piątek, 19 maj 2023

Farmy fotowoltaiczne w gminie Choceń

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7784-farmy-fotowoltaiczne-w-gminie-chocen.html
We współdziałaniu z mieszkańcami wybudowaliśmy dotychczas 152 instalacje fotowoltaiczne. Łącz [...] We współdziałaniu z mieszkańcami wybudowaliśmy dotychczas 152 instalacje fotowoltaiczne. Łączna moc to około 1 MW, średnio jedna instalacja to 6 kW. Doliczyć do tego trzeba instalacje wybudowane we własnym zakresie przez mieszkańców. Do wytworzenia energii uzyskiwanej z naszych instalacji potrzebne byłoby około 400 ton węgla dobrej jakości.
Warto podkreślić , że są takie dni gdy 60 % zużywanej w kraju energii pochodzi z OZE. Zdarzają się nawet sytuacje, że energetyka wyłącza instalacje bo jest w sieci za dużo prądu.
Oczywiście będziemy kontynuować budowę instalacji przydomowych. Pojawił się obecnie nowy trend budowy dużych farm fotowoltaicznych. W naszej gminie powstanie prawdopodobnie pięć takich farm.
- Olganowo o mocy 2 MW
- Szczutkowo o mocy 1 MW
- Bodzanówek o mocy 1 MW
- Niemojewo o mocy 4 MW
- Szczutkowo druga farma o mocy 5 MW
Z uwagi na ochronę danych osobowych niestety nie możemy podać bliższych informacji.

Powrót

Polecane artykuły:


Bon energetyczny w GOPS

Wójt Gminy Choceń Roman Nowakowski upoważnił Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choceniu Panią Hannę Gołębiewską do prowadzenia postępowań w sprawach dotyczących wypłaty bo [...]