wtorek, 02 kwiecień 2024

Warta honorowa przy Grobie Pańskim to jedna z najważniejszych tradycji strażaków.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/8368-warta-honorowa-przy-grobie-panskim-to-jedna-z-najwazniejszych-tradycji-strazakow.html
100%auto
W tym roku nasi strażacy pełnili honorową wartę w całkiem nowej odsłonie. Od wielu lat planowa [...]

W tym roku nasi strażacy pełnili honorową wartę w całkiem nowej odsłonie. Od wielu lat planowaliśmy zakup hełmów paradnych – w tym roku w końcu się udało. Już na początku stycznia ruszyły przygotowania do realizacji zadania. Serdecznie dziękujemy za wsparcie zakupu hełmów:

- ks. prałatowi Mieczysławowi Łaszczykowi

- ks. wikariuszowi Mateuszowi Jędrzejczakowi

- Wójtowi Gminy Choceń – Romanowi Nowakowskiemu

- Radnemu Powiatu Włocławskiego – Dawidowi Dalmannowi

Idąc za ciosem zdecydowaliśmy się na doposażenie w halabardy ozdobne, jednak cena oryginalnych sprawiła, że wykonaliśmy je samodzielnie. Nasz specjalista od metaloplastyki dh Łukasz zaprojektował i wyciął z arkuszy blachy ostrza, reszta strażaków zwieńczyła dzieło. Ostrze osadzono w pomalowanych drzewcach a finalnego blasku dodała obróbka i polerka metalu. 

Z środków własnych zakupiono również 17 par obuwia i pasów do pocztu sztandarowego, aby w sposób pełny podkreślić piękno strażackiego munduru.

Oprócz wart przygotowaliśmy ognisko na liturgię światła oraz uczestniczyliśmy w procesji rezurekcyjnej w niedzielny poranek.

Dziękujemy za podtrzymywanie tradycji i służbę strażakom,a młodzieży 11 Choceńskiej Gromady Zuchowej "Pszczółki" za pomoc i zaangażowanie się! Dzięki takim druhnom, druhom i młodzieży tworzymy silną drużynę!

Prezes OSP w Choceniu

dh Ariel Malinowski


OSP Choceń - 👩‍🚒Warta honorowa przy Grobie Pańskim to jedna z... | Facebook

Powrót

Polecane artykuły:


Autobusem na wybory

Z myślą o osobach, które nie mogą samodzielnie dojechać na głosowanie, zorganizowano bezpłatny transport do lokali wyborczych. Udostępniamy rozkład jazdy obowiązujący w najbliższą niedzie [...]

Turniej Piłki Nożnej Halowej “SMYK” o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wilkowicach

Piątkowy dzień w Szkole Podstawowej w Wilkowicach minął  w sportowej atmosferze. W sali gimnastycznej gościły  reprezentacje szkół podstawowych z Grabkowa, Nakonowa, Chocenia,Śmiło [...]