środa, 15 listopad 2023

Siłowe otwieranie drzwi (i nie tylko) organizowane przez FireTrap.pl to kolejne szkolenie, na którym doskonalili swoje umiejętności strażacy OSP Choceń.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8105-silowe-otwieranie-drzwi-i-nie-tylko-organizowane-przez-firetrap-pl-to-kolejne-szkolenie-na-ktorym-doskonalili-swoje-umiejetnosci-strazacy-osp-chocen.html
100%auto
Jest to ważna umiejętność, która jest często używana podczas akcji ratunkowych, zwłaszcza w [...]

Jest to ważna umiejętność, która jest często używana podczas akcji ratunkowych, zwłaszcza w sytuacjach, gdzie konieczne jest szybkie wejście do budynku w celu ewakuacji lub gaszenia pożaru oraz w stanach zagrożenia życia.

W Warszawie druhowie: Szymon, Ariel, Piotr i Damian ćwiczyli razem ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej, dla których akcje otwierania drzwi to chleb powszedni za sprawą służby w wielkomiejskich aglomeracjach. W ostatnich latach również w jednostce w Choceniu wzrosła liczba akcji, gdzie przydaje się prawidłowy algorytm działań w przypadkach otwarcia mieszkania. 

Podczas 10h zmagań z tematyką druhowie doskonalili metody małoinwazyjne, ucząc się jak dostać się do pomieszczeń szybko, nie powodując przy tym dużych strat w mieniu np. postaci drzwi, które nadają się tylko do wymiany na nowe. Oczywiście nie zabrakło ćwiczeń z otwarcia siłowego zgodnie z dewizą Firetrap - " Ćwicz tak jak będziesz działał, działaj tak jak ćwiczyłeś".

Fotogaleria: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0ASWKF6fjB6HRxTV6Wv7LK3ehDR2UpTuEgTNLmW4MBUKA1GNNqPVz4dWF7VzLYkc2l&id=100064427213071

Powrót

Polecane artykuły:


Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Kujawska i Śmiłowiónki na I Powiatowym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Brześciu Kujawskim.

W niedzielę, 26 listopada 2023 roku, nasz Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Kujawska gr. Gąski miał zaszczyt uczestniczyć w I Powiatowym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w BCKiH "Wahadło" [...]