czwartek, 01 luty 2024

32 FINAŁ WOŚP w CHOCENIU

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8240-32-final-wosp-w-choceniu.html
100%auto
28 STYCZNIA 2024 r.  odbył się 32 Finał WOŚP. W Choceniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pom [...]

28 STYCZNIA 2024 r.  odbył się 32 Finał WOŚP. W Choceniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dziewiętnasty za sprawą Sztabu utworzonego przy Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu. Hasło 32 Finału WOŚP brzmiało: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.

32 Finał WOŚP w Choceniu rozpoczęliśmy  już 20 stycznia II Turniejem Piłki Nożnej Halowej dla dzieci z rocznika 2016/2017. W dniu 26 stycznia 2024 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Choceniu odbył się I Turniej FIFA 2024 z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wspólnej rywalizacji zgłosiło się 12 uczniów SLO z Chocenia, którzy w ramach pomocy WOŚP, przed rozpoczęciem zawodów wrzucili do puszki drobne wpisowe.

W niedzielę 28 stycznia 2024 roku o godzinie 8:00 kwestę uliczną rozpoczęło 20 wolontariuszy na terenie całej gminy Choceń.  Tradycyjnie jak co roku o godzinie 10:00 Kluby Morsów z Chocenia i Lubrańca nad Jeziorem Borzymowskim rozpoczęły kąpielą akcję finałową WOŚP.

W dniu Finału  WOŚP w budynku Sztabu w Choceniu prowadzona była sprzedaż ciast ufundowanych przez rodziców  uczniów liceum i szkoły branżowej oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wichrowic, które same zgłosiły się do nas po raz  pierwszy z tą wspaniałą inicjatywą. Można było zakupić pyszną grochówkę  ugotowaną i zasponsorowaną przez Panią Danutę Seklecką  z Karczmy Staropolskiej w Kruszynie, chlebek zasponsorowała Piekarnia Kujawska w Boniewie natomiast przepyszny smalec przegotował Pan Tomasz Kościelniak – Rezydencja Brzozowy Ogród.

 

Od 20 grudnia 2023 r. do 28 stycznia 2024 r. w 35 punktach takich jak: sklepy, firmy, zakłady fryzjersko-kosmetyczne, lokale gastronomiczne, w salonie tatuażu, aptece, kwiaciarni na terenie gminy Choceń znajdowały się  Firmowe Puszki  Stacjonarne. Zbiórka pieniędzy do Sztabowych Skarbon Stacjonarnych odbywała się również w Urzędzie Gminy Choceń, w Choceńskim Centrum Kultury – Biblioteka oraz w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Choceniu.

Jak co roku w zbiórkę pieniędzy aktywnie włączyły się Przedszkole Niepubliczne w Choceniu,  Niepubliczne Przedszkole „MIŚ” w Czerniewicach, Prywatne Przedszkole w Śmiłowicach, Żłobek „POMPONIK” z  Chocenia, szkoły podstawowe z Wilkowic, Śmiłowic i Chocenia, Państwowa Straż Pożarna z Włocławka oraz Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Choceń.

Sztab WOŚP w Choceniu uruchomił też eSkarbonkę, której wynik doliczony został do ostatecznej sumy.

Podczas blisko 200 licytacji internetowych wylicytowano wiele atrakcyjnych fantów podarowanych od niezawodnych sponsorów:  liczne Vouchery takie jak: weekend z Toyotą z pełnym bakiem, lot szybowcem, jazda quadem, gokartami, Teslą, rejsy katamaranem po Wiśle i motorówką po jeziorze Borzymowskim. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się karty podarunkowe do Leśnego Spa i  Lewandowego Zacisza. Licytowana była kolacja walentynkowa w Hotelu Podgrodzie, deska biesiadna z lokalu „Marysieńka” w Choceniu, deska na przystawki, vouchery  wycieczkowe do Auschwitz-Wadowice, zwiedzanie jednostki strażackiej, książka z autografem Kurta Schellera, strzelanka z broni pneumatycznej w terenie, udział w poszukiwaniu śladów historii z grupą Grot, vouchery na tatuaż i sesje fotograficzne, vouchery do salonów urody, zakładów fryzjersko-kosmetycznych, sklepów odzieżowych, hurtowni budowlanych, kwiaciarni, wstęp na halę sportową i siłownię. Licytowano koszulkę, kalendarz i piłki z autografami koszykarzy Anwilu Włocławek, oryginalną koszulkę meczową z autografami szczypiornistów Orlen Wisły Płock, koszulki i piłki z podpisami zawodników i zawodniczek Unii Choceń, rękodzieła, torty, jak również liczne gadżety WOŚP.

W tym roku na terenie Gminy Choceń Sztab choceński zebrał  kwotę: 65 200,00 złotych bijąc o 20 tysięcy kwotę z 31 Finału. W puszkach znalazły się także złota obrączka i łańcuszek. Kwotę ostateczną Sztab WOŚP w Choceniu wpłacił na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu 32 Finału WOŚP przede wszystkim władzom Gminy Choceń z Panem Wójtem Romanem Nowakowskim i Panią Sekretarz Agnieszką Świątkowską na czele. Uczestnikom licytacji, sponsorom, osobom wrzucającym do puszek, wpłacającym na e-skarbonkę.

 Szczególne podziękowania kierujemy do Prezesa firmy Elmar-Pro Sp. z o.o z Chodeczka Pana  Mirosława Cieślaka za wielkie serce i nadzwyczaj hojną wpłatę do choceńskiej eSkarbonki.

  Dziękujemy wolontariuszom, właścicielom sklepów w których były puszki stacjonarne, szkołom, przedszkolom i żłobkowi, GOSiR w Choceniu, Kołu Gospodyń Wiejskich z Wichrowic, Państwowej Straży Pożarnej z Włocławka, Ochotniczym Strażom Pożarnym z gminy Choceń, właścicielom salonów fryzjerskich, kosmetycznych, salonów tatuażu, właścicielom lokali gastronomicznych, restauratorom, salonom samochodowym, piekarniom, cukierniom oraz wszystkim osobom bez których ten finał by się nie odbył. Nie jesteśmy w stanie na dzień dzisiejszy wymienić wszystkich Państwa z imienia i nazwiska w związku z tym lista sponsorów zostanie opublikowana na naszej stronie internetowej już wkrótce.  GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ !!!

link do fotorelacji: https://slochocen.edupage.org/album/#gallery/960

 

Sztab WOŚP

przy Społecznym Liceum

Ogólnokształcącym w Choceniu

Powrót

Polecane artykuły:


Remont pomieszczeń na potrzeby KGW w Śmiłowicach zakończony

Siedziba KGW w Śmiłowicach już w nowej odsłonie. Zakończyły się prace w lokalu użyczonym dla KGW przy Przedszkolu w Śmiłowicach. Miejsce wymagało remontu, który wykonała Choceńska Spół [...]

Wyniki wyborów

Frekwencja w gminie Choceń - 50,38 %   Liczba kart ważnych - 3108   Liczba uprawnionych do głosowania - 6169   Wyniki wyborów na Wójta: https://wybory.gov.pl/samorzad202 [...]