wtorek, 05 wrzesień 2023

Dożynki Choceń 2023

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7964-dozynki-chocen-2023.html
W tym roku uroczystość dziękczynienia za plony odbyła się w Choceniu. Ten szczególny dzień ro [...]

W tym roku uroczystość dziękczynienia za plony odbyła się w Choceniu. Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy od dziękczynienia Bogu podczas Mszy św. w kościele pw. św. Idziego w Choceniu, następnie dziękowaliśmy rolnikom za cały rok ich ciężkiej pracy i świętowaliśmy. Starostami dożynek byli Pani Emilia Aneta Feliniak z Niemojewa i Pan Jacek Bartłomiej Glonek z Borzymowic.

Było nam miło gościć Panią Minister Annę Gembicką, Pana Senatora Józefa Łyczaka, Radnego Sejmiku Województwa – Stanisława Pawlaka, Radnych Powiatu Włocławskiego – Annę Kozłowską oraz Dawida Dalmanna, Przewodniczącego Rady Gminy Choceń Józefa Dąbrowskiego wraz z radnymi, Radnego Rady Miasta Włocławek Pana Krystiana Łuczaka oraz mjra Stanisława Dykowskiego.

Na scenie koncertowo wystąpili dla Państwa:

- Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Śmiłowice

- dzieci z Przedszkola Niepublicznego w Choceniu

- Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Kujawska"

- Chór "Mi Alegria"

- Zespół Folklorystyczny "Śmiłowiónki"

- Wpół Do Bluesa

- Formacja M-Power

- Kordian Cieślik

- CLEO

- DJ Robo & DJ Deleś

Była moc i ogień.

Dożynki uświetniła obecność delegacji z symbolem zebranych plonów czyli wieńcami dożynkowymi z Sołectwa Jarantowice, KGW w Szczytnie, KGW „Stokrotki” w Choceniu, KGW Czerniewice II, KGW Wichrowice, KGW Szczutkowa i Lutoborza „Niezapominajka”, KGW Śmiłowice, Sołectwa Nakonowo Stare, Sołectwa Nowa Wola. Komisja przyznała tytuł najładniejszego wieńca dożynkowego dla wieńca KGW z Wichrowic.

Koła Gospodyń Wiejskich ze Śmiłowic, Szczytna, Chocenia "Stokrotki", Czerniewic II oraz Szczutkowa i Lutoborza "Niezapominajka", przygotowały pełne stoły dożynkowe.

Od strony organizacyjnej - niezastąpieni w prowadzeniu uroczystości byli Pani Joanna Kozińska i Pan Ariel Malinowski, człowiekiem orkiestrą dożynek był radny gminy Choceń Pan Bartosz Delewski. Pracownicy Urzędu Gminy w Choceniu m.in. Panowie Kamil Klejba i Kamil Gołaszewski oraz pracownicy Choceńskiego Centrum Kultury – Biblioteka Panie Mariola Nitecka i Aleksandra Warszawska – widać, że lubią to robić. Pracownicy GOSiR, byli gdy byli potrzebni. Za zabezpieczenie p.poż. odpowiadała jednostka OSP Wilkowice i OSP Choceń. Pan Tomasz Hoffman i firma BIS ARENA zajmowała się sceną i jej oświetleniem. Firma Krokodyl i Pychotka odpowiadała za zabezpieczenie pod względem gastronomicznym, a firma Grom za ochronę.

Bardzo serdecznie dziękujemy za przekazane owoce i warzywa w celu przygotowania dekoracji dożynkowej Państwu Piaseckim ze Śmiłowic, CK FROST ze Śmiłowic, SADCO Grupa Śmiłowice, Panu Wojciechowi Garlickiemu z Krukowa oraz Panu Rafałowi Mikorskiemu z Wichrowic. Wykonania dekoracji dożynkowej, od pomysłu do realizacji, podjęły się Panie Wiktoria Pawłowska oraz Anna Nitecka. Nie było to łatwe zadanie, ze względu na ograniczenia p.poż., tym bardziej dziękujemy. 

Organizatorzy wydarzenia: Wójt Gminy Choceń Roman Nowakowski i Proboszcz parafii pod wezwaniem św. Idziego w Choceniu ks. dr Mieczysław Łaszczyk.

Do zobaczenia za rok w Czerniewicach. 

Zdjęcia z dożynek na portalach:

https://ddwloclawek.pl/pl/15_fotorelacje/92_koncerty/17329_kordian-na-dozynkach-w-choceniu.html

https://ddwloclawek.pl/pl/15_fotorelacje/92_koncerty/17327_koncert-cleo-w-choceniu.html

https://nwloclawek.pl/zdjecie/6119630

https://nwloclawek.pl/art.../dozynki-w-choceniu-2023/1473079

https://wloclawek.naszemiasto.pl/dozynki.../ar/c8-9440923

https://wloclawek.naszemiasto.pl/tlumy-na.../ar/c13-9440851

 

Powrót

Polecane artykuły:


Spotkanie w sprawie Czystego Powietrza

W dniu wczorajszym tj. 06.02.2024 r. w Urzędzie Gminy w Choceniu odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie programu Czyste Powietrze. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem co skutko [...]

PIKIETA ROLNIKÓW

PIKIETA ROLNIKÓW DNIA 24.01.2024 R. O GODZ. 12:00 Na wiadukcie w miejscowości Kruszyn nad autostradą A1 (droga w kierunku Włocławka). Celem demonstracji jest wytworzenie presji na Komisję Europ [...]