wtorek, 13 luty 2024

System odbioru odpadów

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8267-system-odbioru-odpadow.html
Po przeanalizowaniu ostatnich komentarzy dotyczących systemu odbioru odpadów w naszej gminie, nini [...]

Po przeanalizowaniu ostatnich komentarzy dotyczących systemu odbioru odpadów w naszej gminie, niniejszym wyjaśniamy:

  1. Odpady zmieszane w okresie od kwietnia do października są odbierane 2 razy w miesiącu, zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Choceń, zaopiniowanym przez Sanepid. Realizujemy zakres minimum. Zwiększenie częstotliwości odbioru odpadów zmieszanych byłoby możliwe, ale powodowałoby jeszcze wyższe opłaty. Pozostajemy więc przy minimum.
  2. Cena za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od 1 marca 2024 r., wzrośnie o 2 zł od mieszkańca i będzie wynosiła 22 zł od osoby z terenu nieruchomości posiadającej kompostownik z której nie są przekazywane odpady biodegradowalne lub 24 zł od osoby z terenu nieruchomości, która przekazuje odpady biodegradowalne. Poniżej tabela jak kształtują się ceny w naszym powiecie.

Lp.

Jednostka

Cena za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu nieruchomości

z kompostownikiem,  z której nie są przekazywane odpady biodegradowalne

bez kompostownika, z której są przekazywane odpady biodegradowalne

1

Gmina Baruchowo

20

22

2

Gmina Boniewo

18

20

3

Gmina Brześć Kujawski

22

23

4

Gmina Choceń

22

24

5

Gmina Chodecz

28,90

29,90

6

Gmina Fabianki

25

26

7

Gmina Izbica Kujawska

24

25

8

Gmina Kowal

23

25

9

Miasto Kowal

33

34

10

Lubień Kujawski

15

17

11

Gmina Lubraniec

24

26

12

Gmina Lubanie

25

29

13

Gmina Włocławek

25

27

14

Miasto Włocławek

25

 
  1. Podpisana w lutym br., umowa z firmą ZGK sp. z o.o. w Chodczu obejmuje okres prawie 2 lat. Ustalona stawka w gminie Choceń będzie więc obowiązywała do końca 2025 r.
  2. Odbiór odpadów wielkogabarytowych został wyłączony z systemu z uwagi na koszty utylizacji odpadów, które wynoszą 850 zł/t. Zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Choceń, meble oraz inne odpady wielkogabarytowe należy przekazać do punktu selektywnego zbierania odpadów w godzinach pracy punktu. Istnieje także możliwość odbioru w/w odpadów przez firmę z miejsca zamieszkania za dodatkową odpłatnością. Prowadzimy prace nad przygotowaniem programu dotyczącego utylizacji opon, w tym opon rolniczych.
  3. Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do zaopatrzenia mieszkańców w worki zgodnie z zasadą worek za worek lub według potrzeb w kolorach do selektywnego zbierania odpadów. Zobowiązano Wykonawcę do realizacji w/w zapisu specyfikacji, która jest integralną częścią umowy.
  4. ZGK sp. z o.o. w Chodczu dostarczył dodatkowo worki do segregacji odpadów (niebieski, żółty, zielony, brązowy), które można uzyskać w pokoju nr 1 w Urzędzie Gminy.
  5. Osobom zalegającym z opłatą za śmieci są systematycznie wysyłane upomnienia, a w przypadku braku płatności sprawy są oddawane do egzekucji komorniczej.
  6. Dziękujemy za wszystkie głosy dotyczące jakości świadczonych usług przez firmę ZGK sp. z o.o.o. w Chodczu. W związku z nie przestrzeganiem harmonogramu odbioru zobowiązano Wykonawcę do terminowego odbioru odpadów. Problemy z odbiorem odpadów można na bieżąco zgłaszać w Urzędzie Gminy pod nr 54 2846617 lub bezpośrednio w ZGK Sp. z o.o. Chodecz pod nr 54 2848036.

Powrót

Polecane artykuły:


Informacja

Szanowni Mieszkańcy, w związku z wykonywaniem prac związanych z wyborami Urząd Stanu Cywilnego oraz Dowody Osobiste w dniach 08-09.04.2024 r. będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy. [...]

Kolejna grupa strażaków OSP Choceń odbyła szkolenie z siłowego otwierania drzwi, które odbyło się w Warszawie 24 marca w siedzibie FireTrap.pl

Tomek,Sylwek, Przemek i Michał podczas 10h zmagań z tematyką doskonalili metody małoinwazyjne, ucząc się jak dostać się do pomieszczeń szybko, nie powodując przy tym dużych strat w mieniu n [...]