Biblioteka oraz gadżety Morsów z Chocenia i Lubrańca. Odbędzie się loteria fantowa, sesje zdjęciowe z postaciami bajkowymi Myszką Miki i Myszką Minnie.

Wszystkie aktualne informacje dotyczące 31 Finału WOŚP w Choceniu pojawiać się będą systematycznie na facebooku na grupie publicznej WOŚP CHOCEŃ - 31 FINAŁ oraz na stronie Urzędu Gminy w Choceniu.

W roku ubiegłym na terenie Gminy Choceń Sztab choceński zebrał kwotę 32.664 zł, bijąc rekord z ubiegłych lat.

Gramy jak zwykle „do końca świata i jeden dzień dłużej”.

Serdecznie zapraszamy.

Powrót

Polecane artykuły:


Finansowanie edukacji przedszkolnej

Edukacja przedszkolna nie jest finansowana z subwencji. W większości środki na ten cel pochodzą z budżetu gminy. Budżet państwa udziela na ten cel dotacji, w ostatnim roku wysokość dotacji wy [...]